28° Wtorek
19 Czerwca

Śr

CBŚP

Nielegalna rozlewnia perfum zlikwidowana

W pięciu magazynach rozmieszczonych na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego przestępcy schowali ponad 300 tys. flakonów o wartości ponad 10 mln zł. Centralne Biuro Śledcze Policji oraz celnicy z Warszawy zatrzymali 28 osób, z czego 21 usłyszało już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Pierwsze zatrzymanie przeprowadzono podczas przeładunku towaru. Funkcjonariusze ujęli kuriera oraz sprzedawców, którzy „wpuszczali” na rynek podrobiony towar. W 26 lokalizacjach obydwu powiatów zatrzymano 28 osób zamieszanych w ten proceder.

– W miejscowości Milanówek w powiecie grodziskim, policjanci trafili do nielegalnej rozlewni perfum, gdzie znajdowały się plastikowe kanistry z perfumami (z nazwami producentów), fiolki i maszyny do napełniania flakonów. Magazyny z gotowym towarem znajdowały się w miejscowościach Opacz Kolonia, Michałowice, Milanówek, Biskupice i Piastów. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione perfumy znanych światowych marek – wylicza kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy CBŚP.

Funkcjonariusze dotarli również do drukarni, w której produkowane były opakowania, oraz do pakowalni podrobionych produktów. Zabezpieczono 18 palet tzw. poligrafii. Ponadto w miejscowości Biskupice znaleziono 7 tys. ubrań z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów. Policjanci zabezpieczyli też dwa samochody o wartości ponad 300 tys. zł oraz 100 tys. zł na poczet przyszłych kar.

– Policjanci w różnych miejscowościach na Mazowszu zatrzymali 28 osób związanych z przestępczym procederem. 21 z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Z przestępczego procederu sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu – podkreśla kom. Hameleusz.

Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

haha jarek dowiedział się, że cały czas używa podrób i walną pięścią w stół

Gość

Nie chciały gminy poprzeć wielkiej Warszawy to pozamykano im interesy.

Głos

Towarzysze! Widzimy Wszyscy do czego nas POlaków doprowadza reżim tych wstrętnych Kaczystowskich PiSiorów!!! Każdego dnia zamykani są coraz to nowi biznesmeni!!! Zamykane są pręznie działające rozlewnie alkoholu,paliwa,garażowe fabryki papierosów! Tracimy władzę we Warsiawie! Odbierają nam wyłudzone kamienice! Zamykają nas za wyłudzanie VATu! Odbierane są emerytury naszych dziadków tak dzielnie walczących o wprowadzenie rządów Władzy Ludowej!!! Jak oni mają żyć za 2tyś miesięcznie!? Przecież towarzyszka Bieńkowska pięknie to skwitowała 'U Sowy" mówiąc; TYLKO FRAJER PRACUJE ZA 6 tysięcy miesięcznie!! Towarzysze i towarzyszki skaczmy wszyscy na Pochodach KODu! By żyło się lepiej ,Kochani Żeby Było Tak Jak Było!!!

Zapora

Banda - po- i psl - ziszczyła i zlikwidowała fabrykę kosmetyków - URODA - w W-wie dobrze prosperującą która produkowała b. dobre kosmetyki przez 60 lat. Tą lukę chcieli zapełnić inni, może wykorzystując do tego celu urządzenia z f.k. - URODA!

Gość

2017.02.13 22:57 0 1 zgłoś SUŁKOWSKIEGO wciąż w kałuży stoi!!! Komentarz jak zwykle nie na temat ....!

Piotruś Pan

SUŁKOWSKIEGO wciąż w kałuży stoi!!!

wietnamska mafia

no to zwolniło się parę miejsc pracy w branży perfumiarskiej , gdzie mogę wysłać CV

Douglas

Mają węch wyczulony na mocz i spermę. Przestępcy tego nie przewidzieli!

Gość

I dlatego nie ma to jak naturalny 'zapach' potu. Każdy ma swój własny i oryginalny.

Nobody

Gość 2017.02.13 12:13 a ONI skąd niby mają perfumy, Sherlocku ? ;)

Gość

Policja pewnie trafila tam po zapachu

Gość

Dlatego perfumy kupuje sie tylko w Sephorze i Douglasie

pio

Powinni zapłacić akcyzę za alkohol karę miliona złotych. A firma kosmetyczna niech wyciąga kasę dalej od nich