27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


brwinow.pl

Naprawa dróg gminnych w Brwinowie

Brwinów, Falęcin, Kanie, Milęcin, Otrębusy – to tutaj trwa naprawa łącznie 16 dróg gminnych. W planach jest ogłoszenie przetargu na siedem kolejnych.

Mowa o 19,5 tys. m kw. ulic, których nawierzchnie zostaną odtworzone przy pomocy destruktu, a następnie podwójnie utrwalone grysami i emulsją asfaltową na podbudowie z tłucznia betonowego. Za przedsięwzięcie odpowiedzialna jest firma Complex z Domaniewa. 

Co dokładnie znalazło się w zakresie prac? Obejmuje on: korytowanie, podsypkę piaskową, podbudowę, nawierzchnię z destruktu, powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją bitumiczną przy użyciu grysu kamiennego (dwukrotne utrwalenie), regulację elementów urządzeń podziemnych (zasuw, hydrantów, studni itp.) do poziomu ulepszonej nawierzchni.

W Brwinowie odtworzone zostaną ul.: Batorego, Klonowa, Miodowa, Nowoprojektowana, Partyzantów. W Falęcinie droga oznaczona dz. 101/2, od drogi powiatowej do nr 22. W Kaniach prace drogowe będą prowadzone na ul. Zdrojowej, Wiosennej, Jaśminowej, Wrzosowej i Maciejkowej. W Milęcinie remontem objęto drogi oznaczone dz. 52/1 i 52/3, a w Otrębusach drogowcy poprawią nawierzchnie na ul. Wiosennej i Łąkowej. W Żółwinie gładka nawierzchnia pojawi się na ul. Łąkowej i Zachodniej

Jednocześnie brwinowski magistrat przygotowuje kolejny przetarg, na remont kolejnych siedmiu ulic. Zostaną one wykonane w tej samej technologi, co drogi opisywane wcześniej. Planowane jeszcze w tym roku prace miałyby objąć ulice: w Brwinowie – Jesionowa, Okopowa, Radomska i Partyzantów (od obwodnicy do ul. Kępińskiej), w Kaniach – ul. Szkolna od ul. Kolejowej do kapliczki, w Żółwinie – ul. Zarybie od Poprzecznej do Mokrej.

Roboty drogowe mają zakończyć się do końca sierpnia. Wartość inwestycji to blisko 1 mln zł. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

none

Fajnie by było, gdyby był dostępny harmonogram prac. Albo na WWW gminy, albo na tablicach ogłoszeniowych. Chociażby po to, żeby mieszkańcy nie parkowali swoich samochodów w okresie remontu i nie utrudniali wykonawcy przeprowadzenia prac.

mak

W Kaniach ul. Szkolna, Otrębusy ul. Łąkowa? Przecież to jakaś ślepe boczne uliczki. Dla ich mieszkańców to dobra wiadomość, ale są w okolicy bardziej ruchliwe fragmenty, które wyglądają jak po wojnie, choćby Nadarzyńska czy Chopina, a w Otrębusach Sadowa i np. jej fragment dochodzący do 719, po którym można jeździć tylko samochodem terenowym.

Gość

Panie Burmistrzu - a może by tak utwardzić, choćby nawet w tej technologii ulice Piękną i Ogrodową w Otrębusach? Są to długie ulice, gdzie jest duży ruch (kurierzy, budowlańcy, mieszkańcy dojeżdżający do małych bocznych uliczek), a przez to że są gruntowe, to w lecie się strasznie kurzy, a jesienią i zimą szybko robią się doły.

brwinowianin

ul.Partyzantów w Brwinowie została wymieniona dwa razy :) ! Ciekawe czy dadzą uczciwię podbudowę, bo ja tej technologii nei ufam, te ulice które zostały zrobione kilka lat temu już sa w stanie destrukcji. Ale w tym przypadku jest mowa o jakiejś podwójnej warstwie, być może teraz będzie lepsza jakość niż przed kilku laty ? W innym razie to jak dla mnie wyrzucanie pieniędzy, już lepiej jest zbudować kilka ulic z kostki czy asfaltowych, niż kilkanaście z tego czegoś...