27° Niedziela
15 Lipca


WPR24

Najpierw świetlica, później boisko

Władze Grodziska Mazowieckiego okroiły zakres inwestycji w Kraśniczej Woli. Pierwotnie planowano wybudować tam świetlice wiejską wraz z infrastrukturą sportową. Zakres prac będzie jednak mniejszy.

W tym roku grodziscy włodarze postanowili zrealizować wiele inwestycji związanych z budową świetlic wiejskich w różnych częściach gminy. Zlecono wykonanie dokumentacji projektowej dla budynków, które mają powstać m.in. Opypach, Czarnym Lesie czy Kraśniczej Woli. Co więcej ogłoszono nawet postępowania na budowę świetlic w takich miejscowościach jak Szczęsne czy właśnie Kraśnicza Wola.

Pojawił się jednak kłopot. Bowiem inwestycje związane z budową świetlic są dość kosztowne. Żeby zbilansować koszty potrzebne były ciecia. Padło na inwestycję planowaną do realizacji w Kraśniczej Woli. Trzeba było tu okroić zakres prac. Z czego zrezygnował grodziski magistrat? Z wielofunkcyjnego boiska sportowego do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Nie oznacza to jednak, że boisko w ogóle nie powstanie. Zostanie wybudowane w późniejszym terminie.

W najbliższym czasie powstanie jedynie świetlica. W budynku znajdzie się duża sala główna w której będą mogły odbywać się zebrania mieszkańców, znajdzie się też miejsce na salę informatyczną, szatnię, pomieszczenia socjalne i toalety. Przed budynkiem powstanie osiem miejsc parkingowych.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gdyby grodziscy włodarze ponad 20 lat temu zaplanowali świetlice i boiska (tak jak np. obwodnicę i parę ulic - łączników) to rozumiem, że wprowadzają korektę. Ale jeśli zaplanowali 6 m-cy temu, to co się stało? Nagle odkryli, że nie są tak bogatą gminą jak ludziom wciskują?