17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

funduszedlamazowsza.eu

Nasze gminy wysoko w plebiscycie

Znamy „Liderów Zmian, Samorząd 2017". Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wyróżniła najlepsze samorządy pozyskujące dotacje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

– 132 ogłoszone nabory wniosków o dofinansowanie. Prawie 6,5 tys. złożonych aplikacji, z czego blisko 2 tys. zatwierdzonych projektów do dofinansowania. Szanowni Państwo, Drodzy Goście – to z pewnością doskonały moment na wskazanie tych najaktywniejszych, najskuteczniejszych beneficjentów, Liderów Zmian wśród mazowieckich samorządów – pogratulował obecnym Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Pozyskane finansowanie z programu regionalnego pozwala w mazowieckich gminach, miastach dokonywać kolejnych zmian. W ramach dotychczasowych naborów mazowieckie gminy aplikowały o środki na rozwój e-usług, termomodernizację, odnawialne źródła energii, zakup wozów ratowniczo – gaśniczych, rewitalizacje obiektów kultury, czy projekty społeczne.

W subregionie warszawskim zachodnim do programu złożono 430 projektów o łącznym dofinansowaniu 640,6 mln zł. Zawarto 199 umów na dofinansowanie 338,6 ml zł. Efektywność lokalnych beneficjentów na poziomie 52,3 proc. W kategorii Najaktywniejsi Tytuł Lidera Zmian otrzymał Mszczonów. Na drugiej pozycji uplasował się Grodzisk Mazowiecki, a na trzeciej gminy Brwinów i Sochaczew. W kategorii Najskuteczniejsi wśród Liderów Zmian znaleźli się: Jaktorów (I miejsce), Iłów (II), Nadarzyn (III).


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Znowu ten Kurek pierwszy! I do tego Park Rozrywki buduje, a termy już ma. A tu się człowiek dwoi i troi, a głupią obwodnicę zachodnią przez prawie centrum miasta buduje przez 6 kadencji i końca nie widać. O oni tam w Sejmie uchwalają tylko dwie. Kto to zdąży?

Gość

A więc to nasza wina tak? Bo mieszkańcy nie chcą głosować na Starzynkiego? No buchnęłam śmiechem. W jakim Ty świecie żyjesz? Nie głosują bo maja dość tego aferzysty. Proste jak budowa cepa.

Gość

Do komentujących, którzy jak zawsze hejtują Starzyńskiego - o wynikach tego plebiscytu decydowały głosy mieszkańców. Można to bez problemu znaleźć na oficjalnej stronie. To, że Pruszkowa nie ma nie oznacza, że jest zły, albo mniej efektywny niż konkurencja. Po prostu ludzie zamiast na niego głosować wolą wylewać żółć w komentarzach.

Gość

Niedasie i wszystko w temacie.

Gość

K...a !!! Największa aglomeracja obok Stolicy !!! Nie wstyd Panie Prezydencie ? Ja wiem że jak by się wzięło to i trzeba było by coś zrobić no i przede wszystkim się rozliczyć i to na stole nie pod.

Pitek

Brawo Mszczonów Wsie grodzisk i Pruszków zaorac

Gość

A Pruszkowa jak zawsze brak, a podobno taki sukces władz Pruszkowa w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych