19° Sobota
22 Września


Pixabay

Nietypowy gość pojawił się na posesji w Kozerkach

Strażnicy miejscy odnotowali ciekawy przypadek. Na posesji przy ul. Brazyliskiej pojawił się... łoś.

Do zdarzenia doszło 1 listopada. – Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu Naszych posesji. Otwarta brama lub furtka często jest dodatkową zachętą do odwiedzenia nas przez nieproszonych gości np. złodziei. W dniu wczorajszym strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie z ulicy Brazylijskiej na której miał przebywać ogromny łoś – informują grodziscy strażnicy miejscy.

Strażnicy nie zastali zwierzęcia po przyjeździe na miejsce, ale właściciele byli zaskoczeni wizytą tak dużego stworzenia. Łoś przedostał się na teren poprzez otwartą bramę. Co go do tego zachęciło ? Resztki roślinne z kompostownika. – Na granicy trzech sołectw Kozerki, Janinów, Kałęczyn w otulinie lasów, łąk na terenach podmokłych można spotkać coraz częściej łosie – ostrzegają strażnicy z Grodziska Mazowieckiego.

Co zrobić gdy łoś pojawi się w pobliżu nas? – Na początek można spróbować zwierzę wypłoszyć głośną rozmową, muzyką najlepiej otwierając mu bramę furtkę by mógł wyjść jeżeli sforsował ogrodzenie przeskakując je – przedstawiają funkcjonariusze.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Poprosił o azyl w obawie przed idiotą ministrem degradacji środowiska

Gość

Jak się dobrze przyjrzeć to trochę podobny do kolesia z PGR który też na Ł..........

Gość

Gość w dom szyszko do lasu

Gość

fajne zwierzę - podwórka przypilnuje , na rogach można pranie rozwiesić ... same zalety , lepszy łoś na podwórku niż teściowa w kuchni ;-)

Zapora

Przecież zaprosiłeś Go na kawę - złośliwy debilu!

Gość

Gdzie w tym czasie był Szyszko ze swoją ferajną ?