27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


pruszkow.pl

Lipowa w pełnej krasie

Prace na ul. Lipowej zostały w pełni zakończone, a kierowcy już od wielu dni mogą korzystać z przebudowanej drogi. Jak Wam się podoba efekt prac?

Nie ulega wątpliwości, że to jedna z tych ważniejszych ulic Pruszkowa. Rozbudowę wykonano na odcinku o długości ponad 800 metrów, od al. Armii Krajowej do granicy miasta. Oprócz gładkiej jak tafla lodu nawierzchni pojawiły się nowe chodniki, droga rowerowa, zatoki parkingowe na 77 samochodów osobowych (26 miejsc na odcinku od ul. Cegielnianej do Al. Armii Krajowej oraz 51 na odcinku od ul. Pogodnej do ul. Cegielnianej) i nowoczesne ledowe oświetlenie. To czego nie widać gołym okiem to nowo powstałe odwodnienie i kanał technologiczny.

Warto też wspomnieć o jednej z ważniejszych zmian na Lipowej. Chodzi o prawoskręt w al. Armii Krajowej, jadąc na wiadukt. Dodatkowo rozbudowano sygnalizację świetlną o przejazd dla rowerów. 

Miasto zrealizowało inwestycję przy pomocy środków zewnętrznych – dotacja ze strony Samrządu Województwa Mazowieckiego w wysokości niemalże 1,6 mln zł, wsparcie od Starostwa Powiatowego w Pruszkowie wynoszące ponad 1,2 mln zł, a także skromna suma od firmy BFI inco Sp. z o.o. w kwocie 50 tys. zł. Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 4,6 mln zł.

Jak oceniacie efekt prac? Zajrzyjcie do naszej galerii. Ul. Lipowa w tej chwili robi diametralnie inne wrażenie niż wcześniej. Jednak ze strony mieszkańców pojawiły się też głosy niezadowolenia. Do naszej redakcji dotarły głównie narzekania na to, że drogę rozbudowano do granic miasta, a nie dalej w kierunku Komorowa.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Od różnokolorowych kostek w Pruszkowie można dostać oczopląsu. Nie dość, że różne kolory, to i kształty różne, a na dodatek, układane raz w jodełkę, raz na zakładkę. Raz kostka z frezem, raz bez frezu. Nie można byłoby tego UJEDNOLICIĆ? Poza tym, kostka jest ohydna, dużo ładniejsze i bardziej funkcjonalne są te większe płyty

Gość

Ulica Lipowa od wody oligoceńskiej do Armii Krajowej to same łatane dziury. Na łatanie wydali już więcej pieniędzy niż wyniesie wymiana nawierzchni. Ale to jest część Pruszkowa nie warta zainteresowania bo nie budują nowych bloków. A dla starych nie warto inwestować.

Gość

Prawdziwe królestwo deweleoperów!

Gość

Do wyborców ze stalowej: chcecie salonu? to najpierw wyremontujcie te wasze obskurne nory w których mieszkacie. Po co co wam salon z tymi norami? Przecież to by było tragikomiczne. A może chcecie je zacząć remontować na odnowionej ulicy żeby ją od razu doprowadzić do takiego stanu jak swoje nory? To byłby szczyt niegospodarnosci. Ale żeby to zrozumieć trzeba pomieszkac poza norą.

Gośćpropaganda

Jakie ładne propagandowe zdjecie pochodzące chyba z miasta. Szkoda ze nie widać pierdolnika przy szkole. Niedasie wiem.

Piotr

Szkoda ,że na nowej ulicy już studzienki niżej od poziomu jezdni.

Gość

Do gość z 18:07: jest pierwszu troll czekamy na kolejnych opowiadających jak to Sipiera i Gołoś są źli, niedobrzy i zwłowieszczą naszemu miastu, a tylko Starzyński, Kurzela lub Landowski może nas uratować

Gość

Miała być ścieżka rowerowa czy mnie pamięć zawodzi.

Gość

Proponuję się douczyć a nie trolować. „Samorząd województwa mazowieckiego” oznacza sejmik pod przewodnictwem marszałka Struzika (PSL). Wojewoda (Sipiera) nie jest organem samorządowym. Stanowi on element administracji rządowej, czyli jest przedstawicielem rządu w terenie. Krótko mówiąc - Sipiera nie ma z tym nic wspólnego. A co do Gołosia - jakby nie było skrzyżowanie Lipowej z Armii Krajowej jest jego, bo Armii Krajowej to droga powiatowa. Łaski nie robi, że się dołożył do własnego skrzyżowania robionego przez miasto. Tyle w temacie.

Gość

Wyglada ładnie ale jak zawsze w Pruszkowie za tej władzy bez pomyslunku. Czyli Niedasie. Brak strzałki do skrętu w prawo, droga rowerowa co kilka metrów przedzielona podjazdami z kostek, a znaki ustawione na parkingu blokują miejsca. Ja tez chce zmiany tej władzy tylko oby nie na PiS. Dodam tylko jeszcze co jest sprytnie pomijane na łamach tego portalu o rozgrzebanych remoncie szkoły nr. 6. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego i tak pięknego miasta.

Gość

Nierówności na ścieżce rowerowej przez dużą ilość wjazdow na posesję co kilka metrów...

Gośćiowa

Czekamy teraz aż Stalowa będzie choć w małym stopniu wyglądała jak ta "reprezentacyjna" cześć miasta... tu też mieszkają wyborcy!

Gość

Szkoda tylko, że przy tej okazji nie zmieniono tych, podobno "inteligentnych" świateł na skrzyżowaniu. Do tego co to za prawoskręt bez zielonej strzałki? A co do pienia nad "gładką jak tafla lodu nawierzchnią", to poczekajmy pół roku. Ciężarówki z trzech aktualnie trwających przy Lipowej inwestycji skuzyli.tecznie zweryfikują jakość wykonanych prac. Krawężniki już zniszczyli.

Gość

Dobre - Gołoś i Sipiera wsparli miasto. Pan Gołoś pewnie głównie graniem w parku Sokoła na iPadzie a Pan Sipiera w kwestii zwrotu nakładów poniesionych w czasie dostosowania placówek oświatowych do pisowskiej reformy edukacji. Ah zapomniałbym jak dzielnie wspierali mieszkańców w kwestii ustawy o zmianie ustroju m st Warszawy jak Sasin wymyślił przyłaczenie Pruszkowa do Warszawy. Nasze mordeczki kochane.

Gość

Ten prawoskręt bez zielonej strzałki to niewiele zmienił.

jkm

Wyjazd z Wołowskiego po przebudowie to teraz dramat przez samochody zaparkowane wzdłuż Lipowej. Gdy parkingi wzdłuż Lipowej są zapełnione, to z Wołowskiego wyjeżdża się "na czuja". Ale podobno ma stanąć lustro drogowe. Poza tym wszystko jak najbardziej pozytywnie!

Gość

Pobudowali bliki do Komorowa to trzeba było deweloperowi zrobic dobrze i zapewnić dojazd. A mieszkańcom ulicy - piekło. Teraz to beda wyscigi...

Adam

Lipowa i okolice to wiocha. Tam wiesniaki mieszkaja !

Gość

1. Do czasu pierwszego układania rur pewnie ten trawnik wyglądać będzie dobrze. Ale trzymam kciuki bo wreszcie wygląda ok. 2. Dlaczego tak nie może wyglądać ulica Prusa?

Gość

No proszę Starosta Gołoś i Wojewoda Sipiera wspomogli miasto. Ciekawe co na to trole z Kraszewskiego? Dalej będziecie kłamać że wyżej wymienione osoby nic nie robią dla Pruszkowa?

Gość22

Deweloper za jedyne 50 tys. zł zyskał nową ulicę do centrum Pruszkowa. Za nasze pieniądze. Teraz mieszkanka będą się sprzedawać dużo lepiej. Kiedy wreszcie będą te wybory i będzie można pogonić to dziadostwo...