19° Sobota
22 Września


Archiwum

Lodowisko też w Brwinowie

Tak jak w ubiegłym roku, również i w tym na terenie Brwinowa pojawi się lodowisko. Tafla rozstanie rozstawiona na terenie przy ul. Piłsudskiego. Jak zapowiadają włodarze start już w Mikołajki!

Podczas poprzedniego sezonu zimowego lodowisko w Brwinowie cieszyło się ogromną popularnością i zapowiada się, że w tym roku nie będzie inaczej. – Plan jest taki, żeby najpóźniej lodowisko zostało uruchomione 6 grudnia. Zobaczymy też jaka będzie pogoda, ponieważ jeżeli będzie za ciepło, powyżej 10 stopni Celsjusza to niestety, ale nie da się schłodzić lodowiska – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Zasady funkcjonowania ślizgawki będą takie same jak w ubiegłym roku – dodaje.

Lodowisko będzie bezpłatne dla wszystkich. Dodatkowo pojawi się możliwość wypożyczenia łyżew – 120 sztuk łyżew dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz 20 kasków dla dzieci – za niewielką kwotę, bo cena wypożyczenia wyniesie symboliczną złotówkę (obejmuje także wypożyczenie kasku). Nie zabraknie oczywiście miejsca do zmiany obuwia na łyżwy, pojawi się metalowa lub drewniana wiata z ławkami i wieszakami. Dostępne będą też chodziki do nauki jazdy na łyżwach.

Firma obsługująca lodowisko będzie musiała zadbać o pielęgnację i konserwację tafli lodowiska przy pomocy tzw. rolby. Serwisowanie lodowiska będzie odbywało się przynajmniej dwa razy dzienni w godz. 7-8 i 14-15. Oprócz tego lodowisko zostanie oświetlone, a czas umili muzyka „płynąca” z głośników. Warto też wiedzieć, że jeżeli będzie zbyt dużo chętnych osób do jazdy w tym samym czasie, to zostaną wprowadzone ograniczenia czasowe tak, by każdy mógł skorzystać z obiektu.

Lodowisko ma zostać w Brwinowie do lutego przyszłego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Marcin Sochaczew

Ja sie dopiero ucze jezdzic !

Gość

Zapowiada się super zabawa, żeby tylko pogoda dopisała. A może w przyszłości jakiś "daszek" na lodem się znajdzie :)