°


Dariusz Zwoliński Facebook

Namalowali pasy 3D

Nowość w naszym regionie. Na przejściu dla pieszych na jednej z osiedlowych dróg w Nadarzynie pojawiły się pasy 3D. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To nietypowe rozwiązanie kilka tygodni temu po raz pierwszy w Polsce zostało zastosowane w Lidzbarku Warmińskim. Teraz przyszła kolej na Nadarzyn. To na razie eksperyment, ale jeśli się przyjmie, to kto wie... Pasy 3D namalował młody artysta z Nadarzyna, Dominik Kowalczyk. Efektem prac podzielił się na Facebooku:Nie jest to samowola artystyczna, przedsięwzięcie zrealizowano w porozumieniu z władzami gminy. – Ostatnio media pokazywały funkcjonujące pierwsze w Polsce (Lidzbark Warmiński) przejście dla pieszych 3D. Otóż w Nadarzynie też już takie jest. Na NSM-ie w pobliżu placu rekreacyjnego możecie już po takim chodzić . Dzisiaj wykonał je nasz mieszkaniec, absolwent Gimnazjum w Nadarzynie, artysta plastyk Dominik Kowalczyk. Jeśli się przyjmie prezes spółdzielni Pan Andrzej Wasilewski deklaruje chęć wykonania innych tego typu przejść dla pieszych – poinformował na facebooku Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Pasów 3D powinno być w naszym regionie więcej? Piszcie w komentarzach.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Mój wujek też jest artystą, malował pasy na jezdni ale wylali go za picie.

Gość

Widziałem jego rysunki. Typ rysuje jak całkiem zdolny 12-latek.

05-830

Wiktorek i "reszta" jeśli w ogóle istnieje nie ma czego się zobaczymy to czepiamy się...pasów do przejścia dla pieszych. Powiem szczerze ze nie wiem czy nie obalicie władzy takim przesłaniem dla społeczeństwa! Przeczytałem tu o chłopaku co następny z szablonu maluje... Wiktor K...a właśnie widać jak wasi bezmózgowcu się interesują mieszkańcami... Dominik to Artysta który namalowalby nawet twoja zawistna gębę w taki sposób ze wydawałaby się przyjazna. Do pięt mu nie dorastacie leniwe trole. Przed nim przyszłość jakiej nawet w waszych nędznych marzeniach nie było!

Gość

NIE,NIE,NIE i jeszcze raz NIE! Będą nagłe zachamowania i stluczki!

Gość

Kiepski pomysł. Ta parodia samorządowca jaką jest pan od WF prowadzony za rękę przez Muchalskiego już sam nie wie jak przypodobać się mieszkańcom więc korzysta z pomocy dzieci.

Gość

Takie pasy nie poprawiają bezpieczeństwa i podobne kretyni malują na całym świecie od lat. Nie nazywa się ich też artstami. Jedynym ich atutem jest to, że może ktoś ze wsi przyhamuje przy nich, straci panowanie nad pojazdem i skosi idące chodnikiem dzieci i będzie temat na artykuł. Wyobrażcie sobie podpitego ukraińca który jadąc w nocy zobaczy coś takiego i wjedzie na chodnik, bo gdzie ma uciekać jak prędkości nie wytrąci.

Gość

W 2017 Andrzej Trusek, właściciel szkoły nauki jazdy „Dobra szkoła” w Zamościu, rzucił wyzwanie prezydentowi miasta. Chce opłacić wykonanie trójwymiarowego przejścia dla pieszych. Miejscy urzędnicy muszą tylko uzyskać niezbędne zgody.

Gość

Co myślisz o trójwymiarowych pasach na przejściach? to genialny pomysł, na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa 60% pomysł dobry, ale pewnie drogi w realizacji 8% nie kupuję tego, kierowcy szybko przyzwyczają się do takich "przeszkód" 32% zakończona łącznie głosów: 1515Pierwszym miastem, w którym namalowano trójwymiarowe pasy była stolica Indii, Nowe Delhi. Teraz pomysł zapożyczyli Islandczycy. Ich zdaniem takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie na reakcje kierowców, którzy na widok blokującej przeszkody będą bardziej ostrożni, a co najważniejsze, zdejmą nogę z gazu. Pomysł firmy Vegamálun bardzo szybko został zaakceptowany przez lokalne władze, które na początku września wydały zgodę na namalowanie trójwymiarowych pasów na przejściach w Islandii pracownikom służb.

Gość

Gdzie sà ci młodzi zdolni, chyba nie mówimy o tupie co z szablonu jako kolejny pasy na ziemi namalował. Zdolny jak nie wiem co... zmienia świat swoją sztuką i ma własny styl :D

Gość

W Częstochowie prawdziwą plagą są potrącenia pieszych na przejściach. Sposób na poprawę bezpieczeństwa pieszych znalazło stowarzyszenie Razem Bezpiecznie 2011 - zaproponowali drogowcom wymalowanie trójwymiarowych przejść. Potem pasy powstały w Lidzbarku czy gdzie tam...Nadarzyński artysta po prostu plagiatuje pomysł innych i nie ma w tym nic nowatorskiego. Nie różni się od Janusza, który takie pasy rysuje mechanicznie jak rzemieślink. Poza tym w necie jest przepis na te pasy. Nic odkrywczego.

Gość

Są przecież przepisy, które normalizuja takie znaki drogowe. Z tego, co wiem, to nie ma tam słowa na temat takich ich form. Niech no ktoś będzie miał stłuczkę w tym miejscu i powie, że to przez pasy. Wątpię, aby jakikolwiek sąd oceniał take zdarzenie w kategoriach sztuki. I wtedy odszkodowania będzie płacił zarządca drogi.

Gość

Nie popieram tego typu rozwiązań, oznakowanie dróg powinno być wszędzie jednakowe tak by nie było wątpliwości. Wizje artystyczne i bazgroły na jezdni to nie jest dobry kierunek zmian.

M.

Super pasy i brawo dla włodarzy Nadarzyna za promowanie młodych, zdolnych ludzi

Gość

Widziałem jak rowerzysta jechał i zahamowal przednimi hamulcami i się poobijał bo myślał że to jakieś belki leżą na ulicy. Tak mówił że mu się tak wydawało i dlatego zahamował

Gość

Do Gośćiówa skup się na tym co przed samochodem a nie patrz kątem oka co na wyświetlaczu telefonu a stłuczki nie będzie.

Gość

każdy pomysł dobry .może takie pasy spowolnią debila żeby zdjął nogę z gazu jadąc samochodem. bo niestety wszędzie kładek żadna gmina nie narobi . pomysł OK może zadziała czyjeś życie uratuje

Gośćiówa

ktos nie bedzie wiedzial ze to namalaowane cegły i bedzie nagłe chamowanie i stluczka

Gość

Pewnie, że głupota! Kierowca ma patrzeć na pieszych a nie na przeszkody wymalowane na drodze. A co będzie gdy kierowcy się przyzwyczają i przestaną w ogóle zwracać uwagę na wszelkie przeszkody?

Gość

Super pomysł,każdy dobry dla rozruszania betonu :)