°


Bolo Skoczylas

Nieuczciwy listonosz z 163 zarzutami

Były pracownik poczty w Brwinowie m.in. fałszował podpisy na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Policjanci przedstawili mu aż 163 zarzuty. Nieuczciwemu listonoszowi grozi nawet do 5 lat więzienia.

– Od stycznia do sierpnia 2016 roku 44-latek fałszował dokumenty doręczeniowe i przywłaszczał opłaty za przesyłki. Przedstawiciel poczty powiadomił policję o nieuczciwym pracowniku w marcu tego roku – przedstawia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Jak wyglądał proceder? – Mężczyzna od stycznia do sierpnia 2016 roku fałszował nalepki adresowe i przywłaszczył pieniądze pobierane od odbiorów przesyłek. Zamiast oryginalnych nalepek adresowych zastępował je kserokopią, która świadczyła o zapłaceniu za przesyłkę przez nadawcę, gdzie w rzeczywistości opłaty miała dokonywać osoba odbierająca przesyłkę. Mało tego podrabiał dokumenty potwierdzenia nadania tych przesyłek. Wszystkie potwierdzenia podpisywał własnoręcznie – wyjaśnia podkom. Kańka. 

Jak podają policjanci mężczyzna „zarobił” w ten sposób 3,6 tys. zł, które musi zwrócić pracodawcy. Funkcjonariusze pracowali nad sprawą przez kilka miesięcy i dotarli do ponad 100 pokrzywdzonych. Na koniec nieuczciwemu listonoszowi przedstawiono zarzuty, do których przyznał się i dobrowolnie poddał karze. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

a to nie na tej poczcie pracuje ktoś z byłej lub aktualnej rodziny policjantów? w takim razie sukces był tylko kwestią czasu i nie policji.

Gość

W Polsce jest około 25 tys. listonoszy, przed wojną było ich około 35 tyś.

Pracownik Poczty

@Gość 2017.08.28 18:55 Zgadza się, nie urodziłem się bogaty, nie miałem za co się wykształcić i nie jestem zaradny w wydawaniu pieniędzy po mamusi. Czuję się bardzo winny, nawet nie wiesz jakie mam wyrzuty sumienia, że inni są tacy zaradni a ja nie.

Gość

koszt przesłachania tych 100 świadków i postepowania to pewno ze 100 tys zł a pracodawca straci 3600

500m od Poczty

A ja ceniłem sobie Pana z wąsikiem z żółtego samochodu. Miał zapisany mój numer, dzwonił jak była potrzeba... Mam nadzieje ze to nie On! Ale przez burdel na poczcie i kilometrowe kolejki zamawiam ostatnio kurierem.

Gość

do Pracownik Poczty 2017.08.28 15:53 nie ma obowiazku pracy jestes nie zaradny to cie na nic nie stac dziekuj swojej prostocie za los

Gość

to ten co czerwonym samochodem jeździł?

Gość

pijaństwo, brak Boga, wartości i to wlaśnie tym to skutkuje

Pracownik Poczty

Takie wysokie pensje płaci ta poczta a on kradnie. Ludziom to się poprzewracało. 1800 czy jakoś tak to przecież życie jak pączek w maśle i na wszystko starcza bez problemu. Na zaspokojenie pasji, wykształcenie dzieci, ratę kredytu mieszkaniowego, wyjście do kina raz w miesiącu, prywatną wizytę u dentysty, dodatkowe zabezpieczenie emerytalne bo wiadomo jak to z tym zusem. No i jakieś wakacje nad morzem raz do roku - też uczciwie pracujący człowiek chyba zasłużył. Ciężko pracujesz to ci starczy, nie mów że nie.

whoa!

przehooy

Gość

Listonosz nosi listy a nie paczki pobraniowe!