17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

pixabay.com

Najlepszy sposób na kaca?

Z pewnością wielu z Was szuka panaceum na ból głowy i ogólne złe samopoczucie po całonocnej imprezie. Niestety przy mocnym kacu trudno znaleźć złoty środek, zwłaszcza gdy leczymy się domowym sposobem. Ale spróbujmy złagodzić te nieprzyjemne skutki.

Niektórzy twierdzą, że naturalne sposoby na kaca są tak samo skuteczne jak apteczne specyfiki. Inni zaś powiedzą, że to nieprawda. Jeszcze inni, że trzeba to po prostu przejść i już. Trudno znaleźć ten jedyny środek zwłaszcza, że na każdą osobę podziała coś innego. Redakcja WPR24.pl poszperała w internecie, popytała znajomych lekarzy oraz przyjaciół, by napisać o kilku pomysłach na kaca. Może pomoże, może złagodzi, a może nie zadziała. Ale spróbujcie! 

Tradycyjnym środkiem używanym jeszcze przez naszych dziadków i babcie to sok z kiszonej kapusty lub z kiszonych ogórków. Taki sok posiada wiele witamin (m.in. C) oraz ważnych minerałów, jak: wapno, żelazo i potas. Ten naturalny specyfik szybko nawadnia organizm, gasi pragnienie i w efekcie ma pomóc na kaca. 

Wiele osób jest bardziej nowoczesnych i radzi wypić dużo słodzonych napojów, zwłaszcza izotonicznych. Dlaczego? Posiadają witaminy, minerały, elektrolity, co sprawia, że nawadniają jak żaden inny specyfik. 

Kolejnym znanym sposobem jest sok z pomidorów. Zawiera potas, witaminy A, C i K. Przetworzony sok dostarczy nam też sporą ilość sodu. Podobno wystarczy tylko szklanka. 

Inni polecają zjeść szparagi, wypić kefir, spożyć zakwas buraczany, słyszeliśmy też rady aby po prostu przejść się na spacer, dużo pić wody, zjeść jajecznicę lub wziąć coś przeciwbólowego. Złotym pomysłem był też tzw. klin, czyli mówiąc żartobliwie „seta i jestem jak nowo narodzony”. Wydaje się jednak, że najlepszym lekarstwem jest picie z umiarem lub całkowite zaniechanie spożycia napojów wysokoprocentowych. 

A jakie są Wasze najlepsze sposoby na kaca? Podzielcie się nimi w komentarzach, być może oszczędzicie komuś bólu głowy, mięśni, mdłości i drżenia rąk. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia,pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Najlepszy na kaca jest umiar w piciu. Alkohol też jest dla ludzi. Umiejących z niego korzystać.

Zygi

Na kaca najlepsze Krolewskie!

Rado

Na kaca to zimna Pepsi najlepsza !

Gość 1

Trutututu. Przecież od dawna wiadomo, że najlepsze na kaca jest powietrze z pompki do materaca.

Gość

Nie pić.

GośćA

Najlepszy sposób na kaca? Dzień wcześniej nie pić :) Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich!!!

Znawca

Najlepsze na kaca jest powietrze z materaca

Jaro

Cos bym wypil ! ;)

Gość

Ja mam niezawodny sposób, zawsze działa. Po prostu nie piję.

Gość

Na kaca najlepsza jest praca.

Gość

Sok z cytryny. Wstajesz po przepiciu, wyciskasz cytryne, wypijasz sok i dalej lulu. Minializuje kaca odpowiednio.