°


Arkadiusz Kosiński Facebook

Myśliwska i Słoneczna utwardzone

Raz, a dobrze – tak postanowili włodarze gminy Brwinów i tak zrobili. Ul. Myśliwska i ul. Słoneczna zostały utwardzone. – Nawierzchnie dróg posłużą co najmniej kilkadziesiąt lat – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przez lata na Myśliwskiej i Słonecznej obecny był ten sam problem. Nierówności i ubytki w nawierzchni, która regularnie była remontowana. Doraźne naprawy na niewiele się zdawały, ponieważ drogi były wykonane z zużlu. Warto wspomnieć, że w pobliżu Myśliwskiej i Słonecznej znajdują się szkoła i boisko.

Wiosną gmina Brwinów przeprowadziła postępowanie przetargowe, wyłoniła wykonawcę i rozpoczęła się modernizacja dróg. Koszt: ponad 1,2 mln zł. Efekty są już widoczne. – Myśliwska, na odcinku od ul. Grodziskiej do ul. Żwirowej, została wykonana w asfalcie. Pojawiły się skrzyżowania wyniesione z ul. Świerkową i Słoneczną. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie. Z kolei ul. Słoneczna, przy Zespole Szkół nr 2, została wykonana z kostki. Zadanie realizujemy z myślą, że drogi posłużą nam co najmniej kilkadziesiąt lat – podaje burmistrz Brwinowa.

Stan dróg uległ poprawie, ale inwestycja nie została zakończona. – Do wykonania pozostały chodniki. Jeśli utrzyma się dobra pogoda, może uda się je położyć jeszcze w tym roku. Jednak nie ma pośpiechu. Termin zakończenia zadania został przewidziany latem przyszłego roku – tłumaczy Arkadiusz Kosiński.

Gmina konsekwentnie modernizuje drogi w pobliżu Zespołu Szkół nr 2. – W 2011 roku zrobiliśmy Sportową, dwa lata temu Żwirową. W ubiegłym roku destruktem utwardziliśmy Świerkową, teraz Radomską i Okopową. Zajęliśmy się także Myśliwską i Słoneczną. Teraz droga do szkoły powinna być łatwiejsza i bezpieczniejsza – zaznacza włodarz Brwinowa.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Odpowiedż do Pana burmistrza. Panie Burmistrzu nie podaję swojego nazwiska z tej prostej przyczyny, że nie chcę, aby Pan i inni pracownicy gminy wykorzystywali te dane w niezbyt miłych dla mnie działaniach, bo tak to odbieram osobiście. Mam ku temu poważne podstawy.

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2017.11.25 15:42, podtrzymuję wszystko co napisałem wcześniej. Jednocześnie powtarzam, ze wiosną 2018 r. zostanie dokonany objazd dróg gminnych i na jego podstawie zostaną wytypowane drogi do utwardzenia w 2018 r. Dzisiaj nie umiem powiedzieć, czy znajdzie się na tej liście końcowy odcinek ul. Stokrotki w Otrębusach. Jeśli inne drogi będą w gorszym stanie, to właśnie one zostaną utwardzone a końcówka ul. Stokrotki będzie musiała poczekać. I tam też znajdują się domy mieszkańców Naszej Gminy. I oni też chcieliby mieć utwardzone ulice. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów PS. Warto jest być dumnym ze swojego imienia i nazwiska i podpisywać się pod tego typu oszczerstwami. Chowanie się za anonimowością jest w takim przypadku zwykłym tchórzostwem. Polecam to Pani pod rozwagę...

Gość

Odpowiedz do Pana Burmistrza. Pan mi zarzuca kłamstwo, a to Pan jednak rozmija się z prawdą. Warunkiem utwardzenia ulicy Stokrotki było rzeczywiście zrobienie odpływów co zostało wykonane w terminie wskazanym przez gminę. Pani Mi zarzuca kłamstwo, no to przypomnę jak Pan się rozminął z prawdą być może był Pan niewłaściwie poinformowany przez swoich współpracowników, że przypomnę słynne zatopienie się samochodu w drodze na wysokości nr 13, Pan w piśmie do mieszkańców napisał, że taki fakt nie miał miejsca na tej ulicy tylko gdzieś indziej, na szczęście do tego zdarzenia została wezwana straż gminna i zostało zdarzenie udokumentowanie, Pan nawet nie przeprosił Mieszkankę właścicielkę tego zatopionego samochodu za to, że nazwał Pan Ją naciągaczką na fakty. Wracając jeszcze do utwardzenia ulicy Stokrotki to proszę mi wytłumaczyć fakt dlaczego w takim razie została utwardzona ulica do nr 6 skoro rzekome braki były dopiero przy nr 14. Myślę, że rada gminy mogłaby chociaż zaopiniować naprawę powstałych dziur w ulicy, ponieważ naprawdę nie ma jak wyprowadzać dzieci na spacer. Taka naprawa pomogłaby nam przetrwać do czasu, aż doczekamy się utwardzenia ulicy na całej długości. Pozdrawiam Życząc miłego weekendu mieszkanka ulicy Stokrotki.

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2017.11.23 08:14 - piszesz nieprawdę. Wiosną 2016 r. (kiedy to była podejmowana decyzja dot. listy dróg do utwardzenia na końcowym odcinku ul. Stokrotki w Otrębusach) nadal istniała sytuacja odprowadzania wód opadowych z parkingów na działkach prywatnych na pas drogowy. Z tego powodu ten odcinek został wyłączony z utwardzenia. Teraz musi odczekać na swoją kolej: corocznie wiosną dokonujemy objazdu dróg gminnych ustalając listę dróg do utwardzenia w tym konkretnym roku. I byliśmy również na końcowym odcinku ul. Stokrotki. Jednakże, z oglądu dróg wyłoniliśmy listę dróg w \znacznie gorszym stanie i te drogi zostały utwardzone w 2017 r. (choćby w tym rejonie ulice boczne od ul. Pszczelińskiej: ul. Łąkowa w Otrębusach, ul. Jesionowa, ul. Nowoprojektowana, ul. Miodowa czy nieopodal położna ul. Partyzantów w Brwinowie. Mieszkańcy tych ulic od kilku miesięcy cieszą się ze swoich utwardzonych ulic. Na tej samej zasadzie będzie ustalana lista dróg do utwardzenia w 2018 r. - jeśli okaże się, że nasza interwencja będzie pilniejsza na innych ulicach, to zostaną one utwardzone a nie końcowy odcinek ul. Stokrotki. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Gość

Odpowiedz do Pana Burmistrza Szanowny Panie kolejny raz rozmija się Pan z prawdą, oczywiście warunkiem utwardzenia ulicy Stokrotki było zrobienie przy parkingach odpływu wody deszczowej, co zostało wykonane mimo to podzielił Pan mieszkańców. Nadal nie rozumiem tej decyzji i nie tylko Ja. Zapraszam na wizję lokalną tej ulicy może z kimś z prasy, żeby rozwiać wątpliwości kto pisze prawdę, bo słowo przeciwko słowu do niczego nas nie doprowadzi. Nadal Pozdrawiam

BurmistrzBrwinowa

brwinowianin, 2017.11.22 18:32 - patrząc na zdjęcie, po prawej stronie (czyli po stronie szkoły) zostanie wybudowany chodnik. Z tego powodu został tam ustawiony krawężnik wyniesiony ponad poziom jezdni. Warto zwrócić uwagę, że po drugiej stronie ul. Słonecznej (tj. tam gdzie nie jest planowany chodnik) został wykonany krawężnik na poziomie jezdni. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu (2017.11.22 17:21), odnośnie utwardzenia ul. Stokrotki, pragnę przypomnieć że w 2016 r. ulica ta została utwardzona na odc. od ul. Pszczelińskiej do posesji ul. Stokrotki 6. Utwardzenie dalszego odcinka drogi nie było możliwe z uwagi na to, że mieszkańcy nowych domów wybudowanych na końcówce tej ulicy mieli wybudowane miejsca parkingowe na swoich działkach w taki sposób, że woda opadowa była odprowadzana na pas drogowy, podczas gdy warunki Gminy Brwinów okreśłały wyraźnie konieczność zagospodarowania wód opadowych na działkach własnych bez zgody na odprowadzanie jej na drogę. I to był jedyny powód nieutwardzenia końcowego odcinka tej drogi. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Gość specjalny

A kiedy zostanie utwardzona nawierzchnia na Sułkowskiego w Piastowie? Przecież to była obietnica wyborcza!

Jaro

Brwinow podobny jest do oblesnego Plonska. Totalnej wiochy!

brwinowianin

Fajnie tylko szkoda że zbudowano (jak na zdjęciu) po prawej stronie krawężnik. Jestem zwolennikiem budowania dróg na równi z krawężnikiem, (tak jak po lewej stronie na zał.obrazku) A dlaczego? Już chyba mnie znacie :)? - WŁAŚNIE DLATEGO.

Gość

Wszystko pięknie, należy się cieszyć, że ulice zostały wykonane na całej długości nie tak jak ulica Stokrotki w Otrębusach. Burmistrz podzielił mieszkańców przy tej ulicy na lepszych i gorszych kładą asfalt do połowy ulicy na drugiej części dobry ser szwajcarski, że dzieci nie mają jak pójść na spacer bez obawy, że wpadną w jakąś kałużę. Z pozdrowieniami mieszkanka tego gorszego sortu.

Gość

można?-można, a w Piastowie na ul. Sułkowskiego nie można.