19° Sobota
22 Września


archiwum

Nie zrobimy nic wbrew woli mieszkańców

Plany budowy ul. Nowoinżynierskiej są dopiero na początkowym etapie a już budzą wiele kontrowersji. Inwestycja ma swoich przeciwników i zwolenników, choć konkretnych planów jeszcze nie ma.

Mieszkańcy Gąsina boją się, że ul. Nowoinżynirska, która ma powstać na terenie ich dzielnicy nie będzie służyć rozładowaniu lokalnego ruchu. Ich zdaniem stworzenie takiego połączenia drogowego sprawi, że pod ich oknami będą przemieszczać się nie tylko samochody osobowe, ale i ciężarówki.

Dziś na temat samego przedsięwzięcia wiadomo niewiele. Teren, na którym ma powstać wspomniana droga nie ma Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jest on w przygotowaniu. Zapytaliśmy więc pruszkowskich włodarzy o przedstawienie szczegółów. – Dziś do tej inwestycji mamy jedynie założenia. To ma być droga jednopasmowa, z chodnikiem i ścieżką rowerową. Chcemy dopuścić na niej jedynie ruch samochodów osobowych oraz małych samochodów dostawczych. To ma być droga dla ruchu lokalnego, która ma ułatwić mieszkańcom wyjazd na ul. Poznańską. Codo szczegółów to jest na to zbyt wcześnie, bowiem nie mamy nawet projektów – mówi nam Andrzej Kurzela. – Zakładamy że droga przejdzie mostem nad rzeką Utratą i połączy się z ul. Poznańską w miejscu nowego skrzyżowania, które pojawi się wraz z zakończeniem budowy stacji paliw. Zmieni się w ten sposób również przebieg ul. Mostowej – dodaje.

Choć konkretów w tej sprawie brak, to inwestycja ma swoich przeciwników i zwolenników. Zbierane są podpisy pod petycjami. – Ktoś wprowadza mieszkańców w błąd. Dlatego chcemy zorganizować w najbliższym czasie spotkanie. Wyjaśnić im nasze założenia co do tej inwestycji. Jednak trzeba jasno powiedzieć, że jeśli będą protesty i mieszkańcy sprzeciwią się tej inwestycji, to nie będziemy jej realizować – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa. – Nam zależy przede wszystkim na poprawieniu sytuacji komunikacyjnej w dzielnicy Gąsin, ale nie zrobimy nic wbrew woli mieszkańców – podkreśla.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 46

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

!!!!!!! Nie dla drogi przelotowej!!!!!!! !!! !!!!!

Czesiek

Panie Bożu, spraw abym mnieszkał w nowoczesnej dzielnicy w której wszystko jest, ale Panie Bożu spraw aby nic tu nie robili, żeby było tak jak jest. P.S. Ale niech ta dzielnica się zmieni, ale bez zmian. P.S. Bo nikt o nasz nie dba, więc niech zadbają, ale niech nic nie robio. Albo niech robio, ale w innym miejscu.

Mieszkaniec

Tak, brawa dla Radnej Turczyn. Kampania wyborcza się już zaczęła. Rozumiem, że Pani Radna ma alternatywny pomysł na udrożnienie tej dzielnicy po tym, jak jej ugrupowanie wybuduje nam tu kilkaset nowych mieszkań. Opowiadanie bajek, że nic się w tym mieście nie robi, bo CDK jest za drogi, to element tej kampanii. A mnie interesuje konkret, nie polityka - ile czasu zajmie mi wyjazd z tej dzielnicy w stronę cywilizacji, jak w tych blokach zamieszka kilkaset nowych rodzin? I nie jet to daleka przyszłość.

Grzegorz

No właśnie , droga biegnąć ma koło przedszkola któremu prezydent zafundował stację benzynową i chce nagonić klientów stacji i jeszcze podobno ma dać pozwolenie na nowej drodze na kolejną stację za POLZUGIEM dla TIRÓW. A co to dla prezydenta.... jedno spotkanie i już !!!!!! Walczmy ludzie , walczmy o swoje otoczenie , a nie kolejny smród na naszych podwórkach ma zagościć. Wymyślają, a potem mamy jakieś wykwity . Nie chcemy trasy przelotowej i . Mamy do tego prawo aby domagać się porządku w naszej okolicy, a korki nie są argumentem powstania tej drogi, to doskonale widać ze samochody mają problem z przedostaniem się na drugą stronę miasta.

Jano

Burmistrz kłamie, nie dla drogi przelotowej. Brawa dla radnej p. Turczyn

Gość

J Ak radny czyms sie zajmie na wniosek mieszkancow to zle, jak nic nie robimy jeszcze gorzej. Radny jest od tego by reagowac na to co mowia mieszkancy. Wiem brawo Pani Radna.

Gość

Nic nie zrobimy bez wiedzy mieszkancow-a to dobre . Ta wladza 20lat robimy rozne rzeczy bez wiedzy mieszkancow. Pamietajcie, CDK za 100baniek,pytal Was ktos o ta inwestycję. Droga bedzie biegla obok przedszkola i tej slawnej stacji benzynowej. Pomoze wlascicielowi stacji(natezenie ruchu samochodow) ale czy pomoze dzieciakom? Mam watpliwosci

Gość

niech się wezmą najpierw za tunel to jest rozwiązanie a nie jakaś droga która i tak prowadzi w jedno miejsce to nic nie zmieni

Gość

Ten Pruszków to jakiś koszmar. Tutaj nie można nic zrobić, żeby nie było jakichś protestów i zażaleń. Mieszkańcy Gąsina i Żbikowa biadolą gdzie się da że żyją w dzielnicach zapomnianych przez władze, a jak coś próbuje się tam robić to zaraz zbiera się grupka niezadowolonych i wszystko sabotują. Nowa droga ułatwiająca przemieszczanie się po dzielnicy? Protest. Nowe budynki komunalne zamiast slamsów? Protest. Władze nic tam nie powinny robić, jak nie chcą drogi to im nie budować, jest wiele innych potrzebnych inwestycji których nikt nie będzie hejtował.

Gąsinowiec

Jeżeli Człowieku GĄSIN DROGOWY TAK mieszkasz na Bagnistej to bliżej ci do Przejazdowej. A zabudowa ma być jednorodzinna i spokojna nie zrobimy tu motłochu, bo prezydent nie radzi sobie z zarządzaniem Miasta . Nie chcemy takiego rozwiązania. W tym wszystkim zapomniano powiedzieć, że droga będzie prowadzić od Przejazdowej do Poznańskiej i dalej jako tranzyt. I temu się sprzeciwiamy . Można by tak ująć z CDKu Czarnego i zbudować przeprawę na drugą stronę. Łatwo się mądrzyć temu kto nie będzie miał pod oknem TIRÓW z POLZUGU... i tak tam mieszkańcy cierpią z powodu ciągle terkoczącej ciuchci i dostaw, teraz dodajcie im AUTOSTRADĘ !!!!!!!!

Mieszkaniec GSN

bardzo dobra informacja. Przestańcie negować to bardzo dobre rozwiązanie. Popieramy jako mieszkańcy Gąsina ten projekt. Ta ulica jest bardzo potrzebna.

Gość

Pani Turczyn podziękujcie za wspaniały lobbing na rzecz nie realizowania tej inwestycji - chodzi po dzielnicy i opowiada ludziom bzdury że to będzie kawałek paszkowianki. Co za kretynizm. A wiecie co jest najgorsze? Bo jeszcze siane fermentu to domena radnych z PIS ale że ludzie to podpisują - to na prawdę jako mieszkaniec Gąsina nie bardzo rozumiem.

Gość!@#

co jak co ale takie przedłużenie Inżynierskiej do Poznańskiej by się mocno przydało, ale domyślam się, że niestety kilkunastu mieszkańców nie zgodzi się na tą drogę i zablokuje ją... Tylko uczciwie rzecz biorąć.... Tiry po Promyka nie mogą już jeździć od dawien dawna więc ta droga będzie tylko dla Osobówek , pewnie Karetek pogotowaia i ewentualnie straży pożarnej... moim zdaniem nie ma co się bardzo bać i już na siłę blokować planowaną inwestycję... Gąsin zawsze był zaniedbany zawsze włodarze miasta o tej części miasta zapominali... Czas na zmiany, sam jestem mieszkańcem Promyka i wiem jaką tragedią jest z rana wyjazd i stanie w korku do Ronda...

Gość

Budować należy, ale nie tu. W pierwszej kolejności należy poszerzyć ul. Poznańską do dwóch pasów, wówczas rozładujemy tworzące się tam korki. Dopiero wówczas można puścić nowy strumień auto na tą drogę. Inna kolejność jest poroniona.

Gość

Piastowiacy też protestują, by nie budować ul. Oginskiego, jednym słowem hipokryzja ...

Gość

Niestety myślenie niektórych ludzi jednak BOLI… Gąsin od lat traktowany po macoszemu. Zagospodarowanie terenu pod niską zabudowę a stawiają nam bloki. Aktualnie brak autobusów do Warszawy to macie… ze Żbikowa. Brak przejazdu na drugą stronę to wybudujemy wam obwodnicę przed oknami. OK budujcie ale z głową aby nie utrudniać przy okazji życia innym. Może przy budowie ulicy wystarczyłoby uwzględnić EKRANY aby ludzie przestali protestować ?!!!

GąsinDrogowyTak

Hej, mieszkańcy Gąsina! Narzekamy na korki, ale nie chcemy dać sobie wybudować drogi...? Hm, czy to nie dziwne???... Mam wrażenie że komuś zależy na zrobieniu fermentu wokół tej inwestycji. Bo kazdy mieszkaniec tej dzielnicy ile czasu spędza w korkach. Tak wiec jestem ZA- inwestycje w rozbudowę infrastruktury na Gasinie są konieczne i kropka!

Gość

kochani mieszkańcy Gąsina, pan prezydent powiedział na zebraniu , że gdyby uwzględniał wszystkie protesty mieszkańców, to nie powstałaby żadna inwestycja

franki

Plan został podzielony na etapy, nikt nie wspomniał o całej inwestycji na Gąsinie, jestem przeciwny połączeniu ul. Nowoinżynierskiej i Nowopołudniowej, ponieważ takie rozwiązanie to będzie mała obwodnica Pruszkowa dla okolicznych gmin i najkrótszy dojazd do autostrady, zamiast udrożnić ruch w tej okolicy, bardziej go sparaliżuje, a wydanie zgody na budowę stacji benzynowej pod oknami przedszkola i domów mieszkalnych świadczy o "trosce" włodarzy o nasze zdrowie

Marek

Po kilkunastu latach przychodzi Pan i Pana kolega prezydent z tą samą propozycją, a charakter dzielnicy się zmienił jest mieszkaniowy. Gdzie są inne rozwiązania, co Pan ma innego do zaoferowania? Dla zainteresowanych proszę zerknąć na plany miasta, które oczywiście są założeniami, ale gdzie widać, że mieszkańcy mogą wpuścić pomiędzy domy, szkoły i przedszkola transport samochodowy z obwodnicy Paszkowiaki. Mimo, że wielu z nas mieszkańców widzi problem z transportem i chce zmian to lata zaniedbań i braku współpracy z mieszkańcami Gąsina kończą się brakiem zaufania i niestety to Państwo do tego doprowadzili. Na koniec to nie Pan wystąpił o spotkanie tylko mieszkańcy Gąsina i nie tylko mieszkający przy Nowoinżynierskiej.

Z Gasina

Nie chce żadnej nowej drogi lokalnej o szerokości 16m. Zamiast wydawać kilka mln zł na droge robioną przez zaprzyjazioną firmę Strabag lepiej przebudować rondo koło wiaduktu, przeorganizować skrzyżowanie przy Biedronce i wybudować tunel przy Działkowej!

Gość

Dolary przeciw orzeszkom, że nową drogę wybuduje Strabag. Co do lokalizacji, to lokalizacja wjazdu na Poznańską z nowo budowanej drogi już jest znana i wybudowana. Pozostaje kwestia czy droga będzie prosta czy kręta.

Gość

Przeszkadza mi stacja benzynowa tylko dlatego że jej lokalizacja jest tuż obok przedszkola, zapisz tam swoje dziecko typowy polaczku.

Gość

a propos muru w dulag też fragmentami rozebrano mimo że zabytek był by znowu powstała stacja i kogoś za to ukarano???nie słychać było

Gość

Nie dla SPP , nie dla PiS-u. Czas na zmiany.

Gość

No tak, miasto funduje mieszkańcom Gąsina autostradę bo nie może zbudować przeprawy na drugą stronę miasta . A może inwestor już czeka żeby kolejną stację benzynową postawić przy nowej drodze. Zawsze liczą się interesy PREZYDENTÓW, a nie zwyklych mieszkańców . Nie dość że mamy smród, zlewnię, GÓRKĘ z której mieliśmy zjeżdżać na SANKACH to jeszcze przelotówkę , która nic nie zmieni, a może drogę będzie budował STRABAG !!!!!!!!!!!!

Gość

Nie? A Strefy Płatnego Parkowania? Czy tego nie próbowały i próbują władze Pruszkowa wprowadzić za plecami mieszkańców? Dopiero Powiat wziął się za sprawę jak należy i zapytał o zdanie mieszkańców.

Gość

jestem za drogą. każda dodatkowa ulica w tym mieście jest potrzebna.

KononowiczKrzysztof

"plany rozbudowy dróg, powtarzam - PLANY ROZBUDOWY DRÓG, ...i niczego nie będzie

Anka

Kochani ludzie, szanowni mieszkańcy tego miasta - TAK, MIASTA!!! Jak już ktoś tu napisał, miasto to byt, gdzie są drogi, stacje paliw, budują się szkoły, przybywa mieszkańców i aut, tworzą się korki. Pruszków, to nie Podkowa Leśna czy się to komuś podoba, czy nie. Jedni narzekają, że się nie inwestuje, drudzy, że problem bo się inwestuje. Tak, wyjazd z dzielnicy jest potrzebny, ale nie obok mnie tylko dalej, obok Kowalskiego! Bez tego wyjazdu zguśniejemy tu na amen, choć politycznie będzie to sukces - bo na Gąsinie nic się przecież nie robi! Paranoja.

Gość

Porównywanie jakiegokolwiek muru do Dulag 121 jest po prostu obrzydliwe. Nisko upadłeś - ale nie wstawaj, każdy inny może ty leż i już nic nie pisz.

Gość

Każda kolejna ulica usprawni ruch

Gość

Tak, brawo Pani Turczyn - kobieta "znak zapytania" pyta i samo pytanie jest zagadką.

Mieszkaniec

Brawo pani radna Beata Turczyn nareszcie ktoś poruszył na sesji rady miasta Pruszków temet stacji LOTOS przy przedszkolu nr 8 a dzieci będą niczym mieszkańcy Warszawy za murem dulagu który im miasto funduje,podziękujemy władzy przy najbliższych wyborach

Gość

stacja benzynowa powstawała a póżniej dopiero rozmowy z radą rodziców w przedszkolu i informacja i postawienie wszystkich przed faktem dokonanym tak władza prowadzi konsultacje z mieszkańcami!

Gość

To jest takie pudrowanie trupa. Problemem jest rondo przy wiadukcie i prze to rondo powinien iść wiadukt by jak najbardziej uprościć ruch do autostrady.

MMM

Ta droga to bardzo dobry pomysł

Gość

Przeciwnicy to mieszkańcy inżynierskiej reszta dzielnicy jest za ulica. Każdy chce mieszkać z widokiem na łąki, ale w korku nikt nie chce utknąć!

Gość

Ulica jest bardzo potrzebna. Jak na Waryńskiego powstaną bloki plus ok. 400 samochodów to jak wyjedziemy z dzielnicy??? A ulica jest w planach od 20 lat. Jestem za ulica

Gość

Miasto jest sparaliżowane i każda inwestycja ,która polega na wybudowaniu nowej lub poszerzeniu istniejącej drogi jest dobra!

Gość

Stacja benzynowa to początek zmiany układu komunikacyjnego dla Gąsin - Żbików. Kiedy wreszcie racjonalne myślenie znajdzie przewagę nad emocjami??!??

Gość

A co Ci przeszkadza stacja benzynowa? Typowe polaczki

Gość

Nie róbcie jaj. Na strefę płatnego parkowani,a czyli drenowanie kieszeni kierowców, czemu się godzicie?

Gość

Już teraz wyjazd z Gąsina to tragedia, jak powstaną nowe bloki przy PKP to aż strach pomyśleć co będzie się działo. Ta droga to nasz jedyny ratunek.

Gość

O patrz jacy oni teraz rozmowni i otwarci, a jak decydowali o budowie czarnego titanica ORP Jan Starzyński przy Zniczu za 100 baniek to jakoś nikogo nie pytali o zdanie.

Gość

Ze stacja benzynowa przy przedszkolu tez nie działali wbrew nas. Do wymiany cała władza w przyszłym roku !