19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
WPR24

Mamy plan Centralnego Portu Komunikacyjnego [TYLKO W WPR24]

TYLKO w WPR24.pl. Jako pierwsi publikujemy schemat Centralnego Portu Komunikacyjnego, jaki ma powstać w gminie Baranów.

Budowa CPK budzi wiele emocji nie tylko wśród mieszkańców i samorządowców z trzech gmin, na terenie których planowane jest to przedsięwzięcie. Pojawiają się pytania o los osób od lat zamieszkujących ten teren, o sposób wykupu gruntów, o przyszłość stołecznego lotniska Okęcie. Oficjalnie wiadomo, że przygotowania do rozpoczęcia inwestycji trwają, trwają też spotkania z mieszkańcami, a w życie wchodzi specustawa dotycząca CPK. 

Jak dotąd jednak konkretnych informacji o dokładnym planie CPK nie ujawniano. Oficjalne kanały na ten temat milczą. Światło dzienne ujrzał jednak schemat przyszłego centralnego lotniska. Rozpisano na nim lokalizację pasów starowych (osobowych i cargo), hali odlotów, węzły komunikacyjne.

Opracowanie przedstawiono na spotkaniu Stowarzyszenia Zanim Powstanie Lotnisko, które odbyło się 13 czerwca w Baranowie. Autorami samej grafiki są członkowie Stowarzyszenia. Jak udało nam się jednak ustalić, informacje w niej zawarte pochodzą z KPRM.

Więcej na ten temat wkrótce na naszych łamach.

AKTUALIZACJA:

Ze stanowiska otrzymanego z Ministerstwa Infrastruktury wynika, że plan nie został sporządzony na podstawie wewnętrznych informacji resortu. Czytaj więcej tu.

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 41

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

TomDzik

Co za fake news. Przecież nawet nie ma jeszcze wyznaczonej docelowej lokalizacji portu wiec skąd niby takie plany? :D

Rafonix

A co z latającymi samolotami nad Pruszkowem? Teraz co chwila coś przelatuje nad centrum!

Gość

Tylko pięć na 14 regionalnych portów lotniczych w Polsce jest rentownych i to nie bedzie wyjatkiem. "W niedzielnym referendum postawiono dwa pytania – "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?" oraz "Czy Pana/Pani zdaniem przepisy specustawy są korzystne dla mieszkańców?". Na pierwsze pytanie 84 proc. uczestników głosowania odpowiedziało "nie".

Gość

2018.06.18 19:37 - raczej typowo biznesowa, Modlin to szambo które pochłonie w dowolną sumę pieniędzy a i tak będzie nierentowne, co byś wtedy powiedział o rządzących - np. patałachy? co do wysiedlenia, to życzę wam wszystkim abyście zrobili najlepszy interes jaki tylko potraficie na tej budowie, ale to lotnisko jest nam wszystkim potrzebne

Gość

Znowu zmyślili cis żeby reklamodawców frajerów nabrac

Gość

nie dla wysiedlenia ludnosci baranowa! chca budowac to tylko dlatego ze modlinem zarzadza PO decyzja typowo polityczna

Gość

mieszkancy blonia beda w niebowzieci

Gość

Do Gość z 2018.06.17 09:58 -w rzeczy samiej badzo dobry pomysł. Okecie , kiedy powstawało tez było na "zadupiu", a teraz już "obrosło" miastem. To normalna kolej rzeczy. Dziś mieszkać w obszarze oddziaływania lotniska nie sposób i nie pisze o terenach przyległych do samego lotniska, ale tak oddalonych jak np. okolice al. Jerozolimskich. Tak na prawdę to jedyny racjonalny pomysl i tylko Czaskowski i s-k , albo ktoś zupełnie niogarnięty moze twierdzić inaczej.

Gość

lotnisko na zadupiu i likwidacja okecia - wspanialy pomysl zeby tylko nie bylo mgly

Gość

ten "plan" chyba uposledzone dziecko noga rysowalo

Głos

Istnieją elyty,dla których silna Polska jest nie na rękę! Niestety przyklaskuje im stado nowoczesnych przygłupów

Wysłannik Piekieł

Gdzie ten plan?

Gość

Najważniejsze, że w Baranowie zostanie Cmentarz i Kościół. "Reszta jest milczeniem". :)

Olo

JESTEM ZA! BRAWO RZĄD! Nareszcie ktoś pomyślał o ludziach mieszkających w dzielnicach warszawskich i w gminach pod warszawskich! Ludzie, Wy nie macie pojęcia jak "żyją", bytują mieszkańcy w tych rejonach! PANIE TRZASKUWSY, NIE WYPOWIADAJ SIĘ PAN W TYM TEMACIE! I PRZESTAŃCIE SZCZUĆ NA Prawo i Sprawiedliwość! W KOŃCU MAMY BDB RZĄD!

Chcę CISZY!

NARESZCIE MAMY RZĄD, KTÓRY MYŚLI O MIESZKAŃCACH WARSZAWY, I PODWARSZAWSKICH GMIN!!! W PIASTOWIE SPAĆ NIE MOŻNA PRZY OTWARTYM OKNIE! LOTY PRZEZ 12 GODZIN! TU NIE MOŻNA NORMALNIE ŻYĆ, UCZYĆ SIĘ, SPAĆ! TU W PIASTOWIE MIESZKAŃCY CHORUJĄ NA DEPRESJE, A GMINA MA TO GDZIEŚ! BRAWO! PANIE TRZASKOWSKI! NIE WYPOWIADAJ SIĘ PAN NA TEMAT LOTNISKA! MY MAMY DOŚĆ LOTÓW NAD NASZYMI GŁOWAMI! JESTEM ZA WYPROWADZENIEM LOTNISKA Z WARSZAWY, I WYCISZENIU DZIELNIC STOLICY I GMIN W JEJ SĄSIEDZTWIE! JUŻ OD KILKU LAT, JEST DUŻO WIĘKSZY RUCH I GŁOŚNOŚĆ OTĘPIAJĄCA!!! Rozumiesz pan?

Gość

Do Gość 14:19, wytransferować tanią siłę roboczą? A po co? CPK ma za zadanie przetransportować do Polski w ciągu zaledwie kilku miesięcy wszystkich którzy upatrzyli sobie nasz kraj jako swoją ziemię obiecaną. Przecież CPK nie jest dla Polaków.

Gość

ty 13:51: mały zagubiony człowieczku, masz nietrzeźwy umysł

Gość

Przed wojną - Centralny Okręg Przemysłowy. Gdyby zadziałał na dobre, podźwignąłby błyskawicznie polską gospodarkę. Teraz - Centralny Port Komunikacyjny. Gdyby zadziałał zgodnie z planami, mógłby wytransferować stąd, w ciągu zaledwie kilku miesięcy, ludność całej Polski. Ot, taka analogia...

Gość

Do projektantów: Należy się spodziewać nasilonych wiatrów wschodnich.

Gość

ty PiS 9:26 wal się głąbie ze swoim Jarkiem, wasze dni są policzone, później to już tylko śmietnik historii.

Gość

Najczęściej wieją wiatry północno zachodnie, lub południowo wschodnie. Tak powinny być zaprojektowane pasy.

Gość

"My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach."

Gość

Taki plan że nic nie widać

lowi

my mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa, Michałowic i Ursusa, naturalnie z PO bo wykształceni, sprzeciwiamy się zabraniu nam możliwości podziwiania i wysłuchiwania startów i londowań z lotniska Chopina

Olo

To dziecięca zabawa. Wiatry są przeważnie północno-zachodnie i taki będzie kierunek części pasów. Części, bo w wypadku wiatrów wschodnich będzie potrzebny pas w takim kierunku. Pasy będą krótsze niż na rysunku, nie mówiąc o ich szerokości. To narysowali amatorzy bez żadnego pojęcia o ruchu lotniczym.

Gość

Tia, szkoda że te plany nie mają nic wspólnego z rzeczywistością...

Janusz

Lotnisko ??? A na co to komu? Przecież jest już w Berlinie!!!

m.m.

ja bym się wstydził takie coś publikować, pasy startowe żywcem skopiowane z dziecięcego dywanu do zabawy samochodami. Zakładając, że jednak tak to ma wyglądąć to porównując z google maps te pasy miałyby 10km długości i 700m szerokości:) aż chce się zaspiewać: z pewnościa przebiegnie długa jasna prosta, szeroka jak morze trasa łazienkowska.

Gość345

nie można było lotniska ustawić północ-południe, aby w stronę Pruszkowa nie startowały samoloty?

sss

Pasy startowe proporcjonalne do mapy hehe. Członkowie stowarzyszenia chyba chodzą do I klasy szkoły podstawowej. Jeszcze mogli dorysować olbrzymi samolot który zasięgiem swoich skrzydeł wykracza poza tereny inwestycyjny - byłoby dramatyczniej :)

Wilku

Bardziej niż planem nazwałbym to koncepcją, bo wygląda dość ogólnie.

Samolot

A czy te "plany" to nie jest przypadkiem autorski rysunek stowarzyszenia "Zanim powstanie lotnisko" prezentowany na ostatnim spotkaniu? Chyba lekki fake news?

Gość

to nie jest żaden plan CPK, tylko mapka przygotowana na spotkanie z mieszkańcami przez Stowarzyszenie. Nie rozumiem z jakim celu zostało to tu przedstawione skoro to jest dalekie od jakiegokolwiek planu?

Gość

Porównałem z terenami na jakich znajduje się lotnisko we Frankfurcie. Obszar niemal dwukrotnie większy. Kosmodrom też się zmieści :) A na poważnie, to w takim układzie jest szansza na to że w Pruszkowie będzie ciszej mimo znaczącego zwiększenia ruchu lotniczego. Odległość od pasa wzrośnie z 10 do ok 20 km :)

Wilku

W lepszej jakości się nie dało?

PiS

Wszyscy którzy źle napiszą o Naszym Panu Prezesie Naczelniku Państwa Panu Jarosława Kaczyńskiemu zostaną poddani inwugilacji przez Nasze służby Policję i inne  służby gdzie są zatrudnieni przez nas Nasi ludzie.

Gość

Sensacyjne zdjęcia J 23.

Q

Wedlug nieoficjanych wycieków z PiS u wynika źe prezes juź zna większość wyników wyborów samorządowych !!!

Gość

Widać, że PiS buduje, bo na mapie zaznaczone są najważniejsze miejsca, np. kościoły.....................

Gość

Megalomania- sny o potędze. A wszystko na koszt podatnika. Po co to komu ??

Gość

to chyba dzieło Misiewicza jako praca dyplomowa w akademii oj. Rydzyka