27° Środa
19 Września


Anna Zwolińska

Napad rabunkowy w Pruszkowie. Padły strzały

We wtorek późnym wieczorem w Pruszkowie doszło do napadu na mężczyznę i kobietę. Skradziono im saszetkę z dokumentami i gotówką. Wezwani na miejsce policjanci wykorzystali broń palną.

– W dniu wczorajszym przed godz. 21 dyżurny komendy otrzymał informacje, że na ul. Korczaka w Pruszkowie doszło do rozboju. Dwóch sprawców ubranych w ciemne ciuchy zaszło parę od tyłu. Doprowadzili parę do stanu bezbronności. Uderzali kobietę i mężczyznę po głowie, po czym dokonali zaboru saszetki z zawartością dokumentów i pieniędzy – poinformowała nas podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na miejsce zdarzenia skierowano kilka załóg policyjnych. Sprawcy napadu chcieli przejechać jednego z funkcjonariuszy. Wtedy padły strzały. – Podczas sprawdzania terenu policjanci zauważyli podejrzany pojazd, który zaczął uciekać na widok funkcjonariuszy. Jeden z policjantów dawał sygnały do zatrzymania się, jednakże kierujący nie dostosował się do nich i usiłował potrącić policjanta. Wówczas drugi funkcjonariusz wykorzystał broń oddając strzał ostrzegawczy oraz strzał w kierunku pojazdu – przedstawia podkom. Kańka.

Niestety sprawcom udało się uciec. Trwają poszukiwania napastników. – Na chwilę obecną trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Współpracują z nami różne komórki policyjne. Informacje o tym zdarzeniu przekazane zostały powiatom ościennym garnizonu stołecznego – podkreśla policjantka.

Jak relacjonują świadkowie, chwilę po zdarzeniu teren został odgrodzony taśmami. Kilka godzin trwało zabezpieczenie śladów i oględziny miejsca. Najważniejsza informacja jest taka, że nikt nie został ranny.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 29

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Znicz!

abadon - osiedla ludzkie, miasta, slumsy itp - stają się kryminogenne z powodu zbyt dużego zagęszczenia ludzi. Włodarze Pruszkowa wraz z developerską mafią stawiają wszędzie bloki i TBS-sy a potem udają się do swoich domków mając w d. mieszkańców i miasto z cienkimi uliczkami. Oby bloków przybyło...

Gość

szacun dla Policji!

abadon

Jakaś paranoja co się dzieje w Pruszkowie , ćpuny i dresiarstwo zamiast wziąć się do uczciwej pracy wolą okradać ciężko pracujących ludzi . Helenowska,Ołówkowa,Stalowa jest wylęgarnią lokalnej patologii , jedyne co mi przychodzi do głowy to zburzyć ,zrównać z ziemią, zaorać i postawić nowe osiedla . Panowie policjanci zamiast strzałów ostrzegawczych w powietrze , powinni celować w głowę , o jednego było by mniej .

Gość 15

A jeśli tym samochodem nie uciekali sprawcy rozboju, tylko nietrzeźwy nastolatek który wystraszył się Policji...

Gość

A co mieli zrobić? Czekać aż bandzior ich rozjedzie. Będzie jeszcze lepiej. To jest inny świat - dopóki miasto nie zrobi porządku to Nic się nie zmieni. Trwają poszukiwania....? dobre. Posprawdzajcie te slamsy -te piękne Kamienice. Banda cwaniaków i nieudaczników tam mieszka. Wstydziłbym się jeździć nową Toyotą i mieszkać w Takiej ruderze. To o czymś świadczy. Zimą kotłują w piecach a latem co Tydzień popijawa, impreza dicso -polo na całą okolicę. Na każdym zakręcie śmieci i butelki po wódce. Patologia

Gość

Dobrze że nigogo nie zabili tymi strzałami ostrzegawczymi np kogoś w oknie

Gość

Przecież pewnie dostali odpowiedź od rzecznika taką a nie inną, więc czego nie rozumiecie? taka jest nowomowa policmajstrów

Gość

tak jest... wszyscy są mądrzy... bo w USA... to należy się do USA wyprowadzić.... bo ktoś by zrobił inaczej - to może warto zacząć pracę w policji i zrobić po swojemu - kto komu broni?

Strasz

Co znaczy „. Ludzie obudźcie się bo pojęcia nie macie co mówicie, na koniec dodam jeśli chcecie ich oceniać to załóżcie ich buty i idźcie tą samą drogą. A potem zapraszam do komentowania.” Jak komendant komisariatu zabił taksówkarza na niedalekiej Białołęce w celu zaboru samochodu, zwykły morderca a inni policjanci, na bierząco informowali najgroźniejszych gangsterów w Polsce co doprowadziło do śmierci niewinnych ludzi to się nie wychylałeś z wyjaśnieniami.

Gość

Po prostu nie nadają się do pracy w policji i tyle. Jeżeli bandyci są kilka metrów od kilku zmotoryzowanych, uzbrojonych załóg i udaje im się uciec to zasadne jest pytanie kto i w jakim celu chroni bandytów z Pruszkowa. Gość 1234 jakieś bzdury wypisuje.

Gość

Jestem zakłopotana czytając "....ciuchy" "...do stanu bezbronności" "...dokonali zaboru saszetki"

Gość 1123

Gosc 1234 to po co ta policja sie szkoli zeby potem sobie nie radzic. Piszesz tak jakbys byl policjantem i bronisz ich nieudolnosci.

Właściciel Żabki

Ta okolica to wylęgarnia bandytów z gangu pruszkowskiego. Pożary, pościgi, strzelaniny to tu chleb powszedni.

Głos

Walić od razu prosto w łeb ,bez żadnych strzałów ostrzegawczych. Banda deb*** uznała że kara śmierci jest niehumanitarna...a humanitarny jest wyrok 15lat dla pedofila ,który zgwałcił i zabił czyjeś jedyne dziecko! Humanitarnie można postępować z ludźmi a z bydlakami trzeba 'rozmawiać' ich językiem!Zachciało się gangsterki?Proszę bardzo ale prędzej czy później zastrzeli cię bydaku policjant.

Gość 1234

Ciekaw jestem co wy szanowni komentujący specjaliści pracy policyjnej, byście zrobili ??? Ciekaw jestem ilu z was chodź by trzymało broń w ręku, już nie mówię o strzelaniu i to w warunkach stresowych??? Ilu z was goniło rozpędzony samochód z bandytami po ciasnych uliczkach miasta, które są naszpikowane progami zwalniającymi, zaparkowanymi pojazdami, ludźmi spacerującymi po ulicach, wracającymi z pracy itp..., a bandyta ma tylko jeden cel UCIEC za wszelka cenę, nie patrząc na nic. Myślicie że byście to zrobili perfekcyjnie? To droga wolna, proszę wstąpić w szeregi Policji i pokazać. Teraz fala komentarzy jaka ta Policja jest nie udolna. A ci ludzie codziennie nadstawiają tyłka, ryzykując własne życie. Muszą podejmować ważne decyzje w ułamku sekund z zachowaniem odpowiednich ustawowych procedur i przepisów prawa, patrząc na to aby osoby postronne były przy tym bezpieczne. Ktoś napisał że wystrzelił cały magazynek, hahahaha pojęcia nie masz jak to jest, nawet nie wiesz jak zachowuj się broń podczas strzału, za dużo amerykański filmów, Mówicie że nadają się tylko do trzepania kieszeni małolatom za narkotykami, a może własnie dzięki temu, czyjaś córka czy syn nie zażyje porcji jakiegoś ścierwa, które może spowodować u młodego człowieka spustoszenie w organizmie i zaważyć na jego życiu. Ludzie obudźcie się bo pojęcia nie macie co mówicie, na koniec dodam jeśli chcecie ich oceniać to załóżcie ich buty i idźcie tą samą drogą. A potem zapraszam do komentowania.

Gość

Mafia wraca do gry uważajcie...

Gość

Zaczęły się powroty z UK?

Kasia

Kilka jednostek policji, i 1 samochód z przestępcami, i...uciekli??? O Jezusie...tym policjantom już dziękujemy za służbę

CBA

Uciekli?...a to... niespodzianka... Ten cały powiat wraz z gminami przynależnymi do niego, a w nich urzędy, instytucje, TO POWINNO SIĘ SPRAWDZIĆ I TO GŁĘBOKO I WYSOKO...

Gość

strzały ostrzegawcze w górę oddawał?Niech oni lepiej mandaty wystawiają za przekraczenie prędkości o 5 km/h

Gość

Tak to jest Stary Pruszków znów się odradza i od razu zaczęły się na ulicach porachunki gangsterskie

Gość

Co tam sie dzieje? Jak nie podpalenia domów, to napady rabunkowe. Może należałoby Panowie Władzowie ruszyć cztery litery , założyć czapeczki z orzełkiem i robić tam patrole bo za chwile strach bedzie z domu wyjść. Jeszcze to chore prawo ktore za uszkodzenie napastnika, bandziora ktory chce czlowieka okrasć czy pobić można iść siedzieć. Jednak głupi farmerzy z USA wymyślili sobie to lepiej - dwururka , bandziora między lufy i do widzenia. A potem państwo i lokalna społeczność wspiera ofiare po traumatycznym przeżyciu. OFIARĘ a nie PRZESTĘPCĘ.

Marta

OMG, moja dzielnica ...

Gość

Gracze w totka zapewne, strzelali na chybił trafił :-)

grabarz

Szkoda, że funkcjonariusz nie padł na kolana i nie błagał kierowcy, żeby się łaskawie zatrzymał. Komendant powinien wyznaczyć dla bandytów nagrodę, jeśli się dobrowolnie zgłoszą na komisariat.

M

...może warto zrezygnować z tych strzałów ostrzegawczych

Gość

Ah te nasze asy policyjne... Dzieciakom kieszenie sprawdzać w poszukiwaniu narkotyków to potrafią a jak jest jakiś większy temat to już im się gacie pełne robią

Gość22

Strzał w stronę pojazdu ? I policjant pewnie jeszcze nie trafił w ten pojazd.Ja to odrazu bym strzelał w kierowcę lub pasażera .a po drugie musieli wiedzieć że ci ludzie mają przy sobie te dokumenty i pieniądze ps większej niech ludzie się chwala co z kim jak którędy a szczególnie nie piszą na fb

Gość W dodatku

Strzelał i nie trafił ? Ehhhh policmajstry... w USA obydwu funkcjonariuszy wywaliłoby w kierunku uciekającego samochodu dwa magazynki. W dodatku gdyby zastrzelili rabusiów to otrzymali by nagrody - a u nas czekał by ich proces sądowy.