17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

milanowek.pl

Mieszkańcy mogą mieć wpływ na przestrzeń publiczną

Milanowski magistrat przygotowuje konkurs urbanistyczny. Zaproszeni do niego urbaniści, architekci i architekci krajobrazu będą musieli zmierzyć się z zadaniami projektowymi dotyczącymi ważnych fragmentów przestrzeni miasta-ogrodu (obszar widoczny na powyższej mapie). A co najważniejsze, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na różne elementy.

Zacznijmy od tego jakie są założenia konkursowe. Według nich otoczenie budynku urzędu miasta stanie się otwartą przestrzenią publiczną. – Ulice łączące teren urzędu z dworcem PKP wraz z przylegającymi do nich skwerami zostaną przekształcone w miejsca przyjazne dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i upodobań. Przy stacji WKD powstanie na nowo urządzona przestrzeń pełniąca funkcję lokalnego centrum, a atrakcyjnie zaaranżowana ulica Grudowska połączy je z centrum miasta. Zaprojektowane w wyniku konkursu ulice i skwery staną się wzorcowymi rozwiązaniami dla kolejnych przestrzeni, które w przyszłości będą stopniowo modernizowane – czytamy na stronie Milanówka.

Urząd doszedł do wniosku, że potrzeby przestrzeni publicznej najlepiej znają sami mieszkańcy. To oni są w stanie docenić atuty i jednocześnie wychwycić wszystkie wady. W związku z tym w ramach prac przygotowawczych do konkursu każdy mieszkaniec może mieć wpływ na otoczenie i może wskazać elementy, które: szczególnie ceni i chciałby zachować, szczególnie mu doskwierają i liczy, że wkrótce znikną oraz te, które są szczególnie pożądane, a w Milanówku ich brakuje.

Na wiadomości milanowski magistrat czeka do 5 stycznia 2018 r. Można je przesyłać na adres: przestrzeniepubliczemilanowek@milanowek.pl.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość przejezdny

Z tym przedłużeniem torów WKD do ulicy Warszawskiej to pomysł najlepszy. A końcówka mogłaby być na wprost wlotu w ulicę Grudowską na niewykorzystanym kawałku placu. W sytuacji, gdy kolejka nie potrzebuje dodatkowego toru do manewrowania przy zawracaniu, problemu nie widzę, chyba, że tylko względem własności tego gruntu i dogadania się ze Spółką WKD. Ale od czego mamy władze Miasta?

miki

Przydałoby się w Pruszkowie atrakcyjnie zaaranżować siermiężną ulicę Kościuszki, która z fragmentem Prusa oraz ulicą Kraszewskiego stanowiłaby podobne lokalne centrum łączące WKD z PKP. Szkoda że na Kościuszki nic się nie dzieje.

Jaro

Ten Lewandowski pilkarz to prymityw i beznadziejny zawodnik ! Syf

Gość

W Pruszkowie to nawet na wybór dewelopera wpływu nie mamy.

Wpr

Glupi temat ! Porazka

Jaras

Milanowek to ochydna wiocha. Porazka

Gość

ale to juz było

Och

Adres email zawiera blad.

Gość

Nasuwa się jedyny słuszny pomysł przedłużenia torów WKD do torów PKP.