28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Anna Zwolińska

Nightskating wraca na ulice Pruszkowa

Po ubiegłorocznym, bardzo udanym debiucie, nightskating powraca do Pruszkowa. Rolkarze wyjadą na ulice miasta w czerwcu. Będzie to element miejskich „Wianków”.

To już trzecia edycja tej imprezy w Pruszkowie. W ubiegłym roku miłośnicy jazdy na rolkach dwukrotnie przemierzali miasto, najpierw w czerwcu, potem we wrześniu. W obu przypadkach możliwość wspólnej, swobodnej jazdy zamkniętymi w tym celu ulicami przyciągnęła bardzo wielu chętnych. Dlatego i w tym roku nie zabraknie takiej okazji.

Nightskating zaplanowano 24 czerwca jako element miejskich „Wianków”. Co w tej chwili wiemy o organizacji tego wydarzenia? – Około godz. 19.30 będziemy formowac szyk, o 20.00 rozpocznie się przejazd ulicami Pruszkowa. Jesteśmy na etapie ustalania trasy. Po zeszłorocznych doświadczeniach będzie ona zmieniona ze względu na sugestie mieszkańców, aby przejazd nie odbywał się np. wiaduktem i żeby uwzględnić trwające na terenie miasta prace drogowe – wyjaśnia Michał Landowski, wiceprezydent miasta.

Kto może wziąć udział w nightskatingu? Od rolkarzy nie wymaga się sportowych umiejętności, jednak powinni oni czuć się pewnie na rolkach i, co ważne, odpowiednio hamować.Udział w imprezie jest bezpłatny.

Szczegóły przygotowań można śledzić za pośrednictwem tej strony.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

do Benek the Roman Przepraszam, ale jest Pan idiotą, pozdrawiam serdecznie :-)

Benek the Roman

Popieram przedmówcow! Niech se jadą o 2-3 w nocy jak nie ma ruchu! Paralizuja ruch i zwracają d... Albo wypad do lasu za Komorów i tam se jedzta!!!

Mam DOŚĆ!

BZDETY! Jak wszystko, co się wymyśla i robi, W CAŁYM POWIECIE PRUSZKOWSKIM I W JEGO PODLEGŁYM GMINOM!!!

Gość

A wiadomo co z rowerem miejskim? Miał być 1.04.

Głos

Myly państfo jesteście śfiatkamy nowej śfieckiej TRADYCJI.Brawo!

Marcin

Jak to nie wiaduktem. W Warszawie jeździ się wiaduktem. A co to.takie trudne. Prosze co wy odpalacie. To.nie spacer tylko przejazd.

Wysłannik Piekieł

Dlaczego nie można tego zrobić o 3:00 nad ranem? Wtedy to byłby darknightgoodmorniningscating, nikt nie musiałby tego oglądać i nie byłoby problemów utrudnień w ruchu.

biegacz

Pruszkowski Bieg Wolności powinien się odbywać wieczorem! W końcówce maja o 10 rano jest już zazwyczaj upał.

Gość

Ktoś powinien to wreszcie ukrócić. Kolejny raz jakiś typ wymyśla imprezę dla garstki osób, która sparaliżuje pół miasta a policjanci i strażnicy miejscy zamiast odpoczywać z rodzinami będą pilnować żeby samochód nie przejechał gości jadących środkiem ulicy na rolkach. A i jeszcze jedno - organizatorzy zrezygnowali z przejazdu wiaduktem nie dlatego, że mają na sercu dobro mieszkańców (gdyby tak było nie organizowaliby tego w ogóle) tylko dlatego, że rok temu 1/3 rolkarzy nie była w stanie podjechać pod wiadukt.

Gość

Czy zdjęcie pieska bez smyczy może być dowodem w sprawie o wykroczenia? Jak to jest w Pruszkowie z przestrzeganiem tego prawa?