19° Sobota
22 Września


archiwum

Mamy listę przyszłorocznych inwestycji w gminie Michałowice

Kolejna gmina z naszego regionu zaprezentowała plan finansowy na przyszły rok.
Wiemy już, że gmina Michałowice na zadania inwestycyjne chce przeznaczyć prawie 37,5 mln zł.

Przyszłoroczne dochody gminy zostały oszacowane na 131 mln, natomiast wydatki zaplanowano na poziomie 138 ml zł. To oznacza, że w gminnej kasie pojawi się deficyt w wysokości 7 mln zł. Na inwestycje gmina przeznaczy blisko 37,5 mln zł.

Jakie inwestycje znalazły się na liście do realizacji? Najwięcej, bo aż 16 mln zł pochłoną zadania dotyczące inwestycji drogowych, wśród nich są: przebudowa ul. Stokrotek w Starej Wsi, przebudowa ul. Reja w Granicy, przebudowa ul. Baśniowej w Regułach, przebudowa ul. Podlaskiej w Komorowie czy przebudowa ul. Rodzinnej w Sokołowie. A to tylko niektóre z zadań.

Na oświatę gmina wyda 3 mln zł. Po 800 tys. zł gmina przeznaczy na modernizację szkoły w Komorowie oraz w Michałowicach. Kolejne 400 tys. trafi na modernizację szkoły w Nowej Wsi. Natomiast 1 mln zł michałowiccy włodarze przeznaczą na rozbudowę przedszkola w Michałowicach.

Zagospodarowanie terenu przy ul. Heleny w Nowej Wsi ma pochłonąć 500 tys. zł. Na budowę świetlic w Pęciach, Nowej Wsi i Opaczy Kolonii gmina wyda prawie 1,2 mln zł. Budowa monitoringu gminnego przeznaczone zostanie 500 tys. zł. Natomiast inwestycje powiatowe – przebudowę ul Regulskiej w Regułach oraz przebudowę Brzozowej i al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie gmina przeznaczy ponad 2 mln zł. Natomiast inwestycje związane rozbudową kanalizacji sanitarnej i wodociągów mają kosztować przeszło 7,3 mln zł.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

No i gdzie ten pajac co pod artykułami o inwestycjach planowanych w Pruszkowie twierdził, że inwestycje to nie inwestycje tylko konsumpcja?

none

Czy wiadomo coś więcej na temat przebudowy ul. Reja w Granicy? Na czym ma polegać ta inwestycja?