27° Środa
19 Września


Maciej Bochnowski

Lodowisko powróci do Milanówka

W minionym roku milanowskie lodowisko ustawione na terenie przy ul. Sportowej cieszyło się dużym powodzeniem. Część mieszkańców już zastanawia się czy w tym roku również będzie okazja do poślizgania się na łyżwach. Jak się dowiedzieliśmy w urzędzie miasta-ogrodu ślizgawka ma zostać uruchomiona 6 grudnia.

Zima tuż-tuż. W związku z tym Milanówek przygotowuje się do zorganizowania lodowiska, takiego jakie funkcjonowało w 2016 roku. To popularna forma rozrywki w wielu gminach. Na lodowisku można miło i aktywnie spędzić czas ze znajomymi, z rodziną lub drugą połówką. A przypomnijmy, że popularność tej zimowej atrakcji w Milanówku była ogromna. Tylko w styczniu ze ślizgawki skorzystało niemalże 3 tys. osób! 

Podczas naszej wizyty w milanowskim magistracie dowiedzieliśmy się, że lodowisko pojawi się także i w tym roku. Jak informowaliśmy już w zajawce plany są takie, żeby uruchomić obiekt 6 grudnia. – W zeszłym roku lodowisko cieszyło się dużą popularnością, dlatego też i w tym roku obiekt pojawi się na terenie Milanówka. Chcemy aby ślizgawka ruszyła 6 grudnia, wszystko wskazuje na to, że tak się stanie – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. –  Ogłosiliśmy przetarg, wpłynęły dwie oferty. Wszystko jest na dobrej drodze – dodaje.

Firma Andecor Plus zaproponowała ofertę w wysokości 170 tys. zł, a WM International 195 tys. zł. Jeśli po drodze nie pojawią się żadne nieprzewidziane kłopoty, to wkrótce przetarg powinien zostać rozstrzygnięty. Zwłaszcza, że miasto-ogród chciało przeznaczyć na ten cel 200 tys. zł. 

Wymiary lodowiska będą takie same jak w minionym roku czyli 20 m na 40 m. O dobrą jakość tafli zadba rolba, czyli maszyna czyszcząca i wygładzająca lód. Co ważne, uczniowie zamieszkujący gminę Milanówek będą mieli możliwość korzystania z lodowiska nieodpłatnie od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Biletowanie wstępu ma odbywać się od godz. 16.00 do 22.00, a koszt jednorazowego biletu nie przekroczy 4 zł dla osób poniżej 18 roku życia oraz 6 zł dla osób powyżej 18 lat. Koszt wypożyczenia łyżew to maksymalnie 5 zł. Warto też dodać, że w czasie ferii zimowych wszystkie dzieci i młodzież na podstawie legitymacji szkolnej poślizgają się bezpłatnie. 

Lodowisko będzie posiadało nagłośnienie i dobre oświetlenie (8 „naświetlaczy” po 250 W każdy). Ponadto wykonawca dostarczy 170 par łyżew w pełnej rozmiarówce, 40 kasków dla dzieci, 10 sztuk chodzików do nauki jazdy na łyżwach (wypożyczane bezpłatne) oraz przygotuje zadaszoną przebieralnię.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Michał

Do Gość z Kraszewskiego 2017.10.25 20:47: kolego rodem z SPP, a kogo wybierasz w wyborach do swojego miasta / wioski? Prezydenta czy starostę? Co mnie obchodzi co robi starosta??? Wybieram włodarza który będzie zarządzał moim miastem i od niego żądam żeby robił to sprawnie, tak wiec aparatczyku weź tutaj nie pitol o jakimś staroście.

Gość

Do @Romek - porażający tok myślenia. Skoro w każdej gminie i mieście rządzą tylko wójtowie, burmistrzowie i prezydenci to czym rządzi starosta? Wychodzi że niczym. Strzał w stopę trollu z Drzymały :D

Tomek

A w Brwinowie w zeszłym roku było za darmo lodowisko i mam nadzieję że w tym roku znów będzie chociaż pewnie brwinowianin wolałby żeby za te pieniądze zamiatac paproszki z ulic

Gość

w Pruszkowie nie będzie lodowiska bo starosta zabiera na taczkach lodowisko do wołomina i będzie tam się fotografował.

mama Marysi

a co z lodowiskiem w Pruszkowie??? kiedy rusza???

Romek

Do @Gość - klakierku z Kraszewskiego, nie wycieraj sobie gęby starostwem. Kto zarządza miastem??? Starostwo czy urząd miejski? Ile lat Pruszków nic nie zrobił dla mieszkańców w zakresie lodowiska czy innej infrastruktury sportowej? W kółko tylko beton, nowe bloki, korki - to nam fundują królowie życia z SPP.

Gość

Do @Romek - po pierwsze wróć do szkoły i zrób sobie powtórkę z czytania ze zrozumieniem. Artykuł jest o Milanówku, nie o Pruszkowie. Po drugie - to że co roku jest jakaś chryja z lodowiskiem w Pruszkowie to wina STAROSTWA. Bo obiekty na Gomulińskiego należą właśnie do powiatu i to ich zaniedbania i konflikty z mieszkańcami ul. Jastrzębiej powodują zamieszanie. Po trzecie - lodowisko nie jest najważniejszą sprawą na świecie. Nie jest nawet w pierwszej setce ważnych spraw.

Romek

A w Pruszkowie pewnie jak zwykle "NIE-DA-SIE". Dwaj królowie z SPP i paź wyciągnięty z szafy jak zwykle w formie, a lodowiska nie będzie bo są "ważniejsze" sprawy. Żenada.