27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

Mediateka „wyszła” z ziemi

Jeszcze w lipcu rozpoczęło się wyburzanie starego budynku przy ul. Bartniaka 24 w Grodzisku Mazowieckim, a już teraz można zauważyć fundamenty i ściany Mediateki.

Zakończenie budowy centrum edukacyjno-społecznego zaplanowano na wrzesień 2018 r. Jednak prace postępują w dość szybkim tempie, bowiem nie tak dawno temu w miejscu powstającego budynku znajdowała się zupełnie inna nieruchomość, zaś dziś widać rosnącą Mediatekę. 

– Wszystko idzie tam w bardzo dobrym terminie, firma jest super. I jakościowo też jest fajnie. Ustaliliśmy, że wyposażony budynek zacznie działalność około 10 października – powiedział nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Będzie to niepodpiwniczony budynek o trzech kondygnacjach naziemnych. Na parterze znajdą się strefy komercyjna i seniora oraz przestrzeń wejściowa. W przestrzeni komercyjnej znajdziemy gastronomię z zapleczem kuchenno-magazynowym, salą konsumpcyjną, toaletą (także dla niepełnosprawnych). W przestrzeni seniora umieszczone będą strefy ruchu i relaksu, kuchnia, sala gimnastyczna z szatnią oraz telewizyjna. Cały ten poziom zmieści około 244 osoby. 

Piętro pierwsze obejmie ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. W cichych pokojach będzie można posłuchać ulubionej muzyki, znajdziemy tam też czytelnię i salę spotkań. Pomieszczenia lekarskie będą dwa, użytkowane w konkretnych godzinach. 

Natomiast piętro drugie, mieszczące ok. 160 osób, obejmie bibliotekę i mediatekę podzieloną na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych.  


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do "PiS" Ty chyba jesteś jakimś pociotkiem tego który w Łodzi zamordował działacza PiS. Może czas aby tacy jak ty poszli w ślady tego który się podpalił.

Gość

I znów bezsensowna inwestycja za grubą kasę. Ciekawe ile PSL zarobił na tej działce. Wcześniej miało tam być archiwum sądu, ale chłopkom z PSL-u strefa relaksu potrzebna

witek

Strefa komercyjna? Pokoje lekarskie? Kto za tych lekarzy bedzie placil= gmina?I komu ta opieka lekarska będzie przyslugiwac Kuchnia , biblioteka czyli jeden wielki mlyn , ciekawe kto na tym zrobi biznes

PiS

Tyle pieniędzy wywalone w błoto. Po przejęciu przez Naszego Wodza Naczelnika Państwa Pana Prezesa trzeba będzie przerwać tą bezsensowną budowę. Po co takie coś skoro przy kościołach i w siedzibach Naszej Partii są wszystkie dzieła Prezydenta Tysiąclecia Profesora Lecha Kaczyńskiego i nie trzeba innych książek czytać i mącić ludziom w głowach.