°


Czytelnik Rober

Na budowie trasy S8 znaleziono ludzkie szczątki

Do odkrycia doszło na koniec minionego tygodnia. Ludzkie szczątki zostały „porzucone” w błocie, pod betonowymi elementami infrastruktury drogowej... Ale drogowcy twierdzą, że kości zostały odpowiednio zabezpieczone.

Informację o znalezisku otrzymaliśmy od czytelnika Roberta. – Szczątki znalezione w Nadarzynie przy ul. Sienkiewicza na terenie budowy trasy S8. Leżą i nikt się nimi nie interesuje. – napisał do nas za pośrednictwem Facebooka.

Skontaktowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, by wyjaśnić tę sprawę. Spytaliśmy czemu szczątki nie zostały należycie zabezpieczone oraz czy odpowiednie organy zostały powiadomione o znalezisku? – Kości ludzkie zostały znalezione podczas wykonywania prac budowlanych przez wykonawcę na przejętym terenie kościelnym, na którym znajdował się nieoznaczony cmentarz. Nadzór archeologiczny prowadzony przez wykonawcę robót budowlanych zabezpieczył szczątki – odpowiada Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

O tym jak zostały zabezpieczone kości widać na zdjęciu głównym... Choć szczątki zostały już pochowane. – Na tym terenie prowadzone były wyprzedzające prace archeologiczne polegające na przebadaniu i przeniesieniu kości na obecny cmentarz. Pochówek wszystkich szczątków ludzkich dokonany został 22 września na cmentarzu w Nadarzynie – dodaje.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Oglądając wiadomosci

A może to szczątki zakonnicy które zginęły z grobu. Sprawa o mężczyźnie który prawdopodobnie jest synem zakonnicy ale nie może tego sprawdzić ponieważ szczątki z grobu zginęły. Komuś na rękę by nie dostał po niej spadku.

Gość

kłamią jak rząd

@ Gore

Każdemu wg jego zasług, a raczej historii przeglądania internetu. Mi nie wyświetla się reklama mięsa, ja mam coś z cyklu "piłeś nie jedź".

Gość

Małgorzata Tarnowska z GDDKiA to chyba powinna stracić pracę.

Gość

No i co z tego, że 30 lat grzebali tam zmarłych. Zaorać to i budować!!!!! I tak to już nic nie znaczy, proch. "Zostaną po nas guziki"

Ave ja

Taaa. Przekopali cmentarz jak kiedyś słynna kopaczka. Ręcami.

Gore

A nad artykułem wyświetla się reklama - "tradycyjnie najlepsze mięso z własnego rozbioru"!!!

jkm

Komu wierzyć? Bełkotliwemu tłumaczeniu się urzędników i przedstawicielowi firmy, który nie ma interesu w przyznaniu się do (widocznego) zbezczeszczenia szczątek ludzkich czy zdjęciom? Zdjęcia nie kłamią. Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Liczę, że Redakcja będzie śledziła temat i pośrednio wywrze presję na winnych i na wymiarze (nie)sprawiedliwości, który powinien się tą sprawą zainteresować.