19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
pruszkow.pl

Nabór wniosków zakończony! Jest rekord

Nabór wniosków do tegorocznej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego zakończony. Mieszkańcy zgłosili aż 69 pomysłów. To rekord w trzyletniej historii przedsięwzięcia.

To już trzecia edycja budżetu partycypacyjnego w Pruszkowie. Kwota, jaką w tym roku władze miasta przeznaczyły na realizację pomysłów mieszkańców to także rekordowy 1 mln 250 tys zł. Wnioski można było zgłaszać do piątku, 9 marca. Ile ich wpłynęło? – Otrzymaliśmy 69 wniosków. Ich autorom należy się wielkie podziękowanie, bo za każdym z nich stoi wiele pracy, każdy pomysł musiał zostać poparty 30 podpisami – mówi Lidia Micberger z pruszkowskiego magistratu.

Dla porównania w ubiegłym roku zgłoszono 49 wniosków, a dwa lata lemu 54. Teraz zgłoszone pomysły czeka weryfikacja formalna i merytoryczna. – Wnioski zostaną sprawdzone, a następnie trafią pod głosowanie mieszkańców – tłumaczy Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Urzędnicy zweryfikują m.in. czy kwota potrzebna na realizację nie jest zbyt duża, czy pomysł może być wdrożony przez miasto itd. Kolejny krok to głosowanie. Rozpocznie się ono 26 maja i potrwa do 24 czerwca, a już 9 lipca pruszkowianie poznają wyniki.

Cała kwota tegrocznego budżetu obywatelskiego podzielona jest na obszary. Mieszkańcy obszaru I (Gąsin) do rozdysponowania będą mieli kwotę 159 913,12 zł. Na zadania z obszaru II (Bąki i Żbików) przeznaczono kwotę 249 322,20 zł. Na obszar III (Tworki i Malichy) przypadła kwota 148 164,92 zł. Na projekty w obszarze IV (Ostoja) przewidziano 172 646,58 zł, a w obszarze V (Centrum) 155 764,73 zł. Dla ostatnich dwóch obszarów VI (Wyględówek) i VII (os Prusa) zarezerwowano odpowiednio: 161 336,95 zł i 202 851,50 zł.

Aktualności związane z pruszkowskim budżetem obywatelskim można śledzić tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Budżet obywatelski to całkiem chybiony pomysł. Wystarczy zobaczyć na jakie głupoty głosowano w ostatnich latach - plac zabaw dla psów, dyskoteki dla seniorów czy powodujący śmiertelne zagrożenie kontrapas dla rowerzystów na Chopina (na szczęście nie powstał). Siłą rzeczy o wydawaniu publicznych pieniędzy decyduje garstka zainteresowanych, bo większość ma to w poważaniu. Co to w ogóle jest aby w 60 tysięcznym mieście do złożenia projektu wystarczyło 30 osób? To jest jedna klata w przeciętnym bloku. I to wystarczy? I ogólna frekwencja - 12% osób z prawem do głosowania się wypowiada, a reszta? A co z mieszkańcami Żbikowa, którzy uwielbiają się stawiać w roli najbardziej poszkodowanych przez władze Pruszkowa, a jednocześnie nie licząc emeryckiej Ostoi jest tam najniższa frekwencja?

Gość

Ten projekt można wygrać a i tak nic nie powstanie. Miał być park przy wapiennej na teoriach i co? Nie biorę już w tym udziału

Gość

Podział na okregi to głupota. Czemu mieszkając na Ostoi nie mogę poprzeć rozwoju Zbikowa ?

Gość

Brakuje dodatkowego okręgu centralnego ponieważ inwestycja mogłaby służyć wszystkim mieszkańcom, a nie tylko mieszkańcom konkretnej części miasta. Weźmy taki Park Sokoła, który przyciąga ludzi ze Żbikowa, Gąsina, Osiedla Staszica i z Centrum. Podobnie jest z Parkiem Potulickich. Inwestycja zlokalizowana w tym miejscu nie służy wyłącznie mieszkańcom Chopina czy Hubala.

maks

widac, ze jest potrzeba zmian. ciekawe czy ktos zlozyl projekt nowego prezydenta pruszkowa?