27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


milanowek.pl

Można zgłaszać się po... morwę

Na terenie Milanówka zostaną wykonane nasadzenia morwy. Krzewy zagoszczą również w prywatnych ogrodach. Urząd przygotował dla mieszkańców 100 sztuk morwy.

Tym samym milanowski magistrat przystępuje do realizacji zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego 2017. – Drzewo morwy jest ściśle związane z historią miasta Milanówka. W ramach uzyskanych przez miasto praw miejskich była wizerunkiem poprzedniego herbu miasta. Zarówno działania władz miasta jak i licznych stowarzyszeń nakierowane są również na przywrócenie historii jedwabiu i jedwabnictwa w Milanówku. Jest to dziedzictwo naszego miasta i warto przywrócić wygląd tego drzewa mieszkańcom – czytamy w opisie projektu.

Milanowski magistrat przeprowadził postępowanie przetargowe na zakup drzew morwy białej i czerwonej wraz z usługą nasadzenia. Do urzędu wpłynęły cztery oferty. Jedna z nich znacząco odbiegała od pozostałych i wynosiła ponad 350 tys. zł. Pozostałe nie przekraczały 190 tys. zł. Ostatecznie realizacją zadania zajmie się firma z Milanówka, która przedstawiła ofertę opiewającą na blisko 108 tys. zł.

Nasadzenia morwy pojawią się na terenie miasta, ale nie tylko. – Zainteresowani mieszkańcy, którzy chcą aby morwa, która wpisana jest w historię Milanówka zagościła również w prywatnych ogrodach proszeni są o zgłaszanie się do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, w celu zapisania się. Przypominamy, że do rozdania jest 100 sztuk morwy, więc należy się spieszyć. Zapisy przyjmowane będą od 9 do 20 października br. – poinformował Urząd Miasta Milanówka.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Producent Odzieży z

Na naszej działce w Milanówku posadziliśmy jak na razie dwa drzewka morwy ja wybrałem białą a małżonka czarną .Szybciej rośnie ta żony.

Gość

W Pruszkowie to po lipę?

Gość

a w pruszkowie? niedasie