°


mazovia.pl

Mazowsze dołoży do remontu dróg powiatowych

Prawie 7 mln zł z kasy województwa mazowieckiego trafi do powiatów pruszkowskiego i grodziskiego z przeznaczeniem na modernizację dróg. W środę umowę w tej sprawie podpisał marszałek Adam Struzik.

Jak podkreślają władze województwa, to pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych. – Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Do powiatu pruszkowskiego trfi ponad 3,7 mln zł na przebudowę drogi nr 3114W, czyli ul. Regulskiej w Regułach na odcinku od ul. Bodycha do torów WKD w Regułach. Dla powiatu grodziskiego przeznaczono ponad 3,2 mln zł na przebudowę ulic Nałkowskiej i Centralnej w ciągu drogi powiatowej nr 1504W w miejscowościach Radonie i Adamowizna.

Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od października do połowy listopada ubiegłego roku. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy wy biedoto żylibyście bez dojazdu do stolicy którą okradacie ?. Mile widziane komentarze.

Gość

Takiej buty władzy jak za nierządów PiS jeszcze w Polsce nie było. Nigdy wcześniej nie było tak wielkiego zawłaszczania państwa i skoku na kasę w postaci zatrudniania swoich.

Gość

Czy długo jeszcze ci "dożywotni" z PSL będą trzymać się korytek ? Czy to nie przypomina dawnych towarzyszy z ZSSR ? W ZSSR towarzysz pierwszy sekretarz przeważnie pełnił funkcje dożywotnio. W miastach i miasteczkach dawny sojusz trzyma "swoich" od ponad 20 lat przy "żłobach".

lea

Cyt. "Jak podkreślają władze województwa, to pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych" - A DLACZEGO DOPIERO PIERWSZE WSPARCIE ???!!! - proste, wystarczył BAT w postaci rządów PiS , żeby przestali kraść na szczeblu loklnym, w samorządach ! NAJWIDOCZNIEJ NIE CHCĄ SKOŃCZYĆ TAK JAK PREZYDENT WARSZAWY, hanna gron..... !!! Struzik też podobno jest na monitorowanym ! Sądzicie że w Polsce nie ma pieniędzy na drogi ?! SĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!! - Ale do tej pory wypełniły kieszenie mafijnej struktury pt. PO-PSL-SLD-....a ich kolejne nowe nazewnictwo - ...NOWOCZESNA- KUKIZ15 !

Gość

Teraz to chyba Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wstrzymuje prace nad obwodnicą Grodziska.

Gość

Czy coś wiadomo na temat budowy wiaduktu/tunelu na granicy Piastowa i Pruszkowa (Grunwaldzka)?

Gość

CENZOR PRZENIUSL SIE DO WPRu ?

Gość

Co się teraz dzieje z zachodnią obwodnicą Grodziska? Ostatnio dokumenty były u Sipiery. Podpisał?

Gość

Dzieki DOBROCZYNCY ! Pan Struzik na nastepna kadencje , conajmniej .

Gość

dziadostwo starostwa