19° Sobota
22 Września


pixabay.com

Na łyżwy do Grodziska

Miłośnicy jazdy na łyżwach mają powody do zadowolenia. Już od początku grudnia będą mogli korzystać z lodowiska w Grodzisku Mazowieckim.

Jak co roku grodziszczanie będą mogli w wolnym czasie wybrać się na lodowisko. Obiekt, podobnie jak w ubiegłym roku, zostanie zlokalizowany przy ul. Żwirki i Wigury. Na miłośników białego szaleństwa będzie czekać tafla o wymiarach 20x40 metrów. Lodowisko będzie również oświetlone, a ślizgać będzie się można w rytm muzyki, która popłynie z głośników.

Doświadczeni łyżwiarze będą mogli zadbać o stan swojego sprzętu i naostrzyć łyżwy. Dostępna będzie również wypożyczalnia. Osoby, które będą dopiero chciały zrobić „pierwsze kroki” na tafli nie tylko wypożyczą potrzebny sprzęt, ale będą mogły również skorzystać z pomocy instruktora.

Lodowisko, o ile warunki będą sprzyjające, zostanie uruchomione 2 grudnia. Planowo ślizgawka ma funkcjonować do końca lutego przyszłego roku. Znamy również godziny funkcjonowania grodziskiego lodowiska. Podobnie jak ubiegłym roku ślizgawka od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 będzie zarezerwowana dla uczniów grodziskich szkół, którzy z atrakcji będą korzystać za darmo. Po godz. 16.00 z lodowiska będą mogli korzystać już mieszkańcy. Lodowisko ma być czynne do godziny 22.00. W tym czasie za korzystanie ze ślizgawki będzie trzeba zapłacić, podobnie jak w weekendy. Na grodziskim lodowisku będą również organizowane imprezy. Zgodnie z życzeniem magistratu ma się ich odbyć aż sześć.

W ostatnich dniach urzędnicy zapoznali się z ofertami złożonymi w przetargu na dostawę lodowiska. Zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała cenę 219 tys. zł.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mama Marysi

Jaki spokój, Panie, tu nie chodzi o żaden spokój tylko o ludzką zawiść bogatych ludzi co nienawidzi biedote!!!

Gość

Nie miejcie pretensji do ludzi z Jastrzębiej tylko do baranów którzy żałują kasy na nowe agregaty i porządne wyposażenie lodowiska. Nigdzie nie będzie protestów jeśli lodowisko nie będzie zakłócać spokoju okolicznych ludzi.

Mama Marysi

A kiedy lodowisko w Pruszkowie??? Lobby "anty- bachor" z Jastrzębiej znów oprotestuje?

Gość

ZAPRASZAMY NA ŁYŻWY DO PRUSZKOWA ale najpierw musi przyjść zima stulecia i przez miesiąc temperatura musi być -20 c a zapomniałem że na Jastrzębiej protest mieszkańców czyli zostaje Potulik jak zamarznie

Głos

...a już na przełomie kwietnia/maja zapraszamy serdecznie na łyżwy do Pruszkowa, na stadion MOSu!

Gość

Pewnie że do Grodziska, bo w Pruszkowie NIEDASIĘ.