26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
Facebook: Gmina Michałowice

Na piknik wybierzesz się nad Smug

Mamy dobrą informację dla miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. W gminie Michałowice powstanie kolejne miejsce do rekreacji – tym razem nad Smugiem w Nowej Wsi.

Niewiele osób wie, że Smug to niewielki wodny zbiornik znajdujący się przy ul. Spacerowej w Nowej Wsi. Dziś teren wokół niego nie jest mocno zagospodarowany. Jest siłownia plenerowa, w pobliżu znajduje się plac zabaw i to tyle jeśli chodzi o atrakcje w tym rejonie. Niebawem ma się to zmienić. Michałowiccy włodarze chcą w tym miejscu stworzyć kolejną już w gminie strefę rekreacji. Co więcej Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice podpisał umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy wspomnianej strefy. Wartość dofinansowania to ponad 500 tys. zł.

Jak zatem ma wyglądać ten teren po zakończeniu inwestycji? Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. We wschodniej części obszaru w okolicach siłowni plenerowych zaplanowano stworzenie polany do pikników wraz z miejscem do organizowania ognisk. Dodatkowo wybudowany zostanie pomost z altanką i pergolą. – Zostanie utworzony także plac tzw. szachownica służący do gry w szachy lub zabaw dla dzieci, który okazjonalnie może być wykorzystywany do montażu estrady i organizowania tam lokalnych uroczystości. W pobliżu zostaną wybudowane toalety – wyliczają urzędnicy z michałowickiego magistratu.

W zachodniej części powstanie boisko do siatkówki z nawierzchnią trawiastą, boisko do streetballa oraz zestaw do street workoutu. W tej części placu wybudowana zostanie kolejna altana z pomostem, a także pojawi się miejsce na dwa paleniska.

Smug nie straci jednak swojego charakteru, bowiem dziś chętnie odwiedzają go wędkarze. – Północna i południowa część obszaru będzie dostosowana do uprawiania sportu wędkarskiego. W tych częściach powstaną jedynie trakty spacerowe, maksymalnie odsunięte od brzegu oraz z jednej strony trawiasta plaża – dodają urzędnicy.

Projekt ma być realizowany w przyszłym roku.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

zwłaszcza ta linia energetyczna jest fajna, dzika

Zapora

Nastala moda na bdowe świetlic. , w Nowej Wsi będą 2 bo mieszka tam przewodnicząca rady gminy i stref rekraacji z których korzysta 5% społeczeństwa a 95% pije tam alkochole np: Komorów nad zalewem zaoptruje ich radna zKomorowa Wsi ma tam sklep. Sołtys tam sprząta i zbiera butelki i to jest t.zw. samorząd.

Gość

Widać wyścig gmin w tej konkurencji. Budują "owczym pędem" rozmaite "rekreacje" zestawy, altany inne przybytki i pergole, a ja to wszystko pier..le, wolę nieskalane dziewicze łono natury i na nim się relaksować.

Głos

Super,więcej takich miejsc powinno powstawać!

Gość

A jest tam tak fanie dziko.