19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
czytelnik Marcel

Na szczęście to nie wycinka...

Dźwięk pił mechanicznych i opadające konary zaniepokoiły jednego z mieszkańców Pruszkowa. Okazało się, że prace są prowadzone na zlecenie urzędu.

– Trwa wycinka gałęzi pięknego drzewa akacji przy ul. Targowej, które zawsze daje piękne liście. Może panstwo sprawdzą czy to zgodne z prawem – napisał do nas Marcel. – Coraz mniej zieleni w tym mieście – dodał.

Okazało się, że prace związane z przycinką drzewa zostały zlecone przez pruszkowski magistrat. – Mieszkańców chcielibyśmy uspokoić. Na ul. Targowej zleciliśmy przycięcie akacji. Chodziło o podniesienie korony i odcięcie jednego z konarów. Z wnioskiem zgłosili się do nas kupcy z targowiska miejskiego – mówi nam Mirosława Pawlak z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. 

W ostatnim czasie na terenie miasta zostały wykonane inne wycinki zlecone rzez urząd. – Wycinaliśmy drzewa w dzielnicach Malichy i Tworki. Dwa drzewa zostały wycięte z terenu parku Anielin Zachodni. Prace porządkowe prowadziliśmy również w Parku Kościuszki – wylicza Mirosława Pawlak.

Luty to ostatni miesiąc na przeprowadzenie tego typu prac oraz wycinek drzew. Od 1 marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków. Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska od 1 marca o 16 października z drzew nie można usuwać ptasich gniazd i wycinać drzew. Zarówno tych będących miejscem gniazdowania, jak i tych, które dla ptaków są obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Adam

do PruGosc: faktycznie jak się wchodzi na Google Maps to przy Komorowskiej widać jak piękne były drzewa... to skandal zniknęło ponad 10 drzew...co do Targowej, to niedługo zacznie przypominać pustynie... jak beda tak postępować, to google nie nadąży updejtowac map

PruGosc

Nikt tutaj nie wspomni o wycince drzew przy ul. Komorowskiej. Nadal tego nie rozumiem. Teraz na ich miejscu postawione sa po dwa patyczki. Szkoda, że ludki uważaja, że fajne nest mieszkanie na gołej płycie z tylko równo przystrzyzona trawa. Najlepiej brak drzew odczuwa sie latem kiedy temoeratura przekracza 30 stopni i mieszkaniach robi się sauna. Przy moim osiedlu sa super drzewa jak te orzy Targowisku. Niestety zaraz rozoocznie sie nowa budowa bloków i moge jej wyciac. Wiec, nie bedzie ani drzewa, ani ptaków tylko okno sasiada tuz przy moim bloku.

MieszkankaPruszkowa

Najlepiej wyciac wszystkie drzewa i żyć na patelni.

Gość

Te bloki to chyba u Ciebie w głowie głównie powstaną.

Gośćć

Zły wilk 2018.02.13 21:14 Zgadzam się z tobą przez takich ludzi i takie podejście niech drzewa rosną ale u sąsiada! Nikt nie wsadzi drzewa na własnej posesji bo to tylko problem później. Za Pisem nie jestem ale Pan Szyszko był ich najlepszym ministrem! Ludzie to kretyni i nie rozumieją jaki jest problem z usunięciem drzewa! Siedzą se w tych mikro mieszkankach i marudzą że nie mają gdzie z kundlami wyjść bo ktoś drzewa wycina!!! Kup jeden z drugim działkę za miastem i sadź tam drzewa ile tylko chcesz!!!

Głos

Szykujcie sie bo już niedługo będą tam stały bloki

Zły wilk

Kolejny pieniacz! Marcela nie obchodzi grabienie i wywóz liści, przycinanie gałęzi, problem gdy drzewo lub gałąź spadnie na samochód, dom lub głowę... Bo to nie jego drzewo i nie na jego posesji!!! I w okolicy jest jeszcze dosłownie kilka osób (dodam, że bardzo zgranych i sprawnie działających), którzy terroryzują inna osoby swoimi poglądami na tematy, które ich nie dotyczą, a uprzykrzają życie innym. Widać to zwłaszcza po głosach w komentarzach gdzie sukcesywnie przez długi czas są głosy dodatnie ogółu, a nagle same minusy garstki osób szkodzących ogólnemu dobru!!! Wracając do drzew... Marcelu i Inni przez takie podejście nikt drzewa na własnej działce dobrowolnie nie posadzi! Bo byle odpalenie piły a już powstaje problem!!!

Gość

Prawdziwy Polak.