17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

WPR24

Mróz chwycił i trzyma. Smog niestety też

Kolejny mroźny poranek w naszym regionie. Kto jeszcze nie wyciągnął z szafy puchowej kurtki i czapki, ten nie powinien już z tym zwlekać. Według prognoz temperatury poniżej zera utrzymają się jeszcze przez kilka dni.

Tak zimno w tym sezonie jeszcze nie było. Dotąd pogoda była dość łaskawa, ale od poniedziałku już na własnej skórze możemy odczuć, że jednak nie mamy wiosny, tylko początek stycznia. Minusowe temperatury sprawiły, że wielu z nas podróż do pracy czy szkoły zajęła dziś więcej czasu. I była zdecydowanie mniej przyjemna.

A co czeka nas w kolejnych dniach? Poranki nadal będą zimne, przynajmniej przez kilka najbliższych dni. Odczuwalna temperatura może spaść do -10 stopni. To oznacza konieczność wcześniejszego wyjścia z domu, aby zdążyć na czas, bo czeka nas nie tylko skrobanie szyb w aucie, ale też spowolniony ruch na drogach.

To nie koniec mało optymistycznych wieści. Niskie temperatury to także moment, w którym w pełną parą pracują przydomowe piece. Te, których właściciele nie dbają o ekologię, emitują zanieczyszczenia, co przekłada się na fatalne wskaźniki jakości powietrza.

Czujnik przy ul. Hubala w Pruszkowie wskazuje przekroczenie norm PM2,5 o 404 proc., PM10 o 282 proc. W Brwinowie przy ul. Józefa Piłsudskiego podobnie, PM2,5 o 400 proc., PM10 o 340 proc. Tylko nieco lepiej jest Piastowie, ale i tam jakość powietrza określana jest jako zła.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Łatwo się czepiać czegokolwiek bo jest na topie medialnym np: smogu , lecz nikt nie chce krzyczeć o tym że główną przyczyną tegoż strasznego smogu jest budowanie bloków w ciągach powietrznych ograniczających przepływ powietrza w miastach, więc może wyburzyć bloki i nie będzie smogu.

kam

U mnie taki jeden na ulicy kopci z komina jak lokomotywa. Przed domem trzyma SUV-a, w garażu drugi samochód, a na dachu ma trzy anteny satelitarne. Taki biedny, że musi palić śmieci, no bo jak spłacić kredyty na to wszystko. I jak tu żyć...

Gość

Cały powiat pruszkowski śmierdzi zimą i to nic nowego. Jadąc z pracy z Opaczy, przez Reguły, Michałowice, Pęcice, Komorów, Strzeniówkę cały czas wącham smród z pieców. W domu ostatnio okien nie otwieram wcale, bo na zewnątrz śmierdzi po tym jak cała okolica pali czym popadnie. Spacer z dziećmi... a po co - żeby smród powdychać. Spośród najbliższych sąsiadów jako jedyny palę gazem - cała reszta sąsiadów pali węglem lub drewnem ściętym po ogrodzie.... no więc ten smog to robimy sami, a nie ktoś nam go zesłał. Polska XXI w.

Gość

Gdyby temperatura spadła do minus 40, i ogłoszono 20ty stopień zasilania, nie byłoby takich tendencyjnych komentarzy o smogu. Każdy grzałby własną du.ę czymkolwiek, i nie wiedział co to smog.

Gość

A w Grodzisku Maz. PSL wraz z sojuszniczką, jak chwycili tak trzymają, od ponad 20 lat. Oni zawsze mieli dobry klej w swoich "łapkach" Co na to Szczepkowska która stwierdziła, że komuna się skończyła.

brwinowianin

W latach 80 moi rodzice ogrzewali dom gazem, potem na przestrzeni lat ceny gazu wzrosły kilkaset procent więc zaczęli ogrzewać dom węglem ponieważ nie byłoby ich stać na ogrzewanie gazem i rachunki wysokości 1500zł miesięcznie... Tu powinna być rola Państwa , które powinno obniżyć ceny tak żeby ludziom nie opłacało się ogrzewać domów węglem.

Gość

Pikuś nie zima. Chwycił mrozek, nie ma śniegu. Nadal warunki idealne, w dodatku mamy w końcu słońce!!

Gość

A w Komorowie smród. To już nie jest miasto ogród ale śmiertelne zagrożenie. Smrodziuchy na potęgę zanieczyszczaja Komorów.

Gość

A co z Komorowem.? W poniedziałek wieczór taki smród i dym że nic nie było widać.

antyekolog

a po co trzymam stare kalosze, i inne buty w domu? szybko do pieca z tym i jest ciepełko

Gość

Czy można liczyć na to, że straż miejska będzie kontrolowała tych, który najbardziej smrodzą?

Gość

Dbanie o czyste powietrze to nie kwestia ekologii a ekonomii. Większości ludzi w naszym mieście i okolicach po prostu nie stać na ogrzewanie domów gazem czy elektrycznością, nawet Ci właściciele co jeszcze 20 lat temu ogrzewali domy gazem, teraz kupują węgiel. Można być pro eko, ale jak przychodzi zima i trzeba ogrzać tyłek każdy dokonuje prostego rachunku ekonomicznego i pali tym co jest tańsze, niekonieczne ekologiczne. Dla szeroko rozumianej ekologii byłoby lepiej jakby połowa miasta wymarzła na śmierć.

Gość

Podziękujmy PiS za utrzymywanie i rozwijanie nierentownego i rujnującego środowisko górnictwa. Podziękujmy również za hamowanie inwestycji ekologicznych oraz rujnowanie zielonych płuc Polski - Puszczy Białowieskiej.

Gość

O jejku, jejku. Ale zimno...

TOM_w_PASKI

Zarządzająca budynkami komunalnymi i wspólnotami spółka PPUK ( PIASTOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH) nie wywiązuje się z regularnego i ustawowego czyszczenia przewodów kominowych palnych .Mimo kar nałożonych przez Straż Pożarną na spółkę ma ona gdzieś przepisy nie szanując zdrowia a może nawet życia ludzi.czyszczenie przewodów palnych opalanych paliwem stałym typu węgiel czy drewno powinno być dokonywane 4 razy w roku a gazowych 2 razy w roku .Brudny kmin brudne powietrze i duże ryzyko pożaru jak ludzie maja nie palić czym się da skoro zarządca sam daje przykład do łamania przepisów PRAWA

GośćDaniel

Wczoraj wieczorem było ponad 1600% normy (16 razy za dużo). Dziś rano było ponad 600% i po wyjściu z mieszkania było czuć dym. Wieczorem jest zawsze najgorzej, jak ludzie wracają z pracy i rozpalają kominki.

Gość

Czy wg. Was -5'C to duże mrozy. Dopiero od dwóch dni jest lekki mrozek a tu kreuje się obraz anomalii.