27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

„Masa“ zatrzymany za wyłudzanie kredytów

Najbardziej znany świadek koronny w Polsce o ps. „Masa“ został zatrzymany wraz z pięcioma innymi ważnymi osobami. Według śledczych mieli oni m.in. wyłudzać kredyty i powoływać się na wpływy.

W dniu dzisiejszym (16 maja), na polecenie prokuratora funkcjonariusze Wydziału w Łodzi Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali sześć osób. Wśród zatrzymanych jest m.in. świadek koronny Jarosław Ł. ps. Masa, naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnik łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego. Sprawa dotyczy wyłudzeń kredytów bankowych, łapownictwa i powoływania się na wpływy.

Liczne przeszukania
Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prowadził od września 2015 roku wielowątkowe postępowanie dotyczące szeregu czynów zabronionych, w tym wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych na terenie całego kraju przez osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z postępowania tego 22 listopada 2017 roku wyłączone zostały materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych oraz składania przed organami procesowymi fałszywych zeznań.

W toku tego postępowania na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego przeprowadzono kilkanaście przeszukań w miejscach zamieszkania i pobytu podejrzanych, w prowadzonych przez podejrzanych firmach oraz ich miejscach pracy.

Materiały niejawne zgromadzone przez Wydział w Łodzi Biura Spraw Wewnętrznych Policji w trybie art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji stały się podstawą do zatrzymania i przedstawienia zarzutów sześciu podejrzanym.

Będą zarzuty dla zatrzymanych
Po doprowadzeniu zatrzymanych do Wydziału Zamiejscowego w Lublinie planowane jest ogłoszenie im zarzutów popełnienia szeregu przestępstw. Chodzi m.in. o wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Zarzuty dotyczą także czynów o charakterze korupcyjnym, czyli udzielania i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań.

Aktualnie zarzucane Jarosławowi Ł. ps. Masa przestępstwa nie są związane z czynami w związku, z którymi został mu przyznany status świadka koronnego zgodnie z ustawą z dnia 25 czerwca 1997 roku.


Informacja Prasowa

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 31

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Żegnaj gsngusie

ludek

masa wraca do ciupy , tam jego miejsce

Głos

Sankcje wyłapał 3 msc

Łuki

Absolwentem budowlanki był.

Ktoś lepszy

Masa i PO = wiezienie

Mietek

Ale jaja

Gość

Mietek poważnie. Wyuczył się na hydraulika. Można go pochwalić za wspieranie szkoły jak już był gangsterem przy kasie.

Gość

albo politycy boją się czegoś i dlatego go zamknęli albo go za chwilkę wypuszczą a chwilowa sytuacja jest tylko prowokacją mającą uwiarygodnić bolszewików z pisu jakoby walczyli z bandytami ;) jak zamkną karakana z pisu to uwierzę

Gość

dupka spuchnie w pierdlu...

mietek

poważnie "7" kończył?

szymuś

niewiele zabrakło a jeszcze by niedługo tańczył z gwiazdami w Polsacie albo jeździł na lodzie

Łuki

Nie zatańczy w Polsacie.

Darek

Masa to porazka zyciowa. A wpr robi blad ze o nim pisze!

op

Szkoda tylko, że WPR24 go promowało. Nawet teraz pod artykułem jest archiwalna wiadomość o spotkaniu Masy z czytelnikami.

Gość

ciekawe co w tedy robiły służby , które rozłożyły nad nim parasol bezpieczeństwa???? powtórka z rozrywki czy wstęp do następnej afery finansowej?

Gość

Dziennikarzyna jak go nazywasz jest lepiej od ciebie poinformowany. Czytaj poprzednie komentarze ze zrozumieniem.

Ted

Przecież to celebryta wg. nowej modły gwałcił kobiety, torturował ludzi, handlował narkotykami. Qrwa gdzie my żyjemy.

Głos

Świadek koronny, świadkiem koronnym maja możliwość wsadzić do kryminału to powinni wsadzić. Jak nie za dawne rozboje, to za co innego i tyle. All Capone też siedział za co innego niż chcieli. Takich bandziorow powinni izolować! Tyle co krzywdy zrobił, a teraz wielki celebryta! Teraz politycy rządzą i się boją wsadzić kompana żeby czegoś nie powiedział na SLD i nie tylko. Dlatego chronią debi..la

Gość

Uuuuu to juz ma przesrane w pierdlu, a tak kozaczyl.

Gość

No to byli koledzy powitają go z radością w pierdlu :)

Gość1234

ha ha ha pewnie Słowik go pogrążył

Gość

Czarne czeka.

Gość

Dziennikarzyno . Jarosław pseudonim " Masa" ma nazwisko nie zaczynające się na Ł tylko S.

Jedrek

Jemu można jeszcze by było inne zarzuty przedstawić, które dokonywał jako świadek koronny. Dali mu status bo rozbili gang, a on sam w tym czasie pod nowym nazwiskiem, anonimowością dalej w tym wszystkim brnął. Juz dawno temu powinni mu zabrać ten status i wsadzić do celi. On z każdego głupca robi... Książkę mógł napisać jedną i konkretną, a co chwila wychodzi kolejna odsłona, i nic nowego nie wnosi, dopóki go ludzie kupują on sobie na tym zarabia i tak będzie pisał coraz to kolejne, gimbaza zajarana to kupuje. Zwykły bandzior i oszust, udało mu się każdego wykiwać, wiedział co robi.

Jaca

Zanim został świadkiem to już wcześniej kapował. Zgwałcił kiedyś moją znajomą. Kawał drania i okaleczył kilka niewinnych osób. Tak, żeby się z nim liczyli. To absolwent "siódemki" jest, wielu tańczyło jak im zagrał.

Śmiechnasali

Jedyne co się nasuwa teraz to cholerna obłuda...gloryfikacja bandziora i ucieczka od odpowiedzialności za popełnione czyny. A przy okazji ....Pan Masa tak często powtarzał, że teraz żyje jak uczciwy obywatel...........UCZCIWY OBYWATEL NIE WYŁUDZA KREDYTÓW!!!!

Mięso

Jarosław Łęcki może i zmienił nazwisko, peselu akurat nie, nieistotne, ale zawsze miał naturę gangusa. Powinny dojść jeszcze niebawem zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą jak był już objęty programem świadka koronnego, o czym mówi niejaki Sproket, który w jego imieniu zastraszał ludzi ( dawaj forse, bo se Masa coś przypomni i pójdziesz siedzieć) i wymuszał fikcyjne należności. Za co Sproket został niedawno oskarżony, Masa jeszcze nie. Cierpliwości.

Głos

668tyś grubo, Jarek rozmienił się na drobne :) w mój dom włożyłem 1 200 000

Gość

Wielkie mi halo. Jarosław Maringe ps Chińczyk od dawna mówił, że to czynny przestępca.

Gość

Czym skorupka za młodu nasiąknie ...

Gość

Wilka zawsze będzie ciągnąć do lasu...