27° Środa
19 Września


pixabay.com

Na krzyżówce Zdziarskiej i Brzezińskiego stanie sygnalizacja

Pruszkowski magistrat szuka firmy, która zajmie się zaprojektowaniem i budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Brzezińskiego i Zdziarskiej.

Jeszcze w tym roku na wspomnianej krzyżówce powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Pomysł jej ustawienia w tym miejscu jest jak najbardziej uzasadniony. – Od września zaczyna działać szkoła, przedszkole i żłobek na Bąkach. Budowa sygnalizacji ma zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które właśnie tędy będą chodzić do szkoły. Boimy się, że będzie tam duży ruch i zależy nam na tym, by najmłodsi mieli dogodne przejście. Pomysł konsultowaliśmy z mieszkańcami – zaznacza Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Okazuje się, że pruszkowscy włodarze nie wybrali konkretnego rozwiązania budowy sygnalizacji świetlnej. – Chcemy, żeby wykonawca zaproponował rozwiązanie najdogodniejsze dla pieszych – zaznacza Landowski.

Sygnalizacja świetlna na krzyżówce ulic Zdziarskiej i Brzezińskiego ma się pojawić w ciągu pięciu miesięcy od momentu podpisania umowy.


Anna Zwolińska
nna.zwolinska

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Martinez

Errata: konsorcjum, a nie konpsr... coś tam coś tam. Przepraszam za powyższą literówkę.

Gość

No kretyni piszą te wypowiedzi! Mieszkacie tam??? ograniczenie do 40km/h a zasuwają i po 100km/h, pomimo "zebr" zakrętów, wyjazdów z posesji. Jak ktoś lubi szybko to wjazd na autostradę i krzyżyk na drogę.....

komunistaPatriota

jakby korków było jeszcze mało .... - tak jest, postawić kolejne światła !!! A przejścia podziemne to tylko za komuny budowano...i co, wtedy stać nas było !?

Gość

@Gość 2018.05.15 19:42 idz rano przed 8a na to skrzyzowanie i powiedz dzieciom stojacym przy jezdni w oczekiwaniu na zielone swiatlo, ze to jest najbardziej kretyńska sygnalizacja.

Gość Jaktak

Jak się boicie o duży ruch na ul Zdziarskiej to się państwo decydenci sami przedtem przejedzcie w obie strony. Może wam przyjdzie do głowy, że przed generalnym remontem dla bezpieczeństwa wskazane będzie namalowanie pasów osi jezdni.

Cezar

Po Zdziarskiej jeżdżą piraci z prędkościami ponad 80 km/h. Nie zdążą się zatrzymać na czerwonym. Tam powinien stać radar i monitoring.

Łuki

Zdziarska nadaje się do gruntownego remontu.

Martinez

Ruch się zwiększy zwłaszcza po wybudowaniu pseudoobwodnicy Piastowa , czyli wspólnej inicjatywy konsprcjum samorządowego miast Piastów, Pruszków i powiatu pruszkowskiego. Jesteście Państwo mistrzami bohaterskiej walki z problemami, które sami piętrzycie. Brawo najlepszy powiat i wyróżnione dyplomami miasta.

Gość

Kolejne sygnalizacje to kretynizm. Już teraz trzeba co chwilę stawać na czerwonym. Najbardziej kretyńska sygnalizacja jest na Powstańców przy Obrońców Pokoju.

Gość

SKRZYŻOWANIU NIE KRZYŻÓWCE!