19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Archiwum

Milanówek z nowym logo

Na czwartkowej sesji radni Milanówka mieli zająć się projektem uchwały o przyjęciu logo dla miasta-ogrodu. Punkt z obrad jednak wycofano. – Za wysokie progi, logo przyjmiemy zarządzeniem – mówi burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

Proponowany znak graficzny dla Milanówka w nowoczesny sposób nawiązuje do liścia dębu, charakterystycznej części herbu miasta. Za projekt wraz z księgą znaku milanowski magistrat zapłacił ponad 11 tys zł. Jak decyzję o wydaniu tych pieniędzy uzasadnia burmistrz? – Właściwie wszystkie cywilizowane miasta mają takie logo i się nim posługują. Chodzi o to, żeby miasto było jednolicie identyfikowalne – kilka dni temu w rozmowie z nami zaznaczała Wiesława Kwiatkowska.

Argumentowała też, że logo nie zastąpi herbu. – Herb ma inne przeznaczenie, jego ranga jest zupełnie inna. Logo będzie używane na meteriałach promocyjnych, herb na najważniejszych dokumentach – zapewnia Kwiatkowska. Jak dodaje burmistrz, inicjatywa przyjęcia logo nie wyszła od niej, lecz od części mieszkańców.

Logo miało zostać przyjęte na ostatniej sesji rady miasta. Ostatecznie projekt uchwały w tej sprawie „spadł” z porządku obrad. Nie oznacza to jednak, że nowego znaku graficznego Milanówek nie będzie używał. – Rada miasta uznała, że nie będzie tego przyjmowała uchwałą, ja też uznałam, że to za wysokie progi. Logo będzie używane na podstawie zarządzenia. Nie będzie znakiem miejskim, lecz znakiem towarowym używanym przy wszystkich miejskich imprezach. Herb zniknie też m.in. z miejskich śmietników – wyjaśnia burmisztrz Milanówka.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Przykre. 11 tysiecy to kwota za ktora mozna zlikwidowac 1 a moze nawet 2 stare paleniska. Zamiast tego mamy logo. Po co? Herb nie wystarczy ?

Gość

Cywilizowane i nowoczesne miasta oprócz logo mają ścieżki rowerowe, system wypożyczania rowerów, place zabaw patrz Błonie lub Grodzisk, basen, chodniki bez liści i wody gdy spadnie deszcz i wiele innych udogodnień dla mieszkańców, których Milanówek nie ma. Ile kilometrów ścieżek rowerowych powstało w ostatnich 3 latach, zamknięto 1 basen. Woda stoi w centrum po każdym deszczu. A dołek to jedyny plac zabaw nie licząc tych na orliku przy ulicy i osiedlowych z lat 80tych dla porównania Brwinów ma w mieście 2 place i po 1 w każdej wsi która do niego należy. Wiec na logo trochę za wcześnie bo pracy sporo.

GOŚCIU

To raczej pani burmistrz pisała - ŁADNE

Gość

Koszmar. Zestawienie pojęć: miasto ogród i ten gargamel... Mnie on kojarzy się ze stylizowanym znakiem B - symbolem wielu firm budowlanych minionej epoki.

Gość

Ładne. Nie jest dosłowne, a mamy nawiązanie do przyrody i litery M. Szkoda tylko, że czarne.