°


ptb-podkowa.pl

Na koniec maja IV Podkowiańska Dycha

Będzie to trudne wyzwanie, ale i ogromna frajda realizacji nałożonych celów. Potrzeba będzie nie tylko wyćwiczonych mięśni, lecz także odpowiednia psychikę. Pod koniec maja odbędzie się IV Podkowiańska Dycha.

Każda z wcześniejszych edycji cieszyła się znaczną popularnością. W pierwszej edycji tych zmagań biegowych wzięło udział około 400 uczestników, zaś dwa lata później aż 900 osób. Impreza została zaplanowana na 29 maja.

Celem wydarzenia jest popularyzacja aktywności fizycznej w postaci biegu. Chodzi także o to, by mieszkańcy mieli okazję do integracji i zlikwidowania barier z niepełnosprawnością.

Długość trasy biegu głównego zaplanowano na 10 km. Drugą możliwością jest „Bieg bez Barier”, podczas którego uczestnicy przebiegną 3 km. – Bieg dla dzieci w wieku do 8 lat odbędzie się na dystansie 400 metrów. Bieg dla dzieci w wieku 9-13 lat odbędzie się na dystansie 800 metrów z podziałem na bieg dziewcząt i chłopców. Dzieci w wieku poniżej 4 lat mogą wziąć udział w biegu wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów – czytamy na stronie organizatora.

Ponadto będzie można zmierzyć się w dyscyplinie nordic walking. Tutaj trasa wyniesie 3 km.

Jak się zapisać? Wystarczy wejść tutaj i wypełnić kwestionariusz zgodnie z poleceniami. Do 16 maja opłata startowa wynosi 39 zł. Później jej koszt wzrośnie do 50 zł. Przed samymi zawodami trzeba będzie już zapłacić 60 zł. Biegi dziecięce podlegają opłacie w wysokości 10 zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

zaraz, zaraz, trzeba zaplacic 39 zlotych by sobie przebiec 10 km? to gdzie tu popularyzacja biegania i aktywnosci fizycznej? to jest raczej popularyzacja dziwnego owczego pedu do biegania koniecznie w tlumie no chyba ze zwyciezca dostaje nagrode peniezna lub rzeczowa - to wtedy to jest zawodowy sport wowczas organizator powinien placic miastu za uzycie drog

pax

Szkoda, że termin się pokrywa z III Pruszkowskim Biegiem Wolności. Ale brawo dla Podkowy, zapisy są tańsze, uczestników więcej, rok temu w Pruszkowie nie pobiegło chyba 500 uczestników