27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


pixababy.com

Na wizytę w urzędzie umów się przez internet

Pruszkowskie starostwo powiatowe wprowadziło tak zwany system kolejkowy. Dzięki temu na wizytę w urzędzie będzie można umówić się przez internet.

To rozwiązanie ma ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych. Ile razy zdarzyło nam się trafić na gigantyczną kolejkę w celu uzyskania jakiegoś zaświadczenia lub uzyskania ważnych informacji. System kolejkowy umożliwi dokładne zaplanowanie wizyty na wybrany przez nas dzień i godzinę.

– Z pomocą systemu kolejkowego można umówić się na wizytę na stanowiskach z zakresu architektury, geodezji, komunikacji (prawa jazdy i rejestracja pojazdów), paszportów (z wyłączeniem kas), oraz kancelarii. System działa intuicyjnie i nie powinien nikomu sprawić kłopotów. W prosty sposób pozwala przejść przez formularz rejestracyjny wybierając tematykę spotkania, datę i godzinę, na którą chcielibyśmy zarejestrować swoją wizytę. Później zostaje nam tylko czekać na wyznaczony dzień i przyjść do Urzędu koniecznie minimum 10 minut wcześniej, aby pobrać bilet wpisując otrzymany drogą mailową numer identyfikacyjny na monitorze biletomatu – informuje starostwo.

Póki co system działa w trybie testowym. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli przekazać do urzędu swoje sugestie co do funkcjonowania i ewentualnego poszerzenia oraz usprawnienia systemu. Władzom powiatu zależy bowiem, by system spełniał jak najwięcej oczekiwań użytkowników, czyli mieszkańców.

System kolejkowy jest dostępny tutaj.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dziękuję, nie skorzystam, wszystko załatwiam przez ePUAP.

Och

Super sprawa!

Gość

Bardzo dobra inicjatywa Starostwa. To kolejne otwarcie sie tego urzędu na mieszkańców. Niestety Pan Starzyński wraz ze swoimi radnymi z SPP zamiast brać dobry przykład woli ujadać na Starostę Gołosia i pruszkowski PiS, ale czego tu wymagać od ludzi którzy mentalnie są w latach '90

Gość

Plagiat z Warszawy radzę to zastosować w Wołominie panie gołoś .