26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
policja.pl

Na drogach było dość bezpiecznie

Policjanci podsumowali tegoroczne działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. W powiatach pruszkowskim i grodziskim łącznie doszło do trzech wypadków i 39 kolizji.

Świąteczne działania trwały od 22 do 26 grudnia. Policjanci przeprowadzali m.in. wzmożone kontrole na ulicach, badali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali z jaką prędkością poruszają się auta.

Na terenie powiatu pruszkowskiego odnotowano dwa wypadki i 28 kolizji. Ranne zostały dwie osoby. Ponadto policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który był w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w powiecie grodziskim doszło do jednego wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba. Policjantów wzywano do 11 kolizji. W czasie licznych kontroli policjanci zatrzymali 4 kierowców i 1 rowerzystę, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Mimo, że święta za nami, policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym poruszającym się po zmroku poza obszarem zabudowanym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz