27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


archiwum

Niebezpieczny początek weekendu

Początek weekendu nie należał do najbezpieczniejszych. W piątkowy wieczór doszło do wypadku na autostradzie A2, a w sobotnie przedpołudnie w Parzniewie został potrącony rowerzysta.

W piątkowy wieczór około godz. 19.20 na autostradzie A2 w rejonie węzła Pruszków doszło do wypadku z udziałem motocyklista. – Kierujący motocyklem poruszał się w kierunku Pruszkowa. Chciał zjechać na prawy pas. Jadący obok citroen zjechał i zderzył się z motocyklem – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Motocyklista trafił do szpitala – dodaje.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie w Parzniewie. Tu potrącony został rowerzysta. – Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 11.00. Rowerzysta poruszał się drogą wzdłuż torów z Pruszkowa do Brwinowa. W pewnym momencie postanowił skorzystać ze ścieżki rowerowej. Zszedł z roweru i przeprowadzał go przez jezdnię. Kierowcy, którzy jechali za nim przepuścili go. Niestety rowerzysta przechodząc ze swoim jednośladem nie upewnił się czy z przeciwnej strony nic nie jedzie – wyjaśnia podkom. Kańka.

Tymczasem od strony Brwinowa poruszał się samochód Renault. – Kierowca chciał ominąć rowerzystę, który wtargnął na pasy. Kierownca Renault odbił w drugą stroną i lekko otarł się o pieszego, który wpadł do przydrożnego rowu. Renault uderzył jednak w jadącego drugim pasem Volkswagena. Kierujący Renault popełnił wykroczenie bowiem badanie alkomatem wykazało, że jest w stanie po spożyciu alkoholu – dodaj podkom. Kańka.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu. Zwłaszcza tych poruszających się jednośladami. 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kierowca

Ludzie szanujmy się!!!! a co z motocyklista?

Gość

HWDR

Świadek

Sęk w tym, że tam nie ma pasów. Do scieżki także daleko. Rowerszysta kroczył w kierunku rowu.

Gość

Idąc przez pasy ma się upewnić czy ma wolne i nie wyargnie na drugi pas bo chrabia się nie zatrzyma

Głos

Kolejny bydlak prowadzi po pijanemu samochód zabijając prawie człowieka...Kurw*** kiedy w końcu ktoś z rządu weźmie się za odpowiednią ustawę ?

Gość

Rowerzysta potrącony? Raczej łajza, ktora wlazla pod samochód. Kolejne święte krowy na rowerkach - hamuj z daleka, bo jego świetojebliwość moze zechce przejechac, zahamowac, lub "niespodziewanie " skrecic... Musisz to przewidziec i, oczywiscie, ustapic, bo wina bedzie twoja...