17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
OSP Raszyn Facebook

Nieszczelny komin przyczyną pożaru?

Przez kilka godzin strażacy walczyli z pożarem budynku na ul. Mazurskiej w Nadarzynie. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego.

Początkowo w budynku rozprzestrzeniał się dym. Przerażeni domownicy zaalarmowali o sytuacji straż pożarną, która miała problem ze zlokalizowaniem źródła pożaru. – Konieczne było użycie kamer termowizyjnych. Okazało się, że źródło pożaru znajdowało się w wewnętrznej konstrukcji budynku. Dokładniej mówiąc, rozwijał się on w elementach ścian i dachu – wyjaśnia st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Strażacy mają pierwsze przypuszczenia, co do przyczyn zaistnienia pożaru. – Działania rozpoczęliśmy w poniedziałkową noc o godz. 1.00, zakończyliśmy je o 5.00. W akcji brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Podczas działań ranny został jeden ze strażaków. Udało się uratować budynek, jednak wszystko wskazuje na to, że konieczny będzie gruntowny remont. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego bądź zapaleniem sadzy – podaje st. kpt. Kroć.

Straż zaleca regularne kontrolowanie przewodów kominowych. – W okresie zimowym wskazane są częstsze kontrole. Zgodnie z przepisami, należy je sprawdzać raz na trzy miesiące. W związku z regularnym użytkowaniem pieców należy kontrolować szczelność kominów, aby uniknąć niebezpieczeństwa pożaru – apeluje rzecznik pruszkowskiej straży pożarnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do gość z 10.03 - a kiedy wreszcie drogi w Pruszkowie bedą w gestii miasta? Kiedy wreszcie wyrzuci się na obwodnice kierowców tranzytowych zatruwających miasto i okolice? Kiedy powiat wyremontuje chodniki, zrobi przejscia dla pieszych czy drogi dla rowerzystów? Za te miliony, które już wydał na imprezy koscielne i inne PiSowskie już coś byłoby zrobione. Kiesdy powiat zatrudni ludzi znających się na ruchu drogowym? mających chociaż minimalną wiedzę na ten temat?

Gość

odezwała się szczekaczka prezydenta czyli jola

JOLA

DO gościa z godz.10:03- baranie wiejski nie ośmieszaj się.twe głupoty nadają się do twego wychodka.

Gość

Dlaczego od 20 lat PREZYDENT MIASTA PRUSZKOWA NIE PUBLIKUJE INFORMACJI O SMOGU W PRUSZKOWIE I PRZEKROCZENIACH NORM BEZPIECZEŃSTWA DLA ZDROWIA MIESZKAŃCÓW? CZY MOŻE BYĆ TO KEJS DO WYTOCZENIA POSTĘPOWANIA O NARAŻENIE NA UTRATĘ ZDROWIA? W MIEŚCIE DZIAŁA ILUŚ URZĘDNIKÓW ZATRUDNIONYCH W WYDZIALE OCHRONY ŚRODOWISKA - CO ONI ROBIĄ??