19° Sobota
22 Września


Archiwum

Mammobus pojawi się przy Pałacu Ślubów

Mieszkanki Pruszkowa w wieku od 50 do 69 lat będą miały kolejną okazję do wykonania bezpłatnej mammografii. Badanie trwa zaledwie kilka minut, a pacjentki, do których skierowany jest profilaktyczny program wczesnego wykrywania raka piersi nie muszą mieć na nią skierowania ani specjalnego zaproszenia.

Z bezpłatnego badania w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub otrzymały w ramach programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach.

A warto podkreślić,że rak piersi jest najczęściej występujących nowotworem u kobiet. Niestety głównym powodem, przez który wiele kobiet umiera z powodu choroby nowotworowej, to późne jej wykrycie. Dlatego NFZ stworzyło bezpłatną możliwość skorzystania z odpowiednich badań profilaktycznych. Największym ryzykiem zachorowań obarczone są właśnie kobiety w wieku 50-69 lat. Mammografię wystarczy wykonać raz na dwa lata. 

Tym razem mammobus pojawi się 6 listopada w Pruszkowie na placu Jana Pawła II, w godz. 9-17. 

Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.nfz.pl.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Fajny bimbał

Gościu

Dziewczyny, dbajcie o bimboły !

Gość

A skutek

Gość

Faja pierś

Brwinowie

Zapraszam do Brwinowa na ul Grodziska zobaczycie jaka jest "czysta" ! Burmistrz totalnie olewa sprzątanie ulic .