27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrKrzysztof Ferrari Kowalewski

Nie wyrzucaj! Przynieś do Jadłodzielni

Wyrzucasz jedzenie? Skończ z tym! Teraz produkty, których nie jesteśmy w stanie spożyć możemy oddać. W Milanówku niebawem pojawi się kolejna lodówka, gdzie będzie można zostawić nadmiar jedzenia.

Idea foodsharingu, czyli dzielenia się nadmiarem jedzenia zawitała również do naszego regionu. W Milanówku działa już Jadłodzielnia, a niebawem pojawi się kolejna. Jadłodzielnia to lodówki, gdzie możemy przynosić produkty z domowej lodówki i spiżarki, których sami nie damy rady zjeść. Z przekazanej żywności skorzystają inni mieszkańcy, którzy są w potrzebie.

Jadłodzielnia działa w Milanówku od listopada ubiegłego roku na terenie firmy Pikomp (znajdującej się u zbiegu ulic Królewskiej i Grudowskiej). Kolejna już działa na terenie bazarku. – Z inicjatywy pracowników Urzędu Miasta Milanówka, Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Milanówku oraz we współpracy z panem Krzysztofem Kowalewskim milanowskim przedsiębiorcą, któremu nie jest obca idea niesienia pomocy i wsparcia osobom pozostającym w potrzebie, Milanówek dołącza do akcji pn. „Foodsharing”, zapobiegającej marnowaniu jedzenia – informuje milanowski magistrat. – Dzięki hojności pana Krzysztofa Kowalewskiego, który zakupił drugą lodówkę z przeznaczeniem na „Jadłodzielnię”  przy ul. Piłsudskiego na terenie bazaru, powstanie kolejne miejsce zagospodarowania dla produktów żywnościowych nabytych lub przygotowanych przez nas w nadmiarze – podkreślają urzędnicy. 

Warto tu dodać, ze pierwszą lodówkę również zakupił pan Krzysztof.

Jakimi produktami można się dzielić? Praktycznie nie ma tu ograniczeń. Ważne, aby do Jadłodzielni nie przynosić produktów z surowych jajek oraz takich, które przekroczyły datę przydatności do spożycia, a także surowego mięsa. Na sałatkach, ciastach, sosach czy zupach warto zamieścić kartkę z listą produktów użytych do jej przygotowania. To pomoc np. dla alergików, którzy nie zawsze mogą spożywać wszystkie produkty. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nakarm JANA !!!

Niki

Z chęcią wkladałabym żywność gdybyście taką lodówkę postawili w Pruszkowie

Gość

takiego wała, prędzej spuszczę w kiblu niż oddam menelom

Gość

fantastyczna akcja, tylko czy skarbówka nie położy na tym ręki jak w przypadku piekarza, któremu zlikwidowano piekarnię bo dzielił się chlebem z innymi?

Gość

Używane ubrania można zanieść do MOPS-u

Gość 13:15

A gdzie można oddać używane ubrania?

Gość

Super pomysł więc wiedziałem, że na pewno nie w Pruszkówku Głupiego Jasia.

Gość

Super inicjatywa !!

Gość

Super pomysł. Podoba mi się. Czy w Pruszkowie znajdą się chętni na taką inicjatywę? Fajnym miejscem może okazać się wolna przestrzeń w pobliżu dużego sklepu. Wtedy to i człowiek kupi tę jedną rzecz więcej i włoży od razu:)