13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


brwinow.pl

Na przeszkodzie stanęły pieniądze

Gmina Brwinów unieważniła przetarg na drugi etap przebudowy ul. Armii Krajowej. Do urzędu wpłynęło pięć ofert, ale wszystkie przewyższały środki zarezerwowane przez magistrat na inwestycję. Co dalej?

Pierwsze podejście do drugiej części prac na Armii Krajowej brwinowski magistrat zrobił w ubiegłym roku. Zgłosiła się tylko jedna firma, która podyktowała zaporową cenę. Oferent za realizację zadania zażądał 1,2 mln zł, a gmina miała w kasie ponad 850 tys. zł. Brwinów uznał, że z inwestycją można poczekać.

W styczniu brwinowski magistrat ogłosił kolejny przetarg i liczył, że firmy obudzą się z zimowego snu i przedstawią satysfakcjonujące oferty. Tak się jednak nie stało. Do urzędu wpłynęło pięć ofert, ale wszystkie przekraczały kwotę przygotowaną przez gminę. Najniższa propozycja wiązała się z kosztami rzędu ok. 944 tys. zł, a zarezerwowane środki to ponad 864 tys. zł. Gmina uznała, że nie będzie dokładała brakującej kwoty i unieważniła postępowanie. – Ogłosimy kolejny przetarg. Liczyliśmy, że zmieścimy się w przygotowanej kwocie. Firmy badają rynek, bo to początek roku. Wpływ na wysokość ofert mogą mieć zmiany dotyczące podniesienia stawek godzinowych. Mamy nadzieję, że w drugim przetargu ceny będą niższe – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Kwestią zasadniczą jest termin wykonania przebudowy Armii Krajowej. Planowano, że prace zakończą się najpóźniej w wakacje. – Ostateczny termin jest niezagrożony. Myślę, że około 20 lutego otworzymy oferty. Podpisanie umowy nastąpi na początku marca i za chwilę ruszą prace, więc wszystko powinno się udać. Inny scenariusz nie wchodzi w grę, przecież od września zamknięta będzie linia kolejowa, co wpłynie na zwiększenie ruchu na drogach – przedstawia Kosiński.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

No, właśnie, co dalej?

Gość

Zapewne by skorzystał, bo cała Warszawa jest piękna, czysta i pachnąca ;-)

brwinowianin

Gościu z 11:00: Warszawa to w naszym regionie POTĘGA GOSPODARCZA, sam Pałac Kultury przynosi tyle dochodu w skali roku co budżet Brwinowa na cały rok! To zastanówcie się , czy zawsze Biedny i Brudny Brwinów nie skorzystałby na przyłączeniu do Warszawy.

Gość

I przez środek Brwinowa pociągną dużą obwodnicę Warszawy, bo kto będzie przejmował się małym Brwinowem skoro wielkie centrum cierpi ;-)

obiecankiCacanki

to kolejny argument by przyłączyć Brwinów do Warszawy... Wyobrażacie sobie znak - Warszawa, a za nim brudne niesprzątane ulice i niestrzyżona trawa w rowach, śmieci ?! No nie!!!!!!!! Warszawa to stolica kraju, to wizytówka kraju...więc na 100% mielibyśmy lepsze życie w Brwinowie, czystsze życie....i więcej inwestycji.