19° Sobota
22 Września


milanowek.pl

Milanówek rozbudował sieć monitoringu zapylenia powietrza

Trzy milanowskie szkoły zawarły porozumienie w wyniku czego rozbudowano w mieście-ogrodzie edukacyjną sieć monitoringu zapylenia powietrza o kolejne dwa czujniki.

Dla Milanówka monitorowanie zawartości szkodliwych dla zdrowia pyłów ma głównie charakter edukacyjny. Ale dostępne informacje mogą mieć istotne znaczenie dla mieszkańców, którzy dowiadują się czym tak naprawdę na co dzień oddychają.

Dwa nowe czujniki pojawiły się dzięki zawarciu porozumienia Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 STO, Społecznej Szkoły Podstawowej MTE oraz Zespołem Szkół Nr 2 im. J. Bema. Odczyty ze stacji pomiarowych będą wykorzystywane na lekcjach geografii, przyrody, biologii i wszelkich ekologicznych działań.

– Zapraszamy do odwiedzenie strony internetowej przygotowanej specjalnie dla celów informacyjno-edukacyjnych, na której znajdują się dane zbiorcze z trzech punktów pomiarowych – zachęca milanowski magistrat.

Odczyty z pomiarów dostępne są tu.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Leon1978

Ostatnio jechałem Północną. Zatrzymałem się przy chałupie która najbardziej dawała czadu. Wyszedł właściciel i z tego ryjem o co mi chodzi. O to że pali Pan jakieś śmieci jak czereśniak z Bielska Podlaskiego. Spier...laj. Ot kultura w Mieście Ogrodzie. :)

Jarek

W glebokim lesie to Ty jestes. Pruszkow to klasa!!!

Królój Nam Chryste

Cała ta jakość powietrza to atak na Naszą Katolicką Wielką Polskę. Która jak wiadomo pod wodzą Naczelnika Państwa kwitnie.

Jano

Milanowek to porazka !

Gość

Ile to ma kosztować?

Gość

A Pruszków jak zwykle jest w głębokim lesie.