19° Sobota
22 Września


Bolo Skoczylas

MOK czeka na sprzęt

Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” czeka przeprowadzka do Centrum Dziedzictwa Kulturowego. W związku z tym instytucja będzie potrzebowała nowego sprzętu. Miasto ogłosiło przetarg na zakup wyposażenia dla MOK-u.

Obecnie Miejski Ośrodek Kultury mieści się w budynku przy ul. Miry Ziemińskiej-Sygietyńskiej 5. Nie brakuje opinii, że stan nieruchomości pozostawia wiele do życzenia. Ale MOK powoli szykuje się do przeprowadzki. Wiadomo, że instytucja zostanie ulokowana w Centrum Dziedzictwa Kulturowego przy ul. Bohaterów Warszawy 4. 

Oferta MOK jest szeroka i obejmuje wiele ciekawych zajęć oraz warsztatów. Ale na tym nie koniec. W MOK-u odbywają się liczne koncerty, recitale i spotkania. Z pewnością w CDK stworzone zostaną odpowiednie warunki lokalowe do organizacji różnych przedsięwzięć i zajęć kulturalnych. Dlatego zawczasu MOK musi przygotować do przeprowadzki. Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na zakup niezbędnego wyposażenia dla wspomnianej instytucji. Chodzi o dostawę i montaż mebli, sprzętu wystawienniczego, oświetlenia, nagłośnienia i instrumentów muzycznych. Do swojej dyspozycji MOK będzie miał pięć pomieszczeń: dwie pracownie plastyczne, sale rytmiki, baletową i muzyczną.

Wszystkie elementy powinny zostać dostarczone w ciągu trzech tygodni od dnia podpisania umowy. Zainteresowani mają czas na składanie ofert do 3 listopada.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Głos

Mówi Jaś do swojego przydupasa-"Wiesz co robi ten CDeK? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest CDeK na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym CDeKiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!" Bohatetowie Bareji mają godnych następców...

Gość

do muzyka :) widzisz i tu się mylisz - gitarzyści graja na tzw piecach - są to wzmacniacze z głośnikiem w jednej obudowie :)

Wiki

A ja naiwnie myślałem że ta cena to za wpełni wyposażony budyvek a tu wychodzi że stan surowy ..no ciekawe w jakiej kwocie się całość zamknie?

Gość

Pięć sal na całą działalność MOK? To żart? W tej chwili są np. trzy sale muzyczne, w których można równocześnie prowadzić zajęcia! Widać, że CDK, to głównie propagandowe przedsięwzięcie obecnych władz miasta - prawie 80 mln. na p.r. i komercję.

Gość

W miejscu obecnego kamyka zostanie wybudowany kolejny blok tez na dzialce za mokiem bedzie bydynek stacja paliw zostaje wkomponowana w nowe centrum handlu. Parkingow sie nie przewiduje. Wojska polskiego w tym miejscu bedzie zakorkowane. Obecy restaurowny park anielun zniknie pod pierscieniem zjazdu nowego wiaduktu nad torami. Pruszkow nowoczesny jak znaczek logo miasta off

Głos

Co z budynkiem po MOKu?

loku

5 sal, szok po dekadzie oczekiwania, pozostałę powieszchnie rozumiem to pomieszczenia dla urzędników kulturalnych? Propozuje uwzględnich część powieszchni na ośrodek kultury przbyszów wszelakich

Gość

5 sal ale za to prawie za 100 baniek. Ma się rozmach.

Gość

Ale szal... Aż 5 sal. Czyli mniej niż teraz ma.

Gość

Czyli kolejne utopienie pieniędzy. Bez pojęcia. Ale co tam, Starzyński wydaje cudze nie swoje, więc co go to obchodzi.

Gość

A co bedzie z Domem Nauczyciela ? Nie zdziwię sie jak z czasem wyjdzie ze działka na której stoi należała od ,,zawsze" do rodziny pewnego pana.

Muzyk

Nie ma to jak profesjonalne przygotowanie przetargu. Z ciekawości zajrzałem w specyfikacje sprzętu muzycznego do MOK i oprócz standardowych wymagań jak mikrofony, perkusja, nagłośnienie są dwie ciekawe pozycje: PIEC basowy i PIEC gitarowy :D Wydawało mi się, że gitarzyści i basiści grają na WZMACNIACZACH ;)