18° Piątek
19 Października

Sob

pixabay.com

Na basen w Piastowie trzeba poczekać

Mieszkańcy Piastowa od kilku lat podkreślają, że w mieście przydałby się basen. Miejscy włodarze zaznaczają, że pomysł jest analizowany, ale...

Pływalnie działają w Raszynie, Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i Ożarowie Mazowieckim. Chętni mogą na basen wybrać się do Ursusa czy Włoch. Warto również pamiętać o ofercie mszczonowskich term. Mimo dość bogatego wyboru pływalni mieszkańcy Piastowa chcieliby mieć basen u siebie w mieście. Wiele osób uważa, że pływalnia powinna działać już od kilku lat. 

Jak na ten pomysł zaopatrują się Piastowscy włodarze? – Ten temat analizowaliśmy kilkanaście lat temu, gdy baseny powstawały w Pruszkowie i Ożarowie. Z punktu widzenia jednorazowego wysiłku inwestycyjnego to jeszcze można próbować jakoś to rozwiązać. Natomiast problem jest z olbrzymimi kosztami eksploatacji. Mając takie wyzwania jak spłata obligacji czy budowa liceum Mickiewicza, basen byłby dodatkowym obciążeniem – mów nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Dziś łatwiej jest dofinansować szkole dojazd do innych basenów niż utrzymywać taki obiekt. Dziś wiele gmin, które wybudowały baseny ma problemy z eksploatacją – dodaje. 

Według burmistrza Piastowa roczny koszt utrzymania basenu w Piastowie mógłby wynieść nawet milion złotych. – To może nie jest duża kwota z punktu widzenia naszego budżetu, który jest już całkiem spory. Mimo to szkoda tego miliona, bo za tę kwotę możemy zrealizować inne potrzebne mieszkańcom inwestycje, jak budowa kanalizacji, odwodnienia czy remont drogi. Dopóki nie zrealizujemy tych podstawowych potrzeb mieszkańców budowa basenu będzie dla nas tematem pobocznym – zaznacza Grzegorz Szuplewski.


Anna Zwolińska
anna.zwoinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 57

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

piastowiak

Po co rozbudowa Mickiewicza skoro chodzi do niego ok. 150 uczniów? Wyrzucone bez sensu pieniądze. A jak tam z obwodnicą Pruszkowa przez Piastów panie burmistrzu? Co panu Pannatoni obiecało za przepchnięcie na siłę tej inwestycji wbrw mieszkańcom? Odpowiednią dolę czy jakąś ciepłą posadkę?!

Daro

Znòw czekać??? MIESZKAŃCY NA BASEN CZEKAJĄ 25 LAT! ĆWIERĆ WIEKU! TO WSTYD DLA WŁODARZY I RADNYCH TEGO MIASTA! CZY PIASTÒW W KOŃCU DOCZEKA SIĘ NA BURMISTRZA I RADNYCH, KTÓRZY BĘDĄ PRACOWAĆ DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW?

Gość

Właśnie. Kiedy na Żbikowie wybudują basen? Aktualnie na obecnym basen ciężko się pływa, bo toru się przepełnione. Może mam pecha, ale często 4 tory z 6 są wynajęte i jak tu ludziska maja na dwóch torach pływać?

mieszkaniec

nie martwmy sie Ogińskiego, cała ta obwodnica zapadnie sie ,tam wiecznie walczą z kurzawką MPWiK i nne firmy .Co podreperuja to znowu robią.Spkojnie...

Gość

wojtek@konrad, zapomniałeś dodać, że też plebs. Bo i takie "wyrazy szacunku" doszły do protestujących od "swoich.." wybranych na urząd..... Więcej wybrani nie będą. Twoja retoryka natomiast, wpisuje się idealnie w stosunek tej władzy do mieszkańców Piastowa.

Daro

@wojtka Ty ... "wielki intelygencie"... Zacytuje klasyka: "Jesteś zerem"

wojtek@konrad

a jak przewodnicząca miała na was patrzeć skoro jesteście debilami

Gość345

a kiedy basen na Żbikowie (np. obok przyszłego centrum sportu - górki Żbikowskiej)? Może wreszcie by powstał porządny pruszkowski basen na który by było blisko ze Żbikowa i nie był przepełniony w szczytowych godzinach.

Konrad

tupet i arogancja malowały się na twarzy przewodniczącej RM Korczak w czasie obrad sesji, patrzyła na mieszkańców jak na "debili", którzy nie wiedzą co chcą, bo ona i burmistrz przecież chcą wszystkich uszczęśliwić śliczną szeroką arterią gdzie na dobę będzie śmigać ponad 5 tys. samochodów w tym ok. 800 szt tirów, szanowna pani czy pani jako stomatolog wie jak dialektycznie usuwa się ząb, to tak właśnie mieszkańcy usuną panią i z tą całą waszą bandę podszytych fałszem pseudo samorządowców wspólnotowych żerujących na mieszkańcach i funduszach miasta czyli naszych, to planowane zadłużenie miasta w chybione inwestycje będziecie spłacać z własnych środków bo to nie sposób tolerować takiej samowoli w przeżeraniu środków na prywatne "widzi mi się" i obiecanki dla korporacji logistycznych. Rozliczymy was z każdej złotówki co przepłynęła przez wasze ręce jak przez durszlak w PPUK Sp. z o.o i MOSiR i przy przetargach fundowanych waszym znajomkom z każdego wyciętego drzewa i świństwa uczynionego ludziom, niech szatan ma was w opiece bo modlitwy nie pomogą.......

Wola mieszkańców

Szuplewski wraz ze "swoją świtą" z "Naszego Piastowa" i ze "swoimi" w UM Piastowa i Radnymi MUSZĄ ODEJŚĆ!!!

Gość

Każdy kto oglądał Sesję Rady online i każdy kto był na Sesji, chyba nie ma żadnych wątpliwości, że Pani Przewodnicząca Korczak dostała wyraźny rozkaz, za wszelką cenę utrzymywania stanowiska, które mówi o niewinnie wyglądającej drodze lokalnej dla motylków i biedronek. Przedstawiane wszelkie argumenty, wynikające z dokumentów otrzymanych między innymi ze Starostwa, badań natężenie ruchu i szkodliwości tej drogi dla tego miasta, Pani Korczak jak ślepy we mgle, motylki i biedronki. Żenada!! Ludzie, wy nie jesteście żadnymi naszymi reprezentantami!! Reprezentujecie interesy korporacji Panattoni, w dodatku obcego kapitału! Co jest do cholery jasnej!!!?? To na gruncie lokalnym też się sprzedaje własnych wyborców??!! W Starostwie śmieją się z nas! Co druga tam osoba mówi, że Szuplewski ewidentnie poświęcił mieszkańców Piastowa dla obwodnicy!

Gość

Jest niebywałym skandalem, że 24.o4. na Sesji Rady Miejskiej, gdzie był tłum ludzi, Pan Szuplewski w ogóle nie pojawił się na tej Radzie. Olał totalnie mieszkańców. A doskonale wiedział, że ludzie przyjdą w sprawie Obwodnicy. Wiarygodność tego Pana jest to zero, w tym momencie. Jak można przekładać Panie Szuplewski dobro mieszkańców Piastowa, na interesy prywatnej firmy Panattoni??!! Kolejny skandal! Zostały przedstawione na Sesji wszelkie dokumenty świadczące o tym, że jest to bardzo poważna arteria komunikacyjna, na którą naciska Panattoni. Oczekujemy od Pana Szuplewskiego wycofania tego wniosku ze starostwa o zezwolenie na budowę obwodnicy. Radni podjęli taką decyzję 24.04. większością. I zwracamy się po raz kolejny już do Pana, by nie działał Pan na szkodę tego miasta!!

Teresa

Ulica Norwida to wystające druty, dziury, błoto po kolana!! Wstyd Panie burmistrzu. To główna droga do szkoły podstawowej nr 1. Wystarczyłaby ciężarówna betonu aby zakleić dziury!!

Tomasz

Co do środkòw gminy, mam pytanie... CZY UM PIASTÓW ZŁOŻYŁ WNIOSKI O ŚRODKI FINANSOWE Z BUDŻETU PAŃSTWA, NA BUDOWĘ I MODERNIZACJĘ DRÓG PIASTOWSKICH??? ZŁOŻYŁ??? SĄ B. DUŻE ŚRODKI NA TEN CEL OD RZĄDU, ALE WARUNEK BYŁ, BY ZŁOŻYĆ WNIOSEK DO 1O KWIETNIA BR. I MIAŁY NA TYM SKORZYSTAĆ BIEDNE GMINY, TAKIE JAK PIASTÒW, BO TU, W PIASTOWIE, CIAGLE BIDA Z NĘDZĄ I WSZYSCY WŁODARZE OD 25 LAT NA TO NARZEKAJĄ, WIEC MAM NADZIEJĘ, ŻE TEGO DOPILNOWALI :) Środki mają zostać wydatkowane na drogi gminne i powiatowe, więc???

Daro

Mieszkańcy już CZEKAJĄ 25 LAT!!! ĆWIERĆ WIEKU! TO KPINA Z MIESZKAŃCÓW!!!

Gość

to jest skandal jak przewodnicząca rady miasta odnosi się do mieszkańców, szkoła Naszego Piastowa i Szuplewskiego burmistrza a za czasów Brzezińskiego przewodniczącego rady uwypukla się znakomicie, mieszkańcy Piastowa to dla nich tylko kłopot w kręceniu własnych lodów. Ci ludzie nigdy nie powinni piastować takich stanowisk........

Teraz K.... Nasz Pia

Radni Naszego Piastowa bezwzględnie i cynicznie, krok po kroku, realizują swoje interesy i Centrum Logistyczne z Konotopy będzie miało potrzebną mu obwodnicę. Władze im to obiecały, a wiadomo - ich słowo cenniejsze od pieniędzy. I teraz ci różni radni: Korczaki, Wójcikowskie, Sarnackie czy Kwiatki będą rżnąć głupa, a po cichutku robią swoje. A ludność tubylcza może sobie protestować, ile chce. A radna Wójcikowska wyjdzie do ludzi i powie: jesteście wspaniali! Jestem dumna z Was! Po czym zagłosuje tak, jak trzeba. Ci ludzie znani są zw swego cynizmu. Taplają się we władzy niczym świnie w błocie.

@suweren

Przewodnicząca RM ma muzyczny talent. Jak RABE zagra tak Korczak zaśpiewa ;-)

suweren

ci z Państwo, którzy 24-04-br byli na sesji RM lub mogli się przypatrywać obradom RM za pomocą transmisji obrad, to już mogą wyrobić sobie opinię w temacie problemu tzw "obwodnicy Piastowa" i zachowania przewodniczącej RM A. Korczak w stosunku do mieszkańców. To wszystko funkcjonuje na zasadzie "gadał chłop do obrazu", ta pani albo udaje albo rzeczywiście nie jest w stanie zrozumieć mieszkańców i jako radna i przewodnicząca czyje interesy reprezentuje, w każdym razie nie mieszkańców a raczej jest rzecznikiem urzędu i burmistrza, który ucieka przed konfrontacją nie pojawiając się na sesji. Zdaje się, że to jest podobna sytuacja jak w sprawie Tesco za czasów Brzezińskiego, sprawa jest przesądzona i władze Naszego Piastowa po trupach ale doprowadzą do tego co obiecali Centrum Logistycznemu. Czy tacy ludzie powinni dalej reprezentować interesy mieszkańców ? Czy my mieszkańcy mamy pozwolić aby nadal nami władza manipulowała i realizowała z mandatu wyborczego tylko wyłącznie własne interesy ?

Gruby

A tak naprawdę to po co jest ten Urząd Miasta? jak wszystko trzeba załatwiać w Pruszkowie. Budowlankę, prawka, rejestracje pojazdów, sądy, różne pozwolenia, wypisy i wyrysy, KW, szpital, itp., a jeszcze i na basen karzą tam jechać. A co można załatwić w Piastowie, bo nie mam pojęcia.

Grzesia imieniny

dzisiaj są Grzesia imieniny to życzmy mu aby rozumek go nie opuszczał, żeby inwestycje w LO ograniczył do niezbędnej sali gimnastycznej, aby zmienił swe podejście do mieszkańców protestujących przeciwko obwodnicy, aby zaprzestał wycinania drzew piastowskich w imię nie systemowych ścieżek rowerowych, aby parki zachowały swoje oblicze choć nowe równe ścieżki mogłyby być, aby nie zadłużał miasta bo chyba po nim jeszcze ktoś będzie chciał porządzić i aby zwrócił wszystkie wyłudzone pieniądze z miasta przez PPUK Sp. z o.o. i MOSiR ........

Gość

Nie macie tak do końca racji dzisiaj konikiem Burmistrza jest spółka PPUiK skarbonka bez dna straty straty i dojenie. I dlatego powinien odejść.

Gość

Czekaj tatka latka, aż kobyłę wilcy zjedzą ;-)

Gość

Na pensje dla kolesi to nie brakuje im pieniędzy, ale na to, co potrzebne ludziom, to już im nie starcza.

denis

do @Gość 2018.04.23 23:11, skoro nic się nie zmieniło od 4 lat to chyba dobrze, że o tym przypominam?

Gość

Wszyscy mieszkańcy uważają, że basen jest potrzebny, tylko jeden burmistrz nie, więc chyba należy zmienić burmistrza

słonecznik

Nasz burmistrz lubi „konsultacje”, może warto zrobić i zapytać mieszkańców czy wolą aby miasto utrzymywało basen czy liceum! Koszty podobne więc nie będzie to jakieś nadmierne obciążenie dla budżetu miasta. Mieszkańcy sami wybiorą która funkcja społeczna miasta jest dla nich ważniejsza

Gość

Do @denis - widzę, że pomimo zamknięcia forum Piastowa ty nadal opowiadasz praktycznie słowo słowo w to samo. Masz to gdzieś spisane? :D

Pawcio

Sochaczew jest duzo ladniejszy i lepszy niz Piastow. Nawet praca fajniejsza. A Sochaczew lezy 50km od Wawy!

Gość

Marne liceum czy basen? A nad czym się tu zastanawiać - basen ponieważ przyniesie korzyść większej liczbie mieszkańców ! Pieniądze te same a korzyść dla mieszkańców miasta bezsprzecznie większa.

Erni

W pruszkowskim basenie jest 1 % moczu i 1% potu Moja siostra pracuje w sanepidzie. Basen w Pruszkowie jako jedyny w Polsce ma ulgę na spełnienie wymagań zanieczyszczeń Dodatkowo Jasio zaoszczędził na uszczelnieniu wanny basenu od bagien które są obok !!! Jakiś czas temu wprowadzono odczynnik i pracownik basenu notował ludzi oddających mocz. Masakra.. wokół starszych pań w aqua aerobik najwiecej..

Gość

Marnowanie milionów na liceum mu nie przeszkadza, za to „marnowanie” miliona na rozwój fizyczny jest już problemem? Co za idiotę mamy za burmistrza ! Ważniejsze są dla niego dwa etey koleżanek partyjnych niż zdrowie mieszkańców ? Ludzie ocknijcie się bo ta klika z NP zniszczy nasze miasto.

Cezar

W porównaniu z innymi miastami w Polsce Piastów jest najbiedniejszy. Naprawdę na Mazowszu trudno jest wskazać bardziej zdewastowane i zapuszczone miasto. Niech ktoś wskaże gorsze miasto. Nawet mieściny na wschodzie jak Mińsk Maz. Sokołow Podl. i w najbiedniejszych regionach jak Szydłowiec mają lepszą infastrukturę, drogi, komunikację, szkoły. A tu mamy skansen komuny z drogami gorszymi niż na Ukrainie: Skargi, Moniuszki, Ogińskiego, Sułkowskiego, Paderewskiego, Kujawska. Wszyskie te uluce i wiele innych to ruina znajdująca się 3 km od Warszawy. NIE WSTYD PANU PANIE SZULP.

denis

A po co nam marne liceum do którego trzeba każde roku dokładać ponad 1,5 mln zł ?! Zdawalnosc matur tragiczna, poziom gorzej niż marny ! Utrzymywać to słabe liceum po to tylko aby koleżanki burmistrza, radne z ugrupowania burmistrza miały pracę?! Bardziej potrzebny jest basen bi okoliczne baseny są już mocno przepełnione, basen przyniesie więcej korzyści niż dwa wtedy dla koleżanek partyjnych

Kasia

ŻENUJĄCE...

Damian

I znòw...BRAK KASY TO STARA ŚPIEWKA OD 25 LAT! JAK SŁYSZĘ ZNÒW, NA TEMA DRÓG PIASTOWSKICH, TO MNIE MDLI! CZCZE GADANIE! TERAZ RZĄD PODWYŻSZYCH KWOTY NA BUDOWĘ, WYMIANĘ DRÓG GMINNYCH I POWIATOWYCH. Więc mam pytanie, czy nasz UM złożył wnioski, o te środki, czy też nie? Wnioski powinny zostać złożone najpóźniej do 10 kwietnia br. Jak nie złożył, to wiadomo, nie... ;)

Gościówa

To w tym nowym/starym liceum Mickiewicza basenu nie będzie? To na co tyle milionów pójdzie, bo do kogo to wiem :-)

Gość

Pretensje ze nie ma basenu w piastowie trzeba było zgłaszać wczesniej. PrYpomne tylko ze w miejscu tesco (gdzie jest wyrok sądu na rozebrane marketu) miał powstać ośrodek rekreacyjno sportowy dla młodzieży.... ale pewnie ''market'' dał więcej pieniędzy więcej w łapę... nie temu burmistrzowi tylko poprzedniemu

Gość

W Pruszkowie i Ursusie jest basen. Jak ktoś ma ochote niech jedzie.

Teolog

najważniejsze ,, renomowane ''liceum Mickiewicza które oprócz tradycji nie ma nic o przepraszam ma jedno z ostatnich miejsc wśród szkół na Mazowszu to przecież chluba Piastowa Naszego perełka wśród szkół musi istnieć choćby kosztem mieszkańców

Mieszkaniec Piastów

Zamiast reanimować wille Millera do niczego nikomu nie potrzebną to niech wybudują basen w końcu będzie co w tym mieście robić

Ja

Pomysł na nasze miasto wg. Burmistrza to podwarszawska sypialnia i tego się trzyma. Basen nie służy tylko dzieciom ale i wszystkim mieszkańcom. Utrzymanie wcale nie jest takie drogie bo na basenach odbywają się odpłatne zajęcia a i za darmo tam nikt nie wchodzi.

Dolejlama

Czyżbym zdążył przed falą hejtu? A więc: mądrze gada! Kto korzysta z okolicznych basenów, wie że utrzymywane na zasadzie zapewnienia minimum bezpieczeństwa i tyle. Cen biletów/karnetów nie podnoszą, bo byłby raban, a to skutkuje brakiem kasy na eksploatację.

Zdzich

Co ten człowiek odjaniepawla...

Gość7

W innych miasteczkach jest i basen i piękne drogo i chodniki. Tu nie ma nic.

Gość

Brawo uzasadniona odpowiedz

GośćA

Czekamy już bardzo długo. Basen miał być już 30 lat temu przy SP 5. Szkoda pieniędzy? A na rewitalizację całkiem porządnych terenów zielonych/boisk przy Sowińskiego nie szkoda tych dwóch milionów? Niecwiem, co tam można ulepszyć? Chyba tylko powycinać piękne drzewa i nasadzić marnych krzaczków, jak to teraz jest u nas w modzie.

Szpieg

Jasne... Lepiej budować nędzne liceum niż basen. Pytanie z czego jest większy pożytek? I dla kogo?

lowi

ale po co? do każdego z trzech- czterech bliskich basenów jedziemy samochodem 8 minut , lepiej zbudować coś co wyróżni Piastów i to inni będą przyjeżdżać do nas.

Piastowiak

Niech zgadnę, burmistrz nie chce basenu, bo pewnie sam nie pływa. W nosie ma, że dzieci nie mają, gdzie pływać. Niech sam sobie jeździ na basen do Pruszkowa czy Ożarowa i marnuje na to pół dnia.

Brrronioo

Panie Burmistrzu Pan jestes Burmistrzem Pruszkowa, Ursusa, czy Piastowa? Co Pan się patrzysz na inne miasta(gminy)?

Gość

jeżeli coś miałoby być dla ogółu mieszkańców, to oczywiście nie opłaca się dla władzy, szczególnie obecnej, ale dla swoich wybrańców to działamy z otwartym sercem,

Pawelzawadaa

A co to tylko uczniowie korzystaja z basenow? A doroslym i mniejszym dzieciom tez dofinansujecie dojazd do basenu??? Utrzymanie utrzymaniem ale dzieki basenowi miasto sie rozwija, propagujemy zdrowy styl zycia, poprawia sie wizerunek Piastowa, ktory jest dramatyczny. Nawet nie ma miejsca zeby wyjsc gdzies. Nie ma porzadnego parku ze zbiornikiem wodnym. Poza tym chlopie mowisz ze niepotrzebny ci basen a jakas wille millera chcesz remontowac? Zastanow sie!

Damian

A po co basen w tej Wiosce? W Pruszkowie beda 2 !!!

Piastun

Pod rządami Szuplewskiego, przed basenem, pierwszeństwo ma piramida Cheopsa i góra Synaj ;-)

Gość

Remont drogi. Pewnie burmistrz ma na myśli ul. Sułkowskiego.

ewa

Nie mamy w Piastowie basenu, ale za to mamy najgorszą na Mazowszu jakość powietrza, a niedługo dostaniemy obwodnicę Pruszkowa pod oknami. To są pewnie te podstawowe potrzeby mieszkańców.