27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Marcin Prażmowski

Milanówek stawia warunki kolejarzom

Rozpoczął się pierwszy etap przygotowań do modernizacji podmiejskiej linii kolejowej, a w mieście-ogrodzie zamknięte miało zostać przejście podziemne od strony ul. Krakowskiej. Zanim jednak kolejarze to zrobią, będą musieli spełnić warunki postawione przez miasto.

Choć o prawdziwych utrudnieniach będzie można mówić dopiero za kilka miesięcy, kiedy wstrzymany zostanie ruch pociągów na podmiejskiej nitce, to uciążliwości związane z remontem już dają się we znaki podróżnym z Milanówka.

Jeszcze zanim modernizacja wkroczy w decydującą fazę, kolejrze planują zamknąć dojście także od wspomnianej Krakowskiej. Miało się to stać już 4 maja, ale PKP PLK najpierw musi spełnić oczekiwania władz Milanówka, które wynegocjowały już budowę tymczasowych schodów na wiadukt na ul. Smoleńskiego oraz wykonanie podjazdów dla osób z wózkami dziecięcymi oraz dla rowerzystów na istniejących schodach prowadzących na wiadukt. – Zamknięcie przejścia podziemnego od strony ul. Krakowskiej nastąpi po wywiązaniu się z tych zobowiązań – informuje urząd miasta-ogrodu.

– Nie wyrażę zgody na zamknięcie, jeśli tego nie będzie. W tej chwili nie chciałabym mówić o terminach, to zależy od kolejarzy – mówi nam Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Póki co, mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnej linii autobusowej, która ułatwia poruszanie się pomiędzy południową i północną stroną torów, z przystankami w rejonie zejścia podziemnego od strony ul. Krakowskiej oraz przy postoju taksówek na ul. Przeskok.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Od 15 maja przejście zostało zamknięte, mimo że nie pojawiły się ani tymczasowe schody ani podjazdy! W tej chwili schody na wiadukt są tylko po przeciwległych stronach. Żeby wejść na wiadukt po jednej stronie torów, przejść wiaduktem nad torami i zejść po drugiej stronie torów, trzeba na wiadukcie przejść przez ulice i podwójną linię ciągłą. Już 16 maja doszło na wiadukcie do potrącenia pieszego! To jest skandal jakie warunki remontu stworzyła Pani Burmistrz! Czy ktoś będzie musiał zginąć?

ilona

Najlepsze są prace nocne. Burmistrz ustalił ze na tym etapie prace nie będą prowadzone w nocy. Szkoda ze etapów jest z 7 :). Spijcie dobrze mieszkańcy :)

jas

Do poniedzialku wariaty:)

Gość

Spokojnie - zobaczymy jak to będzie w praktyce. Na razie nie piałbym tak z zachwytu

Konrad

W Piastowie już zasypali przejście pod torami. Władze miasta w ogóle nie są zainteresowane tym że schody na wiadukt nie mają podjazdu dla wózków. Tłumy mieszkańców z bloków przechodzą na dziko przez tory.

Gość

Burmiszcz Piastowa prosi o szkolenie.......

Gość

Brawo Milanówek, mieszkańcy Pruszkowa i Piastowa mogą tylko pozazdrościć że ktoś gdzieś jeszcze umie zadbać o interes mieszkańców... szkoda że nie tutaj również

Ooo

Brawo! Naszego Jasia nic nie obchodzi

Gość

Tymczasem Niedasie w Pruszkowie planują wprowadzić teleportację.

Bravo

No i tak trzymać! Urząd w interesie mieszkańców !