16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Archiwum

Michałowice ruszają z Kartą Mieszkańca

Od czwartku, 27 września, w Michałowicach zaczyna obowiązywać Karta Mieszkańca. Dzięki niej będzie można skorzystać ze zniżek, na początek przy wypożyczeniu roweru gminnego.

I tu kolejna ważna informacja, bo michałowicki rower od 1 października będzie kompatybilnyz  wypożyczalniami rowerowymi w Pruszkowie i w Warszawie. – Od 1 października zostanie wprowadzona kompatybilność naszego systemu Rower Gminny z systemami warszawskim i pruszkowskim. W związku z tym ulegnie zmianie regulamin oraz tabela opłat za korzystanie z wypożyczalni. Jednak osoby, które są mieszkańcami gminy Michałowice oraz będą posiadały Kartę Mieszańca, w dalszym ciągu będą mogły korzystać z bezpłatnej formy wypożyczenia rowerów w naszej gminie (do 12 godzin). Aby móc korzystać ze zwolnienia z opłat jeszcze w tym sezonie (do 30 listopada), Kartę Mieszkańca należy wyrobić do końca października, czyli do końca trwania okresu pilotażowego – informuje michałowicki urząd gminy.

Kto może uzyskać Kartę Mieszkańca? Warunek konieczny to rozliczanie podatku dochodowego w urzędzie skarbowym w Pruszkowie i wskazywanie przy tym miejsca zamieszkania w Michałowicach (podobnie  w przypadku podatku rolnego). Kartę otrzymają też osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej oraz dzieci osób uprawnionych.

Wniosek o wydanie Karty można pobrać online ze strony urzędu (tutu). Złożyć trzeba go jednak osoboście, poza formulerzem i dowodem osobistym dostarczyć także pierwszą stronę rozliczenia PIT za poprzedni rok.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz