17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

pixabay.com

Milanówek ma już światłowód

We wrześniu ubiegłego roku ruszyły przygotowania do budowy sieci światłowodowej w Milanówku. Dziś większość mieszkańców może już korzystać z szybkiego internetu.

Firma Orange Polska w wielu miastach i gminach buduje sieć światłowodową. Jednym z miast, które korzysta z tego projektu jest Milanówek. Prace związane z zaprojektowaniem sieci oraz zebraniem deklaracji od mieszkańców zakończyły się w lutym. 

Od mieszkańców zebrano 720 deklaracji, którzy wyrazili zainteresowanie dostępem do szybkiego internetu. W połowie listopada w Milanówku działało już 1288 punktów adresowych. Docelowo w mieście ogrodzie ma ich działać 2099. 

Do końca roku planowane est stworzenie sieci światłowodowej dla kolejnych 170 punktów adresowych. Chodzi tu o wybrane domy wielorodzinne przy ul. Zachodniej, Okólnej, Krakowskiej, Piłsudskiego i Grabowej oraz domki jednorodzinne przy ulicach Piasta i Literackiej.

To jednak nie koniec. W 2018 roku planowane jest podłączenie do sieci światłowodowej ponad 200 gospodarstw domowych, zakres ten ma również zostać rozszerzony o kolejne 200 adresów, które będą realizowane w ramach projektu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy ulica Perłowa też będzie podłączona do sieci światłowodowej?

Kkk

A Brwinów kiedy ?

Gość

Światłowód Orange to lipa, nie mają takich parametrów jakie podają. TO WSZYSTKO TO JEDNA BUDA. NIE RIRZCIE TYM.OBIECANKOM

loku

z orange mi obiecali że w Pruszkowie jeszcze we wrześniu będzie gotowy i do tej pory mają jakieś problemy, to jakieś pechowe miasto, bo dlaczego w Milanówku się da a u nas nie?

Gość

A ciekawe kiedy brwinów? ścisłe centrum miasta obok ronda i jest miedziak do 10Mbps, śmiech na sali

Gość

Blokhousy z szybkim internetem ok, a reszta miasta? Może by tak wspomóc obrzeża miasta, a nie tylko bogate wille w centrum (gdzie tam są "DOMKI jednorodzinne"??)....

Xiao7

Nie tylko wspomniana firma rozprowadza światłowody, i nie tylko Milanówek już ma. W Pruszkowie też jest i to od kilku firm.