30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieArchiwum

Na Regulską trzeba poczekać

Wydawało się, że wszystko jest na najlepszej drodze do zakończenia modernizacji ul. Regulskiej w Michałowicach. Na przeszkodzie stanęły... warunki atmosferyczne.

Pierwsze kroki do rozpoczęcia przebudowy ul. Regulskiej gmina Michałowice uczyniła w ubiegłym roku. Urząd ogłosił postępowanie przetargowe i wyłonił wykonawcę zadania, który zrealizowanie wszystkich prac wycenił na 1,3 mln zł. Oprócz przebudowy 520-metrowego odcinka drogi, musiał również zająć się budową ciągu pieszo-rowerowego oraz robotami sanitarnymi, oświetleniowymi i energetycznymi. 

Prace wystartowały na początku marca br. Finał modernizacji Regulskiej miał nastąpić wraz z końcem czerwca. Tak się jednak nie stało. Wszystko przez pogodę, która wstrzymała część prac. – Niekorzystne warunki atmosferyczne, obfite opady deszczu i wichury powodujące liczne awarie na liniach energetycznych, spowodowały przesunięcie terminu zakończenia przebudowy ul. Regulskiej w Michałowicach na 31 lipca – poinformowała gmina Michałowice.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie inwestycji. Zza chmur wyjrzało słońce, więc wszystko powinno dobrze się skończyć. – Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne po raz kolejny nie spowodują przesunięcia terminu zakończenia prac i będziemy mogli ruszyć ul. Regulską oraz nowym ciągiem pieszo-rowerowym już pierwszego dnia sierpnia – podał michałowicki urząd.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ok, pomyliłem się, myślałem że chodzi o Regulską w Regułach

Gość

W którym miejscu są prowadzone te roboty bo przyznam szczerze że jeżdżę Regulską od ponad roku i nie zauważyłem żadnych prac oprócz wodociągowych?