°


wikipedia.org

Na pumptrack poczekamy dłużej

Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę zespołu torów pumptrack w Brwinowie. Do urzędu gminy nie wpłynęła żadna poprawna oferta od potencjalnych wykonawców.

To oznacza, że miłośnicy akrobacji na rowerach BMX będą musieli nieco dłużej poczekać, aby skorzystać z nowej infrastrutury. A jest na co. – Budowa dwóch torów rowerowych BMX, zaplanowanych na terenach zielonych w okolicy ul. Sochaczewskiej, uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 105 tys zł. Dzięki tej inwestycji rozpocznie się budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie dzisiejszych nieużytków znajdujących się pomiędzy osiedlem przy ul. Sochaczewskiej a budynkami TBS przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Brwinowie. Docelowo powstanie tam zielona strefa rekreacji, umożliwiająca mieszkańcom i gościom zarówno urozmaicone, aktywne spędzanie czasu, jak też wypoczynek i relaks – informuje brwinowski urząd gminy.

W planach było i jest nadal stworzenie torów easy pumptrack i mini pumptrack. – Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli. Moda na pumptracki dotarła do Polski kilka lat temu. Widać, że tam, gdzie powstają, cieszą się sporą popularnością – zaznaczają brwinowscy urzędnicy.

Kiedy więc można spodziewać się budowy? – Ogłosimy drugi przetarg w tej sprawie i będziemy próbować do skutku. Teraz jest trudny czas na rozpoczynanie inwestycji, ponieważ wiele firm budowlanch boryka się z problemem braku pracowników, a zleceń jest bardzo dużo – mówi nam Mirosława Kosiaty z biura promocji urzędu gminy w Brwinowie.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Monia! Śpisz? Brwinów się wali a Ty nic? Żadnego mądrego komentarza?

Gość

Monika ....brak mi wyobrazni zeby odpisac na to co napisalas...skad ty jestes ze piszesz takie bzdury.Pozdrawiam

brwinowianin

Polska odbudowała kamienice po zniszczeniach wojennych, a potem pojawili się żydzi, mówiąc że to ich...to się nazywa mieć smykałkę do biznesu prawda :)?

stonoga

Ja tam na żadnych królów pump nie czekam

juraj

Właściwie to nie ma celu więcej pisać, bo i po co? Będę się tylko powtarzał. Ale ze wszystkich stron brwinowska gawiedź ( czyt. dwór najjaśniejszego Kosińskiego) powtarza w kółko, ile żesz to ten burmistrz zrobił dla Brwinowa w ciągu 8 lat... Otóż tyle, co Bierut dla zrujnowanej Warszawy - sam własnymi ręcyma odbudował stolicę. Każdy na miejscu Kosińskiego zrobiłby, właściwie zorganizowałby tyle samo, o ile nie więcej i lepiej.

Monika

Dziura zabita dechami.prosze pojechac do grodziska tam przynajmniej robia cos dla ludzi a przedewszystkim dzieci.a u nas długie lata nic.ludzie nie maja gdzie isc i spedzic milo czasu w weekend.jestesmy chyba ostatnia gmina w ktorej nic sie nie robi.masakra

brwinowianin

chodziło o to żeby zwrócić uwagę , to jest tzw. pijar, marketing czy jak to tam zwą...Taki wyborca przeczyta sobie taki artykuł, i sobie pomyśli - O KUCZE, DUŻO SIĘ DZIEJE ZA TEGO BURMISTRZA... A to czy rzeczywiście inwestycja dojdzie do skutky to już jest sprawa czwartorządna....chodzi tylko o pozytywny wizerunek, żeby lokalsi dalej głosowali na Kosińskiego, który zaniedbuje miasto ....co chyba każdy widzi? ? ? Ulice są brudne i niesprzątane od zeszłego roku. Jeśli ten burmistrz zostanie na kolejne lata będziemy żyć w najbrudniejszym mieście w Polsce.

Zacofany

W Brwinowie zawsze mają jakieś problemy. A to nikt nie chce robic a to ktos chce robic tylko zezwolenia niema. Infrastruktury nie maja normalnej a pumptruck będzie na polach, ale jest bo jest kasa z dofinansowania. Mam wrażenie ze Gmina nie ma praktycznie swoich srodkow bo wszystko chce z dofinansowania robic. Jak niema dofinansowania to niema inwestycji. Kiedy to podejście się zmieni. Rewitalizacja stoi. Destrukt rządzi wszędzie. Gmino miejsko wiejska ogarnij sie, jesteś oddalona od Wwa 20 km a klimatem przypominasz miasta 20 km od Białegostoku w kierunku granicy. Drogi infrastruktura na odpowiednim poziomie na poczatek. Zagospodarowanie parków terenow zielonych dalej srednie inwestycje. Teraz gmino odbiegasz dużo poziomem od pobliskich gmin.

66

Polski język już jest be???