15° Środa
25 Kwietnia

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Pixabay

Nieudane wręczenie łapówki za jazdę po alkoholu i posiadanie narkotyków

Przed godziną 23.00 pruszkowscy strażnicy miejscy zauważyli jak arogancko zachowujący się mężczyzna wsiada chwiejnym krokiem do swojego BMW. Po kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a jego kolega ma przy sobie narkotyki.

Sytuacja wydarzyła się na jednej ze stacji paliwowej przy al. Wojska Polskiego. – strażnicy zwrócili uwagę na arogancko i wulgarnie zachowującego się mężczyznę. Zauważyli, jak opuszcza on teren sklepu i chwiejnym krokiem wsiada za kierownicę samochodu BMW, po czym odjeżdża z niej. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za pojazdem, próbując zatrzymać go do kontroli – czytamy na stronie Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów kierowca postanowił zatrzymać się. Jednak podczas kontroli drogowej nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, ponadto nie posiadał dokumentów. W związku z przypuszczeniami, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu na miejsce został wezwany patrol policji. Potwierdzono, że 27-letni mieszkaniec Warszawy jest nietrzeźwy.

W czasie interwencji obecny był także kolega kierowcy 28-latek z Warszawy. Mężczyźni próbowali wręczyć łapówkę... – Podczas przeszukania ujawniono przy nim zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem, a następnie kolejne, podczas przeszukania pojazdu przez policjantów. Mając niezbite dowody na popełnienie przestępstw jazdy po alkoholu i posiadania przy sobie środków odurzających, obaj mężczyźni postanowili zaproponować odstąpienie od dalszych czynności służbowych przez funkcjonariuszy, proponując im wręczenie korzyści w znacznej kwocie – napisano na stronie pruszkowskiej straży miejskiej.

Mężczyźni trafili do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, gdzie dalej będą prowadzone czynności w tej sprawie. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Bawarka

Co jest z tą marką nie tak? Dlaczego wszelka patologia, buractwo i pseudogangsterstwo upatrzyło sobie właśnie BMW?

Gość

Straz Miejska nie ma prawa zatrzymywać i kontrolować pojazdów .

Gość13

Brawo ty-SM, tak trzymać brawo -ja.Niezależny pruszkowian.