24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
KPP Pruszków

Nocny pościg za złodziejem samochodów

W poniedziałek w nocy doszło do próby kradzieży samochodu osobowego z ul. Skłodowskiej-Curie w Piastowie. Złodziej zdążył odjechać, ale po krótkim pościgu udało się go zatrzymać, a pojazd zwrócić właścicielowi.

Dwóch podejrzanych mężczyzn „majstrujących” przy samochodzie zauważył policjant po służbie. – W poniedziałkową noc, wysokiej rangi oficer z KRP Warszawa IV  zauważył, że zaparkowany na ulicy Skłodowskiej-Curie citroen ma otwartą maskę, a   nieznany mężczyzna podchodzi na przemian do drzwi kierowcy i wraca, zaglądając pod maskę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie widok drugiego mężczyzny, bacznie obserwującego ulicę i „robotę” przy samochodzie. Policjant z wolskiej komendy zorientował się, że jest świadkiem kradzieży z włamaniem do pojazdu. Natychmiast poinformował dyżurnego w Piastowie. Po chwili policjant zobaczył, że pojazd odjeżdża i kieruje się w stronę ulicy Warszawskiej, o czym poinformował dyżurnego, a sam udał się za obserwującym mężczyzną – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierujący skradzionym autem nie odpowiedział na wezanie do zatrzymania się. – Funkcjonariusze podjęli dynamiczny pościg ulicami Piastowa, równocześnie wzywając posiłki. Mężczyzna uciekający citroenem próbował staranować policyjny radiowóz, który wjechał w nasyp. Kierowca z citroena porzucił samochód i zaczął uciekać. W pogoń za nim udali się pruszkowscy patrolowcy, którzy zatrzymali i obezwładnili mężczyznę. W wyniku pościgu został uszkodzony policyjny radiowóz – informuje podkom. Kańka.

39-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratury i policji zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ciungnij

@10:54: I tu poruszamy meritum sprawy. Nie kto inny jak PO (występujące pod wieloma twarzami- nazwami) - ZLIKWIDOWALI TYSIĄCE POSTERUNKÓW POLICJI W CAŁEJ POLSCE. Chodziło o kontrolowanie Państwa, równowagę pomiędzy siłami rządowymi, tj. mafią , i POLICJĄ. I tak dla przykładu, kiedyś była jednostka policji w Podkowie Leśnej. Zlikwidowana! Obecnie jest tylko stróżówka , tj, jeden policjant na telefonie. I tylko dzięki interwencji lokalnej społeczności udało się to osiągnąć, bo jeszcze kilka lat temu nie było nawet stróżówki, a budynek stał i zarastał traawą. Generalnie PO dąrzyło do wyniszczenia KRAJU NA KAŻDEJ PŁASZCZYŹNIE. Zobaczcie sobie filmik na YT, jak się kończy interwencja policji na MOP Brwinów, kiedy to młodzież zaczyna tańczyć i rozgniatać puszki po piwie, kopać samochód itp....a policja tylko się temu przyglądała bo się bała . Jeden radiowóz , kilku policjantów i dziesiątki agresywnej młodzieży...Zero szacunku dla policji. TO SKANDAL. A kiedy "trwoga", to wtedy - NA POLICJE DZWONICIE TAK?!

Gość

policjanci z piastowa w tym czasie pewnie byli na interwencji w raszynie, gdyż 1 załoga jeździ po dwóch miastach obecnie

Gość

Do Gość 2018.05.25 11:26 Dla Twojej wiadomości nie ma już Piastowskich bo wszyscy patrolowcy są w jednym wydziale i pracują jako Pruszków, ale skoro piszesz gdzie byli Pistowscy to w domach spali...

Gość

Policjant przypadkowo będący świadkiem przestępstwa uniemożliwił kradzież samochodu. A gdzie w tym czasie byli piastowscy policjanci? Czyżby zamiast patrolować ulice siedzieli gdzieś w krzakach i czekali na kierowców? Dobrze, że o kradzieży wiedzą w KRP to już przypilnują, aby złodzieje swoje odsiedzieli. Takim to powinni na czole tatuować: "jestem złodziejem".

Gość

jejku07 - kolejny ekspert od tego jak powinna działać policja. Oczywiście tylko zza ekranu komputera ;) zanim ktoś napisze o użyciu kolczatki to niech się zastanowi jak to zrobić jak na cały powiat pruszkowski są wysyłane 3-4 załogi policyjne a teleportu jeszcze nikt nie wymyślił.

jejku07

ciekawe, grozi mu 10 lat :)?! HA HA, pewnie po roku wyjdzie kontynuować swój proceder! A co z tym drugim "obserwatorem" ? I jak zawsze wychodzi amatorstow naszej policji, byle zatrzymanie i od razu zniszczyli radiowóz :)))?! Już się boję co by się stało gdyby przyszło im ścigać ruską mafię....

Gość

"Kierowca z citroena porzucił samochód i zaczął uciekać". Porzucił samochód, bo wjechał gamoń w ślepą uliczkę hahaha

Głos

Brawo policja!

Antek

10 lat to malo ! To Pisowska swołocz. Koszmar

Pio

Trzeba było ich zastrzelic

Gość

Inspektor "udał się za obserwującym mężczyzną". Dalszy ciąg poproszę ;-)