27° Środa
19 Września


Bolo Skoczylas

Niemożliwe staje się możliwe. Z ul. Kościuszki zniknął niebieski fiat!

Temat wraków zajmujących miejsca parkingowe w Pruszkowie powraca jak bumerang. Z ul. Kościuszki wreszcie zniknął niebieski fiat, który znajdował się tam od kilku lat.

Żartobliwie można powiedzieć, że kończy się pewna historia i pozostaną nam tylko wspomnienia. Niebieski fiat cinquecento, zwany też pomnikiem, co najmniej od 2013 r. stał na miejscu postojowym w rejonie ul. Kościuszki 52. Temat ten opracowywany był wielokrotnie przez naszą redakcję. Teraz powraca, ponieważ... fiata od wczoraj (21 czerwca) już nie ma.

Co ciekawe, dzień przed usunięciem pojazdu został opublikowany film przez Konrada Sipierę, pierwszego oficjalnego kandydata na prezydenta Pruszkowa, w którym oferuje miastu swoją pomoc w odholowaniu niebieskiego fiata:Spytaliśmy strażników miejskich jak to się stało, że pojazd nagle zniknął? – Z naszej strony były sporządzone dwa wnioski do Sądu Rejonowego w Pruszkowie o  ukaranie właściciela za porzucenie pojazdu i zaśmiecenie nim drogi publicznej. Jeden wniosek sporządzono w lipcu ubiegłego roku. Wówczas zostało wydane orzeczenie przez sąd i nałożona kara grzywny na właściciela. Natomiast pojazd dalej pozostawał przy ul. Kościuszki. Dlatego sporządziliśmy drugi wniosek na początku czerwca tego roku i wnioskowaliśmy o to, żeby sąd zobligował właściciela do natychmiastowego niezwłocznego usunięcia pojazdu – wyjaśnia Sebastian Dziełak ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Jak informują strażnicy, pojazd usunęła rodzina właściciela pojazdu. – We wtorek skontaktowała się ze mną rodzina właściciela z informacją, że jest on przewlekle chory i przebywa w szpitalu. Jako, że oni mieszkają nie w Pruszkowie, chcieli dowiedzieć się gdzie dokładnie ten pojazd stoi aby móc go odholować. Gdy podałem dokładne namiary na auto, w dniu wczorajszym pojazd odholowano – mówi Dziełak.

Ponadto miasto zapowiada walkę z porzuconymi samochodami. – Właściciele pojazdów, które stwarzają zagrożenie dla środowiska lub zaśmiecają drogi publiczne muszą teraz uważniej zacząć przyglądać się swoim pojazdom, ponieważ zwiększamy aktywność w tym zakresie, w celu usuwania tych pojazdów, naliczenia opłat, kar i mandatów za pozostawianie tego typu pojazdów na terenie miasta Pruszkowa – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Oto wybrana lista naszych artykułów na temat wraków w Pruszkowie:

Samochodowy zawalidroga na Kościuszki

Samochodowy zawalidroga nie do ruszenia?

Kolejny porzucony samochód

​Kłopotliwe auto na Osiedlu Prusa

Gdzie właściciele aut z Lipowej?

Odszukanie właściciela kwestią czasu?

Wrak (na pewno) nie do ruszenia?

Wrak nie do ruszenia


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 56

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dajcie spokój panu Gołosiowi, lepiej niech pan Sipiera sam siebie odholuje, kandydat jak z kapelusza, znany tylko z tego że jego ojciec jest wojewodą, jeśli jego prezydentura ma się skupiać na takich problemach jak wrak samochodu to niech pan Kandydat poszuka pracy na skupie złomu.

Gość

Panie Sipiera odholuj Pan najpierw Gołosia za Wisłę. Dziękuję.

Gość345

za to na parkingu obok ronda solidarności (ul. Poznańska, po zjeździe na ul. POW) stoją już dwa wraki, w tym jeden zamieszkały przez żula.

Gość

17:07 - jest lepsze miejsce, odholować go i zostwić przed magistratem. Możesz toczyć pianę , ale wtedy dopiero sie nim zainteresuje pruszkowska ekipa leśnych dziadków, wtedy kiedy to ich miejsca parkingowe będą zastawione złomami.

Głos

ĆWIERĆ WIEKU (!!!) nieróbstwa ,ludzie przecież Pruszków to jedna wielka patologia! Pokażcie mi drugie takie miasto w Polsce...

Gość

Historia jak z bajki... dla mnie pan Siperia, Konrad Sipeira jeszcze nic nie wygrał a już przegrał. Wspaniała historia zakończona happy endem wyślizgana na dupie innych - brawo Pani Konradzie, prawdziwy członek partii i syn ojca. Na szczęście jak każde kłamstwo - ma krótkie nogi to i Pan Konrad za długich nie ma. A jak tam sytuacja z mondeo? Bo jakoś po Pana „interwencji” jak z bajki drugi stoi. Jak nie wie Pan gdzie go zabrać to polecam plac przed Pana domem kilka się tam zmieści. Nasz nowy lokalny rycerz znaku „piękny zaczes włosów” - pozdrowienia i powiedzenia ale słaby początek.

Gość

Ci z Kraszewskiego to powinni d... ruszyć ze stołka i przynajmniej raz na miesiąc miasto objechać, sprawdzić, co trzeba zrobić, ale oni gdzieś mają miasto i mieszkańców.Ale im zależy tylko na pełnej kieszonce. dziadek-guru to nawet z Pruszkowa się wyprowadził i dwie wille w gminie Michałowice machnął. Śmiga więc codziennie leśny dziadek do tych Michałowic i pojęcia nie ma, co w Pruszkowie się dzieje... Drugi leśny dziadek popier...la codziennie na Ostoję, też więc pojęcia nie ma, co w Pruszkowie się dzieje... ŻE-NA-DA.

Gość

Tak wyglada samorząd w Pruszkowie, ekipa leśnych dziadków, której nic nie wychodzi. Przepraszam jest jeden młody:-) Dlaczego jego nie wystawią?

Gość

Jak pomyśli Pan o stałej linii autobusowej z osiedla do zachodniego, zagłosuję na Pana

Gość

20 lat minęło jak ........ no właśnie jak? Nijak...

Gość

Teraz pora na porządek przy pawilonach na Wojska Polskiego. „Parking tylko dla klientów pawilonow”. Nie wiedziałam ze w tych pawilonach można... nocować już kilka lat!

Gość

Żenująca autopromocja, no ale rodzina może...

Krzykacz z Edkiem

Po ile ten złomek?chętnie wywieziemy

Gość

Człowieku nie ośmieszaj się misiewiczów już mieliśmy.

Gość

Kondzio myślał że In vitro to pizza i chciał zamówić :-)

Rado

Wypad z tego forum Pajace. Poziom wypowiedzi porazka !

Gość

Po siedmiu latach udało się usunąć samochód. Kolejne dwa z ulicy obok zostaną usunięte do 2025 r. Lub do 2024r. ponieważ Straż Miejska umie sobie już radzić z takimi problemami.

Gość

Widać temat poruszył urząd miasta, młody człowiek wypunktował panów, którzy siedzą na Kraszewskiego 20 lat. Wam już dziękujmy i życzymy spokojnej emerytury.

Gość

na szopena przy poczcie jest skoda która wrasta w asfalt , nawet trawa i mech się pojawiło na budzie.polecam również uwadze !

Thomas Fuchs

Żaden Konrad Sipera,koryto musi zostać choćby jeszcze kilka miesięcy! Kochani żeby było tak jak było!!!

Gość

zdjęcie z 2011r. i wrak już tam był https://www.google.pl/maps/@52.1674536,20.8013806,3a,75y,64.21h,86.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sx-42zmMmzdNrxEdnNIME4A!2e0!7i13312!8i6656

Gość

Ty sipiera! Postaw sobie ten złom w ogródku. A o wyborach to sięzobaczy!

Witold

A co z wrakiem przy Targowej, który stoi ponad pół roku? Gdzie jest policja, straż miejska?

Gość

Czy ładnie tak prawemu i sprawiedliwemu kandydatowi łamać prawo wyborcze? Przypominamy agitację zaczyna się w dniu ogłoszenia wybór. Więcej w linku: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/177038/PKW-o-kampanii--Panstwowa-Komisja-Wyborcza-kampania-rozpoczyna-sie-w-dniu-zarzadzenia-wyborow

Gość

Resul Allah oj trzeba sobie zamówić aparat słuchowy. Starzejemy się już! Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na swoją polszczyznę. Akcja Sipiery trafna! Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczy.

Gość

O hejterzy od Starzynskiego w akcji. Jak tam wasz cdk za 100 mln. Zl? Ile mozna by było zrobić za te pieniądze...

Gość

SPP dostało sraczki widzę i razem z Elizą atakują Sipiere Czyżby radny CH we własnej osobie ;€

Gość

za śmietnikiem , na zapleczu ulicy Niepodłegłosci 14, od wielu lat stoi duże auto zawalone wielkimi kartonami, ciekawe gdzie jest własciciel ?

Gość

Na wysokosci Plantowej 61 stoji wrak Mitsubishi Lanser szary na obcych tablicach. Cały poobijany szrot. Nie ruszany wrak przez dwa lata, szyba kierowcy lekko uchylona cały czas. Jak tego też usuną, to bedzie święto.

Gość

Kondzio ależ ty cienki jesteś. Dostaniesz klapsa i z płaczem pobiegniesz do taty. Co znamy taki scenariusz.

Taka sytuacja

Na Jasnej vis a vis mięsnego od lat stoi malutki brązowy nissan...Gdy na jasnej układali kostkę i robili parking ,nissana wypchnęli na trawę pod blok by później spowrotem postawić go na nowym już parkingu :)

Aro

Nasze przepisy są bardzo dziwne, najprostrzym sposobem jest wysunięcie takiego wraku na jezdnie i wtedy musi być usunięty i odholowany ponieważ utrudnia ruch drogowy. Kiedyś pod moim blokiem ktoś tak zrobił i szła banda i dla śmiechu go przesunęli na jezdnie, kłopot z głowy

Gość

Zweszyl młody wilczek, interes na zlomie można nieźle zarobić

Gość

Mój samochód ma stać tam gdzie to postawiłem Jeśli ktoś go ruszy zadzwonię ma policję

Gość

Pan Konrad strzelił jak ślepy kulą w płot Przykre ,więcej pokory i pracy rąk by się przydalo .Panie młody polityku

M.

A co z pseudokomisem na Wojska Polskiego róg Planowej? Jeden samochód po ponad roku walki to troszkę za mało. Zdjęcia może teraz robić każdy kto ma telefon, nawet dziecko z zerówki. Tam ok. 10 sztuk bezkarnie stoi, a mieszańcy oś. Staszica, którzy płacą ciężkie pieniądze za podatek od gruntów i nieruchomości nie mają gdzie parkować. W Pruszkowie od lat ubywa miejsc parkingowych, wraki zgłaszane a SM śpi. Po co płacić za pracę ludzi, którzy tak niewiele dla swoich pracodawców-mieszkańców robią. Wiele miast zrezygnowało z utrzymywania SM, z dobrym skutkiem. Niech sobie wyborcy policzą i porównają, zwłaszcza ci mieszkający w blokach za co tak naprawdę płacą podatki. Podpowiem: za WSZSTKO co znajduje się na osiedlu: trawniki, garaże i inne, nawet jeśli z nich nie korzystają Wystarczy porównać wielkość swojego lokum i wartość podatku ze znajomym, który ma dom z podwórkiem (2x większym od Waszych mieszkań). Obecnie nie wolno parkować na Chopina i słusznie, bo ulica nie jest parkingiem, a dodatkowo ogranicza widoczność. Tylko gdzie mają parkować mieszkańcy z osiedla obok? Na balkonie? Wszyscy mamy to co wybieramy. Zarówno w wyborach samorządowych, parlamentarnych, europejskich, ale też na zebraniach członków spółdzielni mieszkaniowych. Pora na zmiany na górze, aby reprezentowały nas osoby które nas nie będą dalej zawodzić.

Gość

Mój samochód ma stać tam gdzie to postawiłem Jeśli ktoś go ruszy zadzwonię ma policję

Gość

Temat ciekawy ale ktoś jak widać nie zna przepisów. Robi wielkie halo przez szybkę bez pojęcia o prawie własności. Niestety takie mamy prawo w Polsce że możemy stawiać auto ma parkingu i trzymać go aż zginie i nikomu nie wolno go ruszyć,więc trzeba być naprawdę ......... żeby przestawiac czyjąś własność

Gość

Historia jak z bajki... dla mnie pan Siperia, Konrad Sipeira jeszcze nic nie wygrał a już przegrał. Wspaniała historia zakończona happy endem wyślizgana na dupie innych - brawo Pani Konradzie, prawdziwy członek partii i syn ojca. Na szczęście jak każde kłamstwo - ma krótkie nogi to i Pan Konrad za długich nie ma. A jak tam sytuacja z mondeo? Bo jakoś po Pana „interwencji” jak z bajki drugi stoi. Jak nie wie Pan gdzie go zabrać to polecam plac przed Pana domem kilka się tam zmieści. Nasz nowy lokalny rycerz znaku „piękny zaczes włosów” - pozdrowienia i powiedzenia ale słaby początek.

Gość

Czyli po ponad czterech latach strażnicy sporządzili wniosek. Brawo.

Gość

Czemu przez ostatnie lata Pan radny mocno teraz wspierający nowego kandydata nic nie zrobił z wrakami? Czy nie miał wiedzy o sprawach wytoczonych właścicielowi? Oj naciągana ta kampania nowego kandydata PiS.

Rasul Allah

Czy to jest artykuł sponsorowany przez p. Konrada Sipiere? A i jeszcze jedno Panie Konradzie, mówi się wynająłem a nie ,,wynajełem" ale chyba Pan w szkole miał luzy bo tata dyrektor to nauczyciele łaskawy okiem patrzyli wiec z polszczyzna na bakier.

Gość

Brawo SM jesteście wielcy!

Gość

Jeszcze auto na parkingu przy wiosennej na zbikowie

Gość

przed wyborami u ,,niedasie,, wszystko można

Gość

No proszę! Brawo Konrad Sipiera za zmobilizowanie władz Pruszkowa do zajęcia się tematem. Od lat słyszeliśmy że się nie da, ale jak widać kampania wyborcza mobilizuje włodarzy do działania, gdy konkurent wytyka błędy. Brawo za ten mały sukces.

JJC

Pewnie dopiero właściciel dał radę odpalić furę i przeparkował na Chopina, żeby strollować strażników wlepiających mandaty ;)

Gość

No se Nowy Kandydat robi kampanię chachacha. Powinien zapytać w Starostwie gdzie jest ich parking (a jest w Raszynie). Życzę powodzenia w wywozie wraków(ciekawe tylko będzie jak go właściciel oskarży o kradzież). Hasło chwytliwe ale to tylko hasło. Jak pokaże filmiki że wywozi te auta to uwierzę i dam swój głos na niego.

Gość

a kiedy skoda zielona z Chopina 64 na przeciw wejścia do poczty zniknie

Gość

Nazywam sie James, James Bond

Gość

Na Mickiewicza tez pare gratów stoi. Mogli by je usunąć

Rodek

Właścicielu auta, zgłoś złamanie przepisów RODO, na zdjęciu są widoczne tablice rejestracyjne, to łamanie prawa!!!

advocat diaboli

Czytam i uwierzyć nie mogę. Oto, co czyni magia wyborów! Niemożliwe staje się możliwe! Czekam jeszcze tylko na jakiś cud, odrośnięcie nogi, ręki... W TYM czasie wszystko staje się możliwym. Tak czy siak, ekipie SPP ja już podziękuję. Za co? Za brak MPZ, za brak pomysłu na miasto, za traktowanie mieszkańców jak debli, którym z 4 lat kadencji wystarczy osłodzić tylko rok wyborczy a pójdą jak muchy do miodu...

Gość

Wszystkie fiaty i inne "trupy" przeniosły sie teraz na ul. Polną i zajmują zatoki parkingowe na przeciwko delikatesów i optyka. Bo przecież panowie od kasacji pojazdów mają za mało miejsca na placu obok.

Gość

Brawo Sipiera, Landowski takie gadanie po fakcie, Kurzela ucz sie od Sipiery skuteczności !! A gdzie Janek?? A tylko na zdjęciach bo Stażynski juz dawno skapitulował przed wrakami ha ha

Gość

Na Ołowkowej przy przychodni MedicaMed stoi porzucone auto juz od 2lat. Nie pamietam jaki model ale cos brazowego w wersji kombi.