27° Środa
19 Września


pixabay.com

Masa Krytyczna ponownie w Brwinowie

Jesień zbliża się wielkimi krokami, ale nie oznacza to, że wszyscy schowają rowery do piwnic i garaży. Wiele osób jednośladem porusza się do pierwszego śniegu, a są i tacy, którym na rowerze zima nie straszna.

Czym jest Masa Krytyczna? To akcja, podczas której możliwie jak największa liczba rowerzystów wspólnie przejeżdża ulicami danego miasta. W ten sposób cykliści podkreślają, że nie blokują ruchu, tylko są jego uczestnikami. Masa Krytyczna, to również okazja do zwrócenia uwagi władz miast i społeczeństwa na potrzeby zwykle ignorowanych rowerzystów.   

Najbliższa odsłona brwinowskiej Masy Krytycznej ma jednak charakter edukacyjny. Organizator, Stowarzyszenie Projekt Brwinów, chce w ten sposób przypomnieć o bezpieczeństwie rowerzystów. Zwłaszcza gdy zmrok zapada wcześniej. – Brwinowskie nocne Masy Krytyczne to jedna z naszych specjalności. Przypominamy o bezpieczeństwie po zmroku! Szykujcie się (pamiętajcie o oświetleniu roweru) i przybywajcie – zachęcają organizatorzy. 

Zatem zabierajcie kamizelki odblaskowe i lampki rowerowe i 22 września o godz. 19.00 na brwinowskim rynku.

Trasa przejazdu jeszcze nie została opublikowana.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

policja , straż miejska, dlaczego nie gonicie buraków na rowerach którzy jeżdżą po ulicach przy kturych są scieżki rowerowe?

brwinowianin

Widzę że promotor akcji nie dość że wizerunkowo chce zabłysnać, to jeszcze przytulił kasę za reklamę firmu SHIMANO ?

Kendzingjaba

brwinowianin...przeca tam jadzie Burmiś z cało swojo świtą...to chyba nie muszą przestrzegać przepisów...a ja z kolei tylko czekam aż mi pod oknem zaparkuję Straż Miejska i będzie świecić bombami, bo przecież co tu się liczyć z człowiekiem, który chce odpocząć...ważne są rowerkowe wieczorne przejażdzki

Gość

Podkreslanie że się nie blokuje ruchu blokowaniem ruchu to jakiś logiczny wygibas.

Antrykot

Ciemna masa brwinoska

brwinowianin

mam nadzieję że ta masa będzie jechać chodnikiem (na polski: - ścieżką rowerową)